ارتودنسی از پشت دندان

ارتودنسی از پشت دندان
۵
(۱)

ارتودنسی از پشت دندان یکی از بی نظیرترین روش های به کار رفته برای زیبایی دندان می باشد که در سال های اخیر مورد توجه بسیاری از افراد واقع شده است. استفاده از روش ارتودنسی دندان لینگوال یک سری از مهمترین و اصلی ترین مزیت ها و معایب را به دنبال دارد که شما نیز می توانید قبل از هرگونه اقدامی در خصوص این آیتم ها اطلاعات مورد نیاز را به دست آورید.

تاریخچه ارتودنسی از پشت دندان

آیا شما نیز به دنبال بهترین و بی نظیرترین ارتودنسی از پشت دندان هستید؟ آیا می دانید که برای اجرای ارتودنسی لینگوال چقدر بایستی هزینه کرد؟ از شما دعوت می شود که مقاله و مطالب پیش روی خود را تا پایان آن همراهی کرده و از این طریق اطلاعات بسیار جالبی را در خصوص ارتودنسی از قسمت پشت دندان به دست آورید.

همچنین بخوانید: آشنایی با ارتودنسی لینگوال

ارتودنسی از پشت دندان

ارتودنسی از پشت دندان از سال های ۱۹۷۰ میلادی در برخی از کشورهای پیشرفته از جمله آمریکا ظهور پیدا کرد و از همان دوره های اولیه خود نیز توانست توجه بسیاری از افراد را به سوی خود جذب کند. استفاده از این روش زیبایی دندان به مرور زمان در سایر کشورها دیگر نیز رایج شد و امروزه بسیاری از دندانپزشکان و بیماران به دنبال اجرا و استفاده از این روش هستند.

ارتودنسی دندان نه تنها از سمت پشت دندان اجرا می شود بلکه ارتودنسی از قسمت جلو دندان را نیز داریم که بسیاری از افراد به دلیل مشخص بودن سیم های ارتودنسی، استفاده از این روش را بسیار مشکل می دانند.

لازم به ذکر است که امروزه دندانپزشکان بسیار حرفه ای و متخصص ارتودنسی در کشور توانسته اند در زمینه ارتودنسی لینگوال بسیار موفق باشند و از این طریق نیز توجه و رضایت مندی بیماران و مراجعه کنندگان خود را به دست آورند.

همچنین با پیشرفت علم و دانش فناوری امروزه شاهد تولید و طراحی دستگاه های بسیار بی نظیر برای ارتودنسی لینگوال هستیم که این دستگاه ها کمک بسیار شایانی را در انجام این فرایند ایفا می کنند.

در ادامه مقاله سعی بر آن داریم تا در مورد معایب و مزیت های استفاده از ارتودنسی لینگوال و هزینه های احتمالی این مدل از ارتودنسی توضیحات بیشتری را به حضورتان ارائه دهیم. با ما همراه باشید.

همچنین بخوانید: آیا همه دندان ها را می توان ایمپلنت کرد؟

هزینه های ارتودنسی لینگوال

ارتودنسی از پشت دندان نیازمند یک سری از مراحل بسیار مهم و حساسی می باشد که در وهله ی اول فرد بیمار بایستی به لابراتوار مراجعه کرده و بعد از گرفتن عکس رنگی از دندان های خود، قالب گیری های لازم صورت بگیرد. سپس دندانپزشک معالج براکت ها و بریس های لازم را بر روی دندان های فرد بیمار اجرا می کند و به شکل دوره ای نیز بایستی این بریس ها را مورد بازبینی قرار داد. به شکل میانگین مدت زمان دوره ی درمان در حدود ۱۸ الی ۳۶ ماه می باشد.

یکی از مهمترین و اصلی ترین موضوعاتی که برای بسیاری از افراد در قبل از اجرای ارتودنسی لینگوال به وجود می آید، هزینه های مربوط به آن می باشد. در خصوص هزینه ارتودنسی لینگوال می توان گفت، این امر به آیتم های بسیار زیادی بستگی دارد که از مهمترین آنها می توان به نوع بریس های مورد استفاده، تعداد جلسات مراجعه بیمار، هزینه های مربوط به عکسبرداری و غیره اشاره کرد که شما می توانی قبل از هرگونه اقدامی به راحتی با دندانپزشک بسیار متخصص در این زمینه مشاوره های لازم را انجام دهید.

مطلب پیشنهادی: اطلاع از هزینه ارتودنسی در سیمادنت

برای این امر می توانید با همکاران ما در سیمادنت کلینیک از طریق صفحه تماس با ما در ارتباط بوده و اطلاعات مورد نیاز را جویا شوید.

ارتودنسی از پشت دندان

همچنین بخوانید: تعرفه دندانپزشکی در سال ۱۴۰۳

انواع ارتودنسی از پشت دندان

ارتودنسی از پشت دندان با توجه به نوع بریس های مورد استفاده، دارای انواع مختلفی می باشد که البته در این زمینه دستگاه های بسیار گوناگونی نیز مورد استفاده قرار می گیرد که همین آیتم ها در کنار یک دیگر می تواند تنوع بسیار بالایی از ارتودنسی لینگوال را به وجود آورید. از مهمترین و پرطرفدارترین انواع ارتودنسی لینگوال نیز می توان به مواردی از جمله زیر اشاره کرد:

 • آی بریسز
 • این اویشن
 • اینکاگنیتو
 • سیستم لینگوال لایت
 • سوراسمایل لینگوال

توجه داشته باشید که هر کدام از برندهای مذکور در فوق از قیمت بسیار متفاوتی با یک دیگر برخوردار هستند و شما نیز می توانید با توجه به بودجه در اختیار خود، یکی از بهترین و مناسب ترین این برندها را انتخاب کنید. البته در نظر داشته باشید که کارایی هریک از این برندها با هم یکسان بوده و اصلی ترین تفاوت آنها را تنها در طراحی و اشکال آن می توانید مورد مشاهده قرار دهید.

همچنین بخوانید: بریس پشت دندانی برای چه کسانی مناسب می باشد؟

بریس پشت دندانی

مراقبت های مورد توجه در ارتودنسی لینگوال

یکی از مهمترین موضوعاتی که بایستی به آن توجه بسیار ویژه ای را داشته باشید، مراقبت های مورد نیز در ارتودنسی از پشت دندان می باشد که این امر بسیار حساس بوده و کوچکترین غفلت در این زمینه می تواند مشکلات بسیار زیادی را به دنبال داشته باشد. از مهمترین و بارزترین مراقبت های مورد توجه در ارتودنسی لینگوال می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • مسواک زدن بعد از هر وعده غذایی به شکل صحیح و به مدت دو دقیقه
 • استفاده کردن از مسواک های منحنی شکل برای تمیز کردن بریس ها و لثه ها
 • شستن دهان با دهانشویه فلوراید که در این صورت می توانید میزان مقاومت دندان های خود را افزایش دهید.
 • استفاده از نخ دندان به شکل روزانه و به شکل صحیح
 • همچنین در صورت بروز هرگونه درد یا مشکلی بایستی به نزد دندانپزشک معالج خود مراجعه کنید.

همچنین بخوانید: بهداشت در ارتودنسی

بهداشت در ارتودنسی

مزایای ارتودنسی لینگوال چیست؟

ارتودنسی از پشت دندان با داشتن یک سری از مهمترین مزایا توانسته است، در نزد بسیاری از بیماران محبوبیتی را به دست آورد که از مهمترین مزیت های استفاده از ارتودنسی لینگوال می توان به مواردی از جمله زیر اشاره کرد:

 • پنهان بودن بریس های اجرا شده بر روی دندان ها
 • هر گونه تغییر رنگ در قسمت پشت دندان صورت خواهد گرفت و قابل رویت نمی باشد.
 • افزایش اعتماد به نفس بیماران به دلیل پنهان بودن بریس ها

همچنین بخوانید: تا چند سال پس از کشیدن دندان می توان ایمپلنت کرد؟

معایب ارتودنسی لینگوال چیست؟

ارتودنسی از پشت دندان بی شک معایبی را نیز به دنبال دارند که از اصلی ترین معایب استفاده از ارتودنسی لینگوال می توان به بالا بودن هزینه های ارتودنسی، عدم تمیزی ذرات غذا از بین بریس ها، امکان پوسیدگی دندان در صورت کوچکترین غفلت از تمیزی دندان ها و غیره اشاره کرد که هر بیماری بایستی به این موارد توجه ویژه ای را داشته باشد.

معایب ارتودنسی لینگوال

شما می توانید پرسش های خود را در زمینه هر یک از موارد تخصصی دندانپزشکی همانند ارتودنسی دندان و ایمپلنت با کارشناسان ما از طریق صفحه پرسش و پاسخ در میان بگذارید تا در کوتاهترین زمان به پرسش شما پاسخ داده شود. همچنین می توانید با سیمادنت کلینیک از طریق صفحه تماس با ما در ارتباط باشید. 

آیا این مقاله برایتان مفید بود؟

میانگین رای ۵ / ۵. تعداد رای: ۱

هنوز رای ثبت نشده است.

دکتر مسعود داودیان (متخصص ارتودنسی)، بیش از 12 سال سابقه تخصصی در درمان انواع ناهنجاری های دندان و فک دارند. علاوه بر داشتن دارای بورد تخصصی، عضو هیئت مدیره ارتودنتیست های ایران و موسس انجمن ارتودنتیست های جوان بوده اند.
به اشتراک بگذارید :
[addtoany]
مشاوره آنلاین