ارتودنسی اقساطی

هزینه ارتودنسی

بیشتر افراد برای اصلاح دندان های خود نیاز به ارتودنسی دارند و نصف این افراد به دلیل هزینه ها هیچ اقدامی برای اصلاح دندانها نمی کنند، این کار اشتباه است چراکه برای مثال روی هم افتادگی دندانها موجب پوسیدگی دندانها شده و در این صورت باید هزینه بیشتری پرداخت کنید که هم سلامتی دندانها را برگردانید و هم با ارتودنسی انها را مرتب کنید. بهترین راه حل ارتودنسی اقساطی می باشد، ارتودنسی اقساطی یکی از پلن هایی است که با توجه به شرایط بیماران در نظر گرفته شده است. معمولا به سبب داشتن هزینه های بالا برای ارتودنسی بیماران سعی می کنند از انجام آن خودداری نمایند. برای رفاه حال بیماران، ارتودنسی به صورت اقساطی امکان پذیر است و بیماران می توانند درمان را آغاز کنند و در طول بازه زمانی درمان، هزینه ها را بپردازند. نکته ای که در خصوص ارتودنسی حائز اهمیت است عدم تعویق ارتودنسی است. تعویض ارتودنسی دارای معایبی است.

ارتودنسی

هزینه ارتودنسی

هزینه ارتودنسی بستگی به نوع ارتودنسی دارد. معمولا ارتودنسی با توجه به نظر پزشک و معاینات انجام شده مشخص می شود. ارتودنسی اغلب شامل یک فک ثابت با ریتینر، دو فک ثابت با ریتینر، ارتودنسی متحرک نیم فک، درمان ارتودنسی ثابت دو فک با دندان نهفته، اضافه شدن هدگیر به ثابت و غیره می باشد که هر یک از این موارد دارای هزینه های خاص هستند. هزینه ارتودنسی بستگی به نوع درمان و تعداد جلسات و سختی کار و تجهیزات و ابزار های قابل استفاده دارد. معمولا با استفاده از جلسات مشاوره سعی می شود به سادگی کارهای درمان آغاز شود و هزینه های دقیق برآورد شود. ارتودنسی اقساطی دارای مزایایی است که از جمله آن ها می توان به کاهش درد های ناشی از عدم ردیف بودن دندان ها و هضم ساده تر اشاره نمود.

ارتودنسی قسطی

می توان هزینه های ارتودنسی را به صورت اقساطی پرداخت نمود. این اقساط با توجه به تعداد جلسات درمانی و پس از مشاوره و معاینه دقیق مشخص می شوند. ارتودنسی اقساطی دارای مزایای زیادی می باشد. سیمادنت سعی می کند بهترین خدمات را با شرایط پرداختی مناسب ارائه بدهد.

ارتودنسی قسطی آیا باعث کاهش کیفیت کار می شود؟

ارتودنسی اقساط تاثیری بر روی کیفیت ندارد، چراکه هزینه ها در بازه زمانی که دکتر برای شما مشخص می کند باید پرداخت کنید. اما ارتودنسی ارزان چرا! می تواند بر کیفیت کار تاثیر بگذارد و از مواد بی کیفیت استفاده کنند در هنگام درمان. ارتودنسی به این صورت است که ابتدا بیمار به پزشک مراجعه می کند و با دریافت مشاوره و ویزیت میزان هزینه و نوع ارتودنسی مشخص می شود. پس از اینکه هزینه و نوع ارتودنسی مشخص شد تعداد جلسات درمانی نیز مشخص می شود. در بازه زمانی درمانی ارتودنسی بیمار می تواند هزینه را به صورت اقساط پرداخت نماید. هزینه ارتودنسی معمولا بستگی به معیار های خاصی دارد.

ارتودنسی در بزرگسالان

ارتودنسی اقساطی و مشاوره

جلسات مشاوره برای ارتودنسی اقساطی به این صورت است که ابتدا بیمار به دندانپزشک مراجعه می کند و معاینات دقیق بالینی روی دندان های وی انجام می شود. تمامی موارد مربوط به ارتودنسی و شیوه درمان و تعداد جلسات و شیوه های نگهداری از دندان به بیمار گفته می شود. مشاوره ارتودنسی به شما کمک می کند بتوانید به سادگی از شیوه درمان و جزئیات آن آگاه شوید و تمامی اطلاعات لازم را بدست آورید و سپس به درمان بپردازید. انجام مشاوره در اولین گام به شما کمک می کند بتوانید با سادگی مشکل خود را بررسی نمایید.

در جلسه مشاوره نوع درمان متناسب با ناهنجاری دهان و دندانی شما مشخص خواهد شد و شما می توانید از خدمات ارتودنسی و ایمپلنت زیر نظر پزشک متخصص ارتودنسی و ایمپلنت در سیمادنت کلینیک بهره مند شوید.

آیا تعویق ارتودنسی به دلیل هزینه بالا موجه است؟

تعویق ارتودنسی به دلیل هزینه بالا موجه نمی باشد. به دلیل اینکه ارتودنسی صرفا به جهت زیبایی دندان ها انجام نمی شود و اغلب نوعی درمان برای دندان ها است از فرسایش و درد های ناشی از فشار ناهمگون بر دندان ها و فک جلوگیری می کند. لذا قبل از مراجعه به دندانپزشک و انجام مشاوره نمی توان تخمین زد که هزینه ارتودنسی صرفا بالا یا کم است. بنابراین برای جلوگیری از تعویق افتادن ارتودنسی دندان ها بهتر است به دندانپزشک مراجعه و مشاوره نمایید. در نهایت چنانچه امکان پرداخت یکجا هزینه را نداشتید می توانید به صورت قسطی هزینه ها را پرداخت نموده و درمان با ارتودنسی را انجام بدهید. شایان ذکر است اقساط می توانند به تعداد جلسات درمان باشد.

عوارض تعویق ارتودنسی

تعویق ارتودنسی اگر به جهت زیبایی باشد عوارضی ایجاد نمی کند، صرفا به زیبایی بیشتر کمک می کند در حالی که اگر ارتودنسی به سبب درمان باشد و با تعویق مواجه شود عوارضی را در پی دارد. از جمله آن می توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • پوسیدگی: دندان هایی که کج باشند، امکان مسواک دقیق برای آن وجود ندارد، همچنین زمانی که از نخ دندان استفاده می کنید به سبب کج بودن آن امکان تمیزی بیشتر در آن وجود ندارد. لذا حالت نامناسب دندان ها سبب می شود در دراز مدت پوسیدگی دندان بیشتر شود.
 • فشار بیشتر: زمانی که دندان هایی با حالت نامناسب در دهان وجود دارد، هنگام جویدن غذاها، فشار مساعد و یکنواخت روی دندان ها وارد نمی شود و ممکن است روی فک فشار زیادی وارد شود و همچنین جویدن به درستی انجام نشود.
ارتودنسی اقساطی

مزایای ارتودنسی

 • درمان زودتر دندان ها با حالت نامناسب
 • درمان به هنگام دندان ها و جلوگیری از خرابی بیشتر آن ها
 • کمک به زیبایی صورت و طرح لبخند
 • جلوگیری از شکستگی و پوسیدگی دندان ها
 • جلوگیری از بوی بد دهان ناشی از باقی مانده غذا
 • ردیف شدن دندان ها و آسان شدن جویدن غذاها
 • کاهش فشار ناهمگون به فک و دندان
 • افزایش اعتماد به نفس
 • ترمیم دوباره ارتودنسی قبلی
 • مسواک راحت تر
 • افزایش طول عمر دندان ها
 • بالا رفتن کیفیت بلع و هضم غذا

ارتودنسی مناسب چه افرادی است؟

ارتودنسی مناسب افرادی است که دندان هایی با حالت نامناسب دارند و می خواهند دندان های خود را با کمک ارتودنسی ردیف کنند. ارتودنسی برای تمامی سنین مناسب است. برای دریافت مشاوره و نحوه درمان و نوع ارتودنسی می توانید به سیمادنت کلینیک مراجعه نمایید و با ارتودنسی اقساطی به راحتی درمان را آغاز کنید و از پرداخت هزینه یکجا بپردازید. این روش برای افرادی مناسب است که جلسات درمانی آن ها طولانی است. در طول جلسات درمان می توان هزینه ها را پرداخت نمود. ارتودنسی دارای مزایای زیادی است و همه افراد می توانند از آن استفاده کنند. ارتودنسی یک شیوه درمان مناسب است که باعث افزایش طول عمر دندان ها می شود، معمولا در ارتودنسی با توجه به نوع درمان و درجه سختی کار ممکن است جلسات درمان طولانی شود، لذا در حین ارتودنسی نیاز به صبر و همچنین دقت در نگهداری است.

در صورت وجود هرگونه سوال در خصوص ناهنجاری های دندانی و درمان های ارتودنسی، ایمپلنت و اصلاح طرح لبخند می توانید به صفحه پرسش و پاسخ مراجعه نمایید و سوال خود را ارسال کرده تا در سریع ترین زمان به پرسش شما پاسخ داده شود. همچنین می توانید با ما از طریق صفحه تماس با ما در ارتباط باشید.

 

مدت زمان ارتودنسی در بین همه افراد متفاوت است اما از ۶ ماه تا ۳۶ ماه می تواند ادامه داشته باشد. هرچه سن پایین تری داشته باشید بهتر و سریعتر طول دوره درمان را طی می کنید.
قیمت ارتودنسی برای همه افراد یکسان نیست چراکه متخصص ارتودنسی براساس میزان ناهنجاری و مدت زمان درمان هزینه را تعیین می کند.
خیر، متاسفانه هم بیمه تکمیلی و هم بیمه تامین اجتماعی هزینه ارتودنسی را پوشش نمی دهد.
ارتودنسی رایگان در کلینیک ها انجام نمی شود، ممکن است منظور از ارتودنسی رایگان مشاوره رایگان باشد و بقیه مراحل درمان شامل هزینه می شود.
به این مقاله امتیاز دهید
به اشتراک بگذارید :
مشاوره آنلاین