ارتودنسی بی رنگ

ارتودنسی نامرئی

امروزه اکثر افراد علاقه مندند دندان هایی صاف و ردیف داشته باشند تا ظاهری زیبا را در دید سایر افراد داشته باشند اما متاسفانه هر کسی با براکت های فلزی ارتودنسی احساس راحتی نمی کند به همین دلیل ارتودنسی بی رنگ روشی بسیار پرطرفدار شده است و وجود داشتن براکت سرامیکی به جای براکت فلزی جایگزین بسیار خوبی می باشد.

هزینه این نوع ارتودنسی به عامل های مختلفی بستگی دارد که در نتیجه باعث می شوند قیمت ارتودنسی سرامیکی بیشتر از ارتودنسی با براکت فلزی شود. ارتودنسی دندان ها یک تخصص دندانپزشکی می باشد که با هدف ردیف کردن و مرتب کردن دندان ها و همچنین هماهنگ کردن فک ها با یکدیگر مورد استفاده قرار می گیرد.

یکی از ویژگی های مهم ارتودنسی، تشخیص دادن و درمان ناهنجاری دندان و فک می باشد. درمان ارتودنسی در مقایسه با سایر درمان های دندانپزشکی طولانی تر بوده و ممکن است به طور متوسط ۲ یا ۳ سال طول بکشد.

ارتودنسی نامرئی

درمان ارتودنسی به صورت نامرئی

امروزه با پیشرفت سریع علم پزشکی شاهد تحول بزرگ از لحاظ مواد و وسایل هستیم. با توجه به زمان طولانی درمان با ارتودنسی یکی از نکات مورد توجه بیماران این است که از متدهایی استفاده شود که دیده نشوند. بسیاری از کسانی که دچار نامنظمی دندان هستند و به درمان ارتودنسی نیاز دارند بیشتر تمایل به استفاده از ارتودنسی بی رنگ دارند که در دهان دیده نشود و در روابط اجتماعی و شغلی آنها مشکلی به وجود نیاورد. به طور کلی تکنیک های جدید و پرطرفدار ابداع شده که دستگاه ارتودنسی دیده نمی شود. با ما همراه باشید تا در ادامه با این تکنیک بیشتر آشنا شویم.

عوامل تاثیرگذار بر هزینه ارتودنسی بی رنگ

همانطور که گفتیم عوامل بسیار زیادی در هزینه های ارتودنسی بی رنگ تاثیرگذار هستند که در ادامه با آنها آشنا می شویم.

-تاثیر جنس براکت

جنس موادی که در ساخت براکت سرامیکی استفاده می شود دارای هزینه بیشتری است. در براکت فلزی از فولادهای ضد زنگ استفاده می کنند که از نظر قیمت نسبت به براکت سرامیکی ارزان تر می باشد. به همین علت بیماران باید طبق تفاوتی که در مواد بکار می رود هزینه بیشتری هم پرداخت کنند. براکت های ارتودنسی بی رنگ از ماده ای ساخته می شود که در آخر شفاف و بدون رنگ است و از این رو باعث زیبایی درمان ارتودنسی می شود.

-رنگ براکت

بهتر است بدانید براکت ها می توانند به رنگ دندان یا به رنگ روشن و یا به طور کامل نامرئی باشند. توانایی براکت سرامیکی به علت تنوع رنگ و همخوانی با دندان های بیمار بسیار زیاد است. کسانی که دادن های روشنی دارند معمولا از براکت های روشن و شیشه ای رنگ استفاده می کنند و کسانی که به علت های مختلف و جنس دندان ها، دارای دندانی تیره تر هستند، براکت های رنگی اما متناسب با دندان خود را انتخاب می کنند. این ترکیب رنگ در میان براکت های سرامیکی این امکان را به افراد می دهد که براکت ها را مطابق با رنگ دندان های خود انتخاب کنند و این موضوع هم به طور مستقیم بر روی افزایش هزینه ارتودنسی بی رنگ اثر دارد.

ارتودنسی نامرئی

-بالا بودن هزینه ارتودنسی سرامیکی به علت نامرئی بودن

ارتودنسی نامرئی کمتر جلب توجه کرده و در محدوده دید مردم قرار می گیرد. از این نوع درمان به عنوان درمان نامرئی هم می کنند. در واقع افراد اگر بخواهند درمان دندان های خود را با ارتودنسی و براکت های بی رنگ انجام دهند بی شک باید هزینه های بیشتری را پرداخت کنند. براکت سرامیکی کمتر از براکت فلزی دیده می شود به همین دلیل روشی پرطرفدار در میان نوجوانان و همچنین بزرگسالانی است که از دیده شدن براکت های دندان های خود در برابر دوستان و اطرافیان خجالت می کشند و کمتر به حرف زدن و خندیدن تمایل نشان می دهند. به طور کلی استفاده از براکت های سرامیکی به افراد کمک می کند که با این احساسات به خوبی مقابله کنند.

-مراجعه بیشتر به متخصص ارتودنسی و افزایش هزینه ارتودنسی

براکت ارتودنسی بی رنگ نیازمند ظرافت، دقت و زمان بیشتری برای نصب شدن روی دندان ها هستند. یک دندانپزشک متخصص ارتودنسی زمان بیشتری جهت نصب، معاینه و تعمیر در نظر می گیرد. همچنین بیماران هم باید مراجعه بیشتری نزد متخصص برای ارزیابی براکت و دندان ها داشته باشند.

کنترل کردن هزینه ارتودنسی بی رنگ

باید بدانید که اگر کسی بخواهد روی تمامی دندان ها براکت سرامیکی بچسباند بی شک هزینه زیادی باید پرداخت کند. توصیه می شود برای اینکه بتوان میزان هزینه را کنترل کرد تنها روی دندان های قسمت جلو از این نوع براکت استفاده شود و دندان های دیگر که دید کمتری دارند با براکت فلزی پوشش داده شوند.

ارتودنسی نامرئی

مراقبت از براکت های ارتودنسی سرامیکی

کسانی که ارتودنسی نامرئی و بی رنگ انتخاب می کنند باید دقت بسیار بیشتری برای نگهداری از براکت ها روی دندان ها داشته باشند زیرا براکت های سرامیکی مقاومت و ظرفیت کمتری در مقایسه با براکت های فلزی دارند و به آسانی با ضربه های کوچک ممکن است آسیب ببینند.

تغییر رنگ کش در ارتودنسی سرامیکی

هرچند براکت های سرامیکی در مقابل لکه مقاوم هستند اما باز هم احتمال این وجود دارد که مصرف غذا و نوشیدنی های مختلف باعث تغییر رنگ کش های براکت شوند. در ارتودنسی سرامیکی اکثر مواقع از کش های بی رنگ استفاده می کنند که مصرف برخی از انواع خوراکی به مرور باعث تغییر رنگ آنها می شوند.

مزایای استفاده از ارتودنسی نامرئی با پلاک شفاف

یکی از مهمترین مزیت های این روش نامرئی بودن آن می باشد که باعث شده افراد زیادی به آن جذب شوند.
استفاده بسیار راحتی دارند و همچنین تاثیر کمتری در انجام فعالیت های روزانه می گذارند.
باعث ایجاد تحریک بسیار کمتری برای دندان ها، لثه و همچنین مخاط دهان و گونه می شوند.
با استفاده از این روش می توان به حالت عادی دندان ها را مسواک زد و نخ دندان استفاده کرد اما در روش های فلزی مسواک زدن کاری دشوار می باشد.
بسیاری از مشکل ها مانند شلوغی دندان ها، دندان های با فاصله و … نیز با این روش به خوبی درمان می شوند.

شما می توانید برای دریافت مشاوره متناسب با ناهنجاری های دهان و دندانی خود که نیاز به ارتودنسی و یا ایمپلنت خواهند داشت، با ما از طریق صفحه تماس با ما در ارتباط باشید و یا از طریق صفحه پرسش و پاسخ برای مشاوره و سوال خود اقدام کنید.

ارتودنسی نامرئی

یکی از نکات مورد توجه بیماران این است که در ارتودنسی از متدهایی استفاده شود که دیده نشوند. بسیاری از کسانی که دچار نامنظمی دندان هستند و به درمان ارتودنسی نیاز دارند بیشتر تمایل به استفاده از ارتودنسی بی رنگ دارند که در دهان دیده نشود و در روابط اجتماعی و شغلی آنها مشکلی به وجود نیاورد.
از عوامل تاثیر گذار بر قیمت ارتودنسی بی رنگ می توان به جنس براکت، رنگ براکت ها، بالا بودن هزینه ارتودنسی سرامیکی به علت نامرئی بودن، مراقبت از براکت های ارتودنسی سرامیکی، تغییر رنگ کش در ارتودنسی سرامیکی اشاره کرد.
یکی از ویژگی های مهم ارتودنسی، تشخیص دادن و درمان ناهنجاری دندان و فک می باشد. درمان ارتودنسی در مقایسه با سایر درمان های دندانپزشکی طولانی تر بوده و ممکن است به طور متوسط ۲ یا ۳ سال طول بکشد.
به اشتراک بگذارید :