نحوه انجام ارتودنسی در زمان کوتاه

ارتودنسی در زمان کوتاه
۵
(۱)

ارتودنسی در زمان کوتاه، روشی نوین و بیمار پسند می باشد. روند انجام یک ارتودنسی دندان مطلوب در حالت عادی یکسال و نیم طول می کشد. در نتیجه طول درمان بالا به همراه ظاهر براکت ها، سبب اجتناب این افراد در بهره گیری از این روش های درمانی که ضمن افزایش سلامت دندان و دهان، می گردد. در ادامه به معرفی بیشتر روش های ارتودنسی در زمان کوتاه می پردازیم.

ارتودنسی در زمان کوتاه

ارتودنسی کوتاه مدت روشی جدید در ارتودنسی می باشد که سبب رفع موانع موجود در بهره گیری از خدمات درمانی لازم می شود. امروزه غالب بزرگسالان بالای ۱۸ سال تمایل دارند تا برای داشتن لبخندی زیبا از ارتودنسی کوتاه مدت بهره بگیرند. این روش تنها زمانی قابل استفاده می باشد که فک و دهان فرد به طور کامل رشد کرده باشد و با برخورداری از یک پایه اکلوزال مقاوم و سالم، پروسه ی درمان راحت تر انجام شود.

ارتودنسی در زمان کوتاه

ارتودنسی در زمان کوتاه به روش aligeners

متخصص ارتودنسی ، در اکثر مواقع طی مراحل درمان ارتودنسی، عمده دقت و توجه خود را روی مرتب سازی ۶ تا ۸ دندان جلویی می گذارند چرا که این دندان‌ها بیشتر در معرض دید می باشد. در صورتی که تصمیم دارید تنها دندان‌های جلویی خود را مرتب نمایید و باقی دندان‌هایتان مشکل چندانی ندارند، استفاده از این روش ارتودنسی در زمان کوتاه را به شما توصیه می کنیم.

استفاده از ایمپلنت در ارتودنسی

در مواقعی که بیماران یک یا چند دندان از دست رفته دارند، استفاده از ارتودنسی برای پر کردن فاصله ی بین دندان ها کارساز نمی باشد. در نتیجه متخصص پس از تنظیم فواصل بین دندانی، با بکار گیری ایمپلنت دندانی به پر کردن این فواصل و جایگزین کردن دندان از دست رفته می پردازد.

این نکته نیز لازم به ذکر است که در ابتدا به کمک ارتودنسی به تنظیم فواصل بین دندان ها پرداخته و سپس ایمپلنت کاشته می شود. در صورتی که این پروسه به نوبت و به درستی رعایت نشود، سبب افزایش ریسک عدم موفقیت ایمپلنت می گردد و نظم دندانی مورد انتظار پس از کاشت ایمپلنت دندانی حاصل نخواهد شد. این روش درمانی برای افرادی که به دلیل تصادف یا ضربه ناگهانی دندان اصلی خود را از دست داده اند، مناسب است.

مزایای استفاده از ایمپلنت در ارتودنسی

ارتودنسی همراه با ایمپلنت دندان از فواید زیادی برخوردار می باشد که در ادامه به چند مورد آن اشاره می کنیم:

  • افزایش زیبایی و دوام دندان ها
  • عدم نیاز به بازگشت درمان ارتودنسی
  • تضمین بهداشت و سلامت دهان و دندان ها
  • عدم جابه جایی و آسیب به دندان های مجاور
ارتودنسی در زمان کوتاه

ارتودنسی در زمان کوتاه به روش دیمون

ارتودنسی دیمون یکی دیگر از روش های ارتودنسی در زمان کوتاه می باشد که به دلیل بهره گیری از تکنولوژی پیشرفته امروزی توانسته است نیروی های وارده به دندان را به وسیله ی فنری بسیار کوچک به سیم ارتودنسی منتقل نماید.

در نتیجه در این نوع ارتودنسی، در مقایسه با ارتودنسی های سنتی دندان ها با سرعت بیشتری می توانند حرکت کنند. از دیگر مزایای انتخاب دیمون برای انجام ارتودنسی در زمان کوتاه، تنظیم خودکار براکت ها می باشد که سبب کاهش تعداد جلسات لازم برای ارتودنسی گردیده و زمان کمتری صرف این کار خواهد شد. با بیان این موارد به شما اطمینان می دهیم که ارتودنسی کوتاه مدت دیمون نه تنها سبب صرفه جویی در زمان شما می شود بلکه بیمار دیگر در پروسه ی درمانی مجبور به تحمل دردی نخواهد بود.

ارتودنسی در زمان کوتاه

همچنین بخوانید: ارتودنسی سرامیکی یا همرنگ دندان

آیا این مقاله برایتان مفید بود؟

میانگین رای ۵ / ۵. تعداد رای: ۱

هنوز رای ثبت نشده است.

دکتر مسعود داودیان (متخصص ارتودنسی)، بیش از 12 سال سابقه تخصصی در درمان انواع ناهنجاری های دندان و فک دارند. علاوه بر داشتن دارای بورد تخصصی، عضو هیئت مدیره ارتودنتیست های ایران و موسس انجمن ارتودنتیست های جوان بوده اند.
به اشتراک بگذارید :
[addtoany]
مشاوره آنلاین