ارتودنسی سریع

ارتودنسی سریع
۵
(۱)

هر آنچه که درباره ارتودنسی سریع باید بدانید

ارتودنسی سریع در واقع، به این شکل است که مدت درمان ارتودنسی دندان در این روش کاهش می یابد. ارتودنسی در حالت معمول خود، ۶ ماه تا ۳ سال طول می‌کشد. ارتودنسی، برای مرتب و منظم کردن دندان‌ها و رفع ناهنجاری های فکی و دندانی به کار برده می‌شود و پروسه‌ای طولانی است. برای اینکه ببینید می‌توانید شما نیز از روش ارتودنسی سریع استفاده کنید یا خیر، باید از متخصص ارتودنسی خود مشورت بگیرید.

همچنین بخوانید: مدت زمان مورد نیاز برای ایمپلنت پس از کشیدن دندان

ارتودنسی سریع

ارتودنسی سریع، فوری، رایگان

لازم به ذکر است که استفاده از این کلمات برای جذب مشتریان راهکاری است که برخی از افراد برای سودجویی از آن استفاده می کنند. اما به طور کل ارتودنسی سریع و فوری وجود نخواهد داشت و ارتودنسی نیازمند صبر و گذراندن دوران درمان به طور منظم و زیر نظر متخصص ارتودنسی می باشد.
اما در برخی افراد ممکن است مشکلات و ناهنجاری های فک و دندان فرد شدت زیادی نداشته باشد و با گذراندن دوره درمان کوتاه مدت، نتیجه مناسبی را دریافت نماید. از این رو در این افراد درمان ارتودنسی به صورت کوتاه مدت شکل می گیرد. اما همواره در نظر داشته باشید که تمامی مراحل درمان خود را زیر نظر متخصص ارتودنسی انجام دهید تا عواقب ناخوشایندی گریبانگیر شما نشود.

مدت زمان ارتودنسی چقدر است؟

ارتودنسی در حالت عادی یکسال زمان می برد یعنی ارتودنسی که به دلیل رفع ناهنجاری و مرتب کردن دندانها می باشد یکسال و شاید هم بیشتر زمان لازم دارد. این قضیه برای همه یکسان نیست در افراد بزرگسال که می خواهند سریع تر دوره درمان تمام شود در طی چندماه نیز می شود دوره درمان را طی کرد.

آیا ارتودنسی در طی چند ماه واقعا امکان پذیر است؟

بله! ارتودنسی در طی چندماه ممکن است اما به کار بردن کلمه سریع درست نیست. درست است که در زمینه ارتودنسی پیشرفت چشمگیری داشته ایم ومتخصصان از روش های مدرن تر استفاده می کنند اما هنوز ارتودنسی به اسم سریع و فوری وجود ندارد و در هر مکان که اسم ارتودنسی سریع و فوری را شنیدید باور نکنید.

همچنین بخوانید: ارتودنسی از پشت دندان

مزایا ارتودنسی فوری چیست؟

ممکن است فرد دچار مشکلات فکی و دندانی شود که تنها درمان آن ارتودنسی فوری باشد. شاید بخواهید بدانید که ارتودنسی چه فوایدی دارد؟
خیلی از افراد از ظاهر ارتودنسی خوششان نمی آید و فکر می‌کنند زیبایی دندان هایشان را پوشانده است. اما با ارتودنسی، ظاهر و حس طبیعی را به دندان هایتان می‌بخشد و ظاهر کلی دندان ها را مرتب و اصلاح می‌کند.
کسانیکه بنا به هر دلیلی دندان‌های کج و یک دستی ندارد باید از ارتودنسی استفاده کند تا دندان‌ها منظم کنار یکدیگر قرار بگیرند و همچنین اگر فکی به سمت جلو دارید، آن را به سمت عقب و در جای درست خود ببرد.

ارتودنسی سریع
ارتودنسی سریع

عوامل تأثیرگذار در ارتودنسی فوری

هر فردی متفاوت از دیگری است. این قانون درباره دهان و دندان هم صدق می‌کند. درست است که نمی‌توان به خاطر این قانون، مدت زمان ارتودنسی افراد را تشخیص داد اما می‌توانیم عواملی که در این روش، تأثیرگذار است را نام برد. در واقع طول مدت درمان در هر فرد متناسب با شدت ناهنجاری متفاوت می باشد.
یکی از این عوامل تاثیرگذار در مدت زمان ارتودنسی، انواع ارتودنسی‌ است. اینکه شما از چه نوع ارتودنسی استفاده می‌کنید در مدت زمان استفاده از آن تاثیرگذار است. انواع ارتودنسی به طور کلی شامل ارتودنسی ثابت و ارتودنسی متحرک می باشد که خود شامل انواع دیگری مانند ارتودنسی نامرئی، ارتودنسی از پشت دندان و… می شوند.

همچنین بخوانید: ارتودنسی سرامیکی و همرگ دندان

افراد مناسب برای ارتودنسی سریع

در جلسه ابتدایی مراجعه به متخصص ارتودنسی به بررسی وضعیت فک و دندان شما پرداخته می شود. درصورتیکه از وجود فاصله بین دندان ها یا از شلوغی و به هم فشرده بودن دندان‌هایتان ناراضی هستید نیز می‌توانید از ارتودنسی سریع استفاده کنید. اما اینها تنها موارد کمی است که می توان برای درمان از طریق ارتودنسی اقدام کرد. برای اطلاعات بیشتر می توانید از طریق صفحه پرسش و پاسخ، سوالات خود را بپرسید و یا با ما از طریق صفحه تماس با ما در ارتباط باشید.
لازم به ذکر است که بدانید همچنین می توانید از سیستم نوبت دهی آنلاین سیمادنت کلینیک نیز بهره مند شوید.

ارتودنسی سریع

هزینه ارتودنسی دندان چقدر است؟

ارتودنسی دندان همانطور که گفته شد در هر فرد متناسب با ویژگی های دندانی آن شخص، و با انتخاب هر یک از انواع ارتودنسی می تواند هزینه متفاوتی داشته باشد. به همین دلیل قیمت واحدی برای آن ذکر نمی شود. برای اطلاع از هزینه ارتودنسی می بایست پزشک متخصص به ویزیت دندان های شما بپردازد تا متناسب با نیاز شما، شرایط و نوع درمان و همینطور هزینه درمان را بیان کند.
مسئله ای که اهمیت دارد این است که مطمئن شوید مشکل دندانی شما نیازمند چه نوع درمانی خواهد داشت؟ ممکن است نیاز به درمان ارتودنسی، ایمپلنت دندان ، لمینت و… داشته باشید که تنها راه شناسایی نوع درمان مورد نیاز، مشورت با پزشک متخصص می باشد.
شما می توانید برای تعیین وقت آنلاین از طریق سایت سیمادنت کلینیک از قسمت مربوطه اقدام نمایید و یا در صورتیکه سوالی در خصوص مشکلات دندانی دارید می توانید با متخصصین ما از طریق صفحه پرسش و پاسخ در ارتباط باشید.

همچنین بخوانید: تعرفه دندانپزشکی سیمادنت کلینیک

آیا این مقاله برایتان مفید بود؟

میانگین رای ۵ / ۵. تعداد رای: ۱

هنوز رای ثبت نشده است.

دکتر مسعود داودیان (متخصص ارتودنسی)، بیش از 12 سال سابقه تخصصی در درمان انواع ناهنجاری های دندان و فک دارند. علاوه بر داشتن دارای بورد تخصصی، عضو هیئت مدیره ارتودنتیست های ایران و موسس انجمن ارتودنتیست های جوان بوده اند.
به اشتراک بگذارید :
[addtoany]
مشاوره آنلاین