انتخاب بهترین دندانپزشک متخصص ارتودنسی

بهترین دندان پزشک ارتودنسی

انتخاب یک متخصص ارتودنسی خوب و قابل اعتماد از مهمترین دغدغه های مراجعین و افراد کاندید درمان با روش های مختلف ارتودنسی دندان است. امروزه با توجه به عموم سازی اهمیت درمان های مختلف ارتودنسی به منظور پیشگیری، اصلاح و درمان ناهنجاری های ساختار استخوان فک و دندان ها در جمعیت کودکان و بزرگسالان، انتخاب و مراجعه به یک متخصص ارتودنسی مجرب، از پارامترهای اصلی کسب رضایت مندی پس از اتمام دوره درمان در جامعه هدف به شمار می آید.

ارتودنسی دندان چیست؟

ارتودنسی شاخه ای از علم دندانپزشکی با هدف پیشگیری، اصلاح و درمان ناهنجاری های ارثی و اکتسابی در ساختار فک، بدشکلی دندان های شیری و دائمی و اصلاح طرح لبخند در جمعیت افراد کاندید این روش از خدمات درمانی و زیبایی است. خوشبختانه در چند سال گذشته این شاخه از علم دندانپزشکی توانسته است با استفاده از روش های مختلف، تاثیر به سزایی در اصلاح ناهنجاری های مادرزادی و اکتسابی داشته و از بروز بی نظمی های دندانی، بیرون زدگی، بدشکلی های استخوان فک و دندان پیشگیری نماید.

بهترین دندان پزشک ارتودنسی

انواع درمان های ارتودنسی

انواع مختلف روش های درمان ارتودنسی دندان عبارت اند از:

  • ارتودنسی ثابت
  • ارتودنسی متحرک
  • ارتودنسی نامرئی و یا شفاف
  • ارتودنسی لینگوال
  • ارتودنسی دیمون
  • ارتودنسی با لیزر

اهمیت انتخاب متخصص ارتودنسی

همانطور که پیش تر نیز گفته شد انتخاب یک متخصص ارتودنتیست مجرب از اهمیت بسیار زیادی برخوردار بوده و یکی از مهمترین شروط کسب موفقیت و رضایت مندی از نتایج قطعی درمان در جمعیت مراجعین به شمار می آید. از اینرو پیشنهاد میشود در انتخاب دندانپزشک متخصص، کاملا محتاط بوده و به بهترین، مجرب ترین و با سابقه ترین متخصص ارتودنسی در تهران مراجعه نمایید.

بهترین دندان پزشک ارتودنسی

ویژگی های متخصص ارتودنسی مجرب

توجه به ویژگی های حرفه ای، تخصصی، اخلاقی و موفقیت های آکادمیک متخصص از اهمیت بسیار زیادی برخوردار بوده و اصلی ترین اقدام به منظور کسب نتایج مطلوب و رضایت بخش محسوب میشود.

تعهد و وجدان کاری

اخلاق، تعهد و وجدان کاری یکی از مهمترین ویژگی های انتخاب دکتر ارتودنسی به عنوان نخستین قدم در مسیر فرآیند درمان بوده و بنیان گذار یک اعتماد دوطرفه به شمار می آید.

ارائه مشاوره خوب، شفاف و پاسخگو

برگزاری جلسات مشاوره در زمان های مختلف فرایند درمان، از مهمترین اصول و پارامترهای تاثیرگذار در کسب موفقیت های اولیه و نهایی بوده و پاسخگوی تمامی سوالات و دغدغه های موجود در خصوص این درمان به شمار می آید. متخصص ارتودنسی مجرب، با ارائه مشاوره موثر در زمینه های مختلف مانند انتخاب روش مناسب، طول دوره درمان و نتایج حاصل از فرایند درمان، راهنمایی های کامل و جامع را در اختیار مراجعین قرار داده و پاسخگوی تمامی سوالات، دغدغه ها و نگرانی های رایج در این زمینه خواهد بود.

تعامل دوستانه و اخلاق پزشکی

برخورداری از اخلاق حرفه ای پزشکی، فاکتورهای موثر در ایجاد تعامل دوستانه و خوشرویی از دیگر ویژگی های انتخاب دکتر ارتودنسی در جمعیت مراجعین و افراد کاندید این درمان به شمار می آید.

امکان دسترسی بیمار به دندانپزشک

متاسفانه یکی از شکایات و دل نگرانی های رایج در جمعیت بیماران و مراجعین، عدم دسترسی و امکان ایجاد ارتباط حضوری و غیرحضوری با دندانپزشک متخصص است. این ویژگی امکان ایجاد ارتباط بیمار با متخصص را فراهم آورده و مانع از بروز مشکلات ثانویه در طول فرایند درمان خواهد شد.

برخورداری از امکانات و اجرای متدهای به روز جهانی

باید توجه داشت برخورداری از امکانات و اجرای متدهای به روز جهانی در انواع روش های درمانی توسط درمانگر، یکی از مهمترین ویژگی های انتخاب دندانپزشک متخصص بوده و امکان کسب نتایج بهتر، رضایت مندی بالاتر و صرف هزینه های کمتری را برای مراجعین به ارمغان خواهد آورد.

زمان بندی مناسب نوبت های ویزیت

همانطور که کاملا مشهود است؛ پیگیری بیمار و اطلاع دقیق از فرایند درمان وی، از مهمترین اصول نتیجه بخشی درمان های مختلف پزشکی و دندانپزشکی بوده و به شکل موثری مانع از بروز مشکلات ثانویه پس از پایان درمان خواهد شد. از اینرو تعیین زمان دقیق ویزیت بیمار توسط متخصص ارتودنسی، از مهمترین ویژگی های انتخاب وی بوده و از اهمیت بسیار زیادی برخوردار می باشد.

شرایط بهداشتی مطب و یا کلینیک

توجه و پایبندی به اصول بهداشتی و رعایت قوانین کنترل عفونت به منظور کاهش خطرات احتمالی در مسیر درمان، از اهمیت بسیار زیادی برخوردار بوده و یکی از مهمترین ویژگی ها و پارامترهای انتخاب متخصص مجرب ارتودنسی به شمار می آید.

بهترین دندان پزشک ارتودنسی

سخن پایانی

اگر شما هم جز آن دسته از افرادی هستید که به دنبال بهترین دندانپزشک برای زیبایی و سلامت دندان های خود با بالاترین کیفیت و مناسب ترین قیمت هستید به شما پیشنهاد می کنیم حتما به صفحه هزینه دندانپزشکی مراجعه نمایید. ما در وب سایت خود شرایطی را برای شما فراهم کرده ایم تا به راحتی هرچه تمام به صورت کاملا آنلاین اقدام به رزرو نوبت کنید. استفاده از خدمات آنلاین سایت مجموعه ما می تواند تجربه ای فوق العاده برای شما باشد. علاوه بر این امکان استفاده از خدمات اصلاح طرح لبخند و ایمپلنت دندان نیز در مجموعه ما برای شما وجود دارد.

به اشتراک بگذارید :