ایمپلنت بدون جراحی چگونه است؟

ایمپلنت بدون جراحی

یکی از انواع کاشت ایمپلنت، ایمپلنت بدون جراحی است. در این روش لثه ها بریده نمی‌شود، در نتیجه نیازی هم به بخیه کردن هم نیست. البته این عمل فقط در صورتی امکان دارد که فک گنجایش و تراکم کافی را برای ایمپلنت کردن داشته باشد. اگر استخوان فک خوبی نداشته باشد مجبور به جراحی و حتی ممکن است پیوند استخوان فک انجام دهید. در ادامه این مقاله با ایمپلنت بدون جراحی بیشتر آشنا می‌شوید.

همچنین بخوانید: آیا می توان همه دندان ها را ایمپلنت کرد؟

ایمپلنت بدون جراحی

انواع ایمپلنت بدون جراحی

۱.ایمپلنت بدون جراحی روش پانچی:

اگر بیمار از استخوان فک و لثه خوبی برخوردار باشد، دندان پزشک برای او ایمپلنت بدون جراحی را پیشنهاد می‌دهد. ایمپلنت بدون جراحی با حداقل درد و خون ریزی صورت می‌گیرد. این روش به دلیل آسیب رسانی کمتر به آن بافت ها، دندان های کاشته شده زودتر جوش می‌خورند. این مسئله در کوتاه شدن زمان درمان مؤثر است.

۲.ایمپلنت بدون جراحی روش لیزری:

امروزه یکی از کاربرد های لیزر، کاشت ایمپلنت و دندان است. با کمک لیزر می‌توان کاشت دندان را انجام داد. همچنین در جایگذاری ایمپلنت و ضدعفونی سطح آن نقش دارد. به این روش نیز، ایمپلنت بدون جراحی می‌گویند.

همچنین بخوانید: مدت زمان مورد نیاز برای ایمپلنت پس از کشیدن دندان

ایمپلنت بدون جراحی برای چه کسانی مناسب است؟

با پیشرفت علم برای هر دردی، درمانی وجود دارد. در زیر به شرایط مختلفی می‌پردازیم که می‌توانند ایمپلنت بدون جراحی انجام دهند. افراد سیگاری یا دارای بیماری های خاصی چون دیابت می‌توانند از این روش استفاده کنند. همچنین افرادی که از عمل های جراحی می‌ترسند می‌توانند استفاده کنند.

ایمپلنت بدون جراحی
ایمپلنت بدون جراحی

مزایای ایمپلنت بدون جراحی

کسانی که دوست دارند زودتر عملشان انجام شود، این روش بهترین است. چون ایمپلنت بدون جراحی علاوه بر اینکه درد کمی دارد، زمان کمتری را از شما می‌گیرد. همچنین میزان خون ریزی بعد از عمل هم کمتر است. به خاطر اینکه از قبل فک جراحی نمی‌شود، دیگر لازم نیست بعد از کشیدن دندان منتظر بمانید تا تورم از بین برود تا کاشت ایمپلنت را شروع کنید.

معایب ایمپلنت بدون جراحی

ایمپلنت بدون جراحی هم مانند سایر روش های درمانی عیب هایی دارد که باید از آن آگاه باشید. یکی از این معایب، انجام این عمل در موارد بسیار محدود است.
چون انجام این روش به شرط آن است که فک ایده آلی داشته باشید. یعنی فک تان تراکم استخوانی بالایی داشته باشد. یکی دیگر از معایب ایمپلنت بدون جراحی، امکان منحرف شدن از مسیر و سوراخ شدن اشتباهی دیواره های استخوان است.
باید توجه کنید که هر روشی برای درمان خاصی است. نباید در داشتن ایمپلنت بدون جراحی اصرار داشته باشید وقتی شرایط آن را ندارد. چون ممکن است به جای درمان شدن، دچار بیماری های دیگری شوید.

ایمپلنت بدون جراحی

ایمپلنت بدون جراحی یا ایمپلنت دیجیتال

در این روش بدون آنکه پیوند لثه انجام دهند، فقط لثه را سوراخ می‌کنند. سپس در همان نقطه که سوراخ شده، دریل می‌کنند و ایمپلنت دندان را جایگذاری می‌کنند.
از آن جایی که دندان را می‌شکند سپس این روش را شروع می‌کنند، استخوان فک تحلیل می‌رود و فرد دچار کمبود استخوان می‌شود.
آن موقع دیگر نمی‌توان بدون دید مستقیم ایمپلنت دندان را نصب کند. ایمپلنت بدون جراحی فقط برای افرادی است که مقدار استخوان‌هایشان به اندازه است.

همچنین بخوانید: ایمپلنت یک روزه

ایمپلنت بدون جراحی

روش راحت تر برای ایمپلنت کردن

خیلی از ما از انجام درمان ایمپلنت می‌ترسیم و دوست نداریم مدت زیادی را برای درمان بپردازیم. می‌خواهیم که سریع تر نتیجه بگیریم و این پروسه بسته شود. چون در این روش نیاز به هیچ بخیه و جراحی نیست.
اما اگر باز هم ترس ایمپلنت کردن دارید، بهتر است با متخصص دندانپزشک خود درباره این موضوع صحبت کنید. با آمدن ایمپلنت بدون جراحی می‌توانید با درد و ناراحتی بسیار کمی ایمپلنت کنید. همچنین زمان بسیار کمتری طول خواهد کشید تا درمانتان انجام شود.

آیا ایمپلنت بدون جراحی برای من مناسب است؟

همان طور که در قبل گفته شد، اگر جزء افرادی هستید که دندان های خود را از دست داده است یا شکسته است، می‌توانید از ایمپلنت بدون جراحی استفاده کنید. همچنین باید تراکم استخوان کافی را داشته باشید تا نیاز به پیوند استخوان نداشته باشید. وگرنه مجبور هستید از همان روش های مرسوم ایمپلنت کردن استفاده کنید.
ایمپلنت بدون جراحی روش نوینی است که می‌توانید آن را بدون دردسر و ناراحتی انجام دهید. این روش یکی از بهترین راه هایی است که می‌توانید جایگزین دندان های پوسیده و از دست رفته تان انجام دهید. البته به این توجه کنید که این روش برای همه افراد مناسب نیست و باید به توصیه هایی که دندان پزشک می‌کند، گوش دهید تا در آینده دچار اشتباه نشوید.

شما می توانید برای دریافت نوبت به صورت آنلاین و یا ارسال پرسش برای مشاوره تخصصی، به سایت سیمادنت کلینیک مراجعه نمایید و در خصوص تمامی ناهنجاری ها و درمان هایی چون ارتودنسی، ایمپلنت و اصلاح طرح لبخند با ما در ارتباط باشید.

همچنین بخوانید: ارتودنسی سریع

به این مقاله امتیاز دهید
به اشتراک بگذارید :
مشاوره آنلاین