تا چند سال بعد از کشیدن دندان می‌توان ایمپلنت کرد؟

ایمپلنت دندان
۴
(۱)

یکی از مسائلی که باید در ایمپلنت دندان کردن به آن توجه کرد، تراکم استخوانی بالا است. یعنی این که استخوان فک تحلیل نرفته باشد. کیفیت استخوان فک مهم ترین فاکتوری است که دندان پزشک با دیدن آن متوجه می‌شود که آیا آمادگی ایمپلنت کردن را دارید یا خیر.
همچنین خیلی از افراد از یک سنی به بعد دندان‌هایشان شروع به ریزش می‌کند و حتی برای جایگزین کردن دندان زود اقدام نمی‌کنند. در نتیجه استخوان فک می‌پوسد و تحلیل می‌رود. سپس با درد زیادی که برایشان به وجود آمده است به دندان پزشکی برای ایمپلنت کردن مراجعه می‌کنند.
اما خبر خوب برای ایمپلنت کردن موقعی است که دندان را می‌کشند. بعد از کشیده شدن دندان می‌توان ایمپلنت کرد. در صورت متراکم بودن استخوان فک می‌توانید از ایمپلنت فوری استفاده کنید.

همچنین بخوانید: آیا ایمپلنت دندان عوارض دارد؟

تا چند سال بعد از کشیدن دندان می‌توان ایمپلنت کرد؟

بهترین زمان ایمپلنت دندان

زمان هایی هستند که برای ایمپلنت کردن مناسب است. اگر قصد ایمپلنت کردن دندان‌های فک بالا را دارید، حدود دو تا سه ماه باید صبر کنید. اما اگر می‌خواهید دندان‌های فک پایین را ایمپلنت کنید باید چهار تا پنج ماه را صبر کنید. البته همان طور که در قبل گفته شد، اگر از تراکم استخوانی کافی برخوردار باشید می‌توانید بلافاصله از کشیدن دندان ایمپلنت فوری کنید.
در صورتی که بیمار هیچ گونه بیماری لثه‌ای یا عفونت نداشته باشد، همچنین از روحیه خوبی برخوردار باشد می‌تواند ایمپلنت کردن را شروع کند. البته بعضی از بیمارانی که بیماری هایی چون قند خون کنترل نشده دارند، نمی‌توانند ایمپلنت کنند. چون استخوانشان پودر مانند است. نمی‌تواند پایه خوبی برای کاشت دندان داشته باشند.

همچنین بخوانید: طول عمر ایمپلنت دندان چقدر است؟

بهترین زمان برای انجام دادن ایمپلنت دندان

با توجه به تغییر ساختار استخوانی فک در محل کشیدن ۴ گزینه ممکن است برای شما وجود داشته باشد. یکی از این گزینه‌ها، کاشت ایمپلنت بعد از کشیدن دندان است. اما یک سری از افراد هستند که تراکم استخوان خوبی ندارند و باید پیوند استخوان کنند. اما در ادامه به باقی بهترین زمان برای انجام دادن ایمپلنت می‌پردازیم که شامل:
۱.اگر استخوان لثه به خوبی بهبود پیدا کند، ۴ تا ۸ هفته طول می‌کشد و سپس می‌توان ایمپلنت کرد.
۲.اگر بافت استخوان سخت بهبود پیدا کند، ۱۲ تا ۱۶ هفته طول می‌کشد تا فرایند ایمپلنت کردن شروع شود.
۳.همچنین اگر حفره های دندان بخواهد بهبود یابد، بعد از هفته ۱۶ام می‌توان ایمپلنت گذاری انجام داد.

تا چند سال بعد از کشیدن دندان می‌توان ایمپلنت کرد؟

 

تا چند سال بعد از کشیدن دندان می‌توان ایمپلنت کرد؟

مدت زمان درمان ایمپلنت با انجام پیوند استخوان

برای انجام پیوند استخوان ممکن است قبل از شروع یا همراه با پروسه ایمپلنت کردن صورت بگیرد. در هر دو صورت این کار لازم است، چون اگر تراکم استخوانی کافی وجود نداشته باشد، باید پیوند استخوان انجام شود. سپس کاشت ایمپلنت شروع شود. اگر می‌خواهید که همراه با پیوند استخوان، کاشت ایمپلنت دندان را شروع کنید باید بدانید که حدود ۴-۹ ماه وقت لازم است تا این پروسه تمام شود.

همچنین بخوانید: مراحل ایمپلنت دندان

طول مدت جراحی ایمپلنت دندان

بعد از این که فهمیدید بعد از چند ماه می‌توانید کاشت ایمپلنت انجام دهید، حالا احتمالاً یکی از سؤالات شما این است که هر جراحی ایمپلنت چقدر زمان بر است؟
اگر از یک پزشک متخصص باتجربه برای ایمپلنت کردن خود کمک گرفته‌اید، او مطمئناً می‌خواهد که با بهترین کیفیت پیوند استخوان را برایتان انجام دهد. سپس با استفاده از بهترین جنس ایمپلنت، دندان‌هایتان را درست کند. از سویی دیگر هر جلسه برای کاشت، ۳۰-۱۲۰ دقیقه زمان می‌برد و این پروسه چند ماه طول می‌کشد تا به پایان برسد.

تا چند سال بعد از کشیدن دندان می‌توان ایمپلنت کرد؟

بهترین سن برای انجام ایمپلنت

علاوه بر اینکه بخواهید بدانید تا چه مدتی پس از کشیدن دندان می‌توانید ایمپلنت کنید، باید به نکته مهم دیگر یعنی سنتان توجه کنید. نوجوانان اگر دندان‌های خود را بر اثر حادثه ای از دست بدهند تا به ۱۸ سال نرسیده باشند نمی‌توانند کاشت ایمپلنت کنند. بعد از ۱۸ سالگی هر فردی که یک یا چند دندان خود را از دست داده باشد، می‌تواند به مراکز تخصصی معتبر برود و فرایند ایمپلنت کردن خود را شروع کند. بعد از داشتن سن مناسب باید میزان تراکم استخوان فک بررسی شود.
نکته بسیار مهم دیگر این است که به بهترین پزشک در زمینه درمان های دندانی اعم از ایمپلنت و ارتودنسی دندان رجوع کنید. چون حتی اگر از بهترین جنس ایمپلنت استفاده شود اما متخصص خوبی را انتخاب نکرده باشید، در آینده دچار مشکلاتی می‌شوید.

برای اینکه بدانید تا چند سال بعد از کشیدن دندان می‌توانید ایمپلنت کنید، بهتر است به طور خلاصه به شما بگوییم که بعد از کشیدن دندان اگر تراکم استخوانی بالایی داشته باشید بلافاصله می‌توانید ایمپلنت انجام می‌دهید. اما اگر استخوان متراکم نبود حداکثر تا ۹ ماه این پروسه طول می‌کشد تا تمام شود.

شما می توانید برای دریافت مشاوره از طریق صفحه پرسش و پاسخ، سوالات خود را درج نمایید تا در اسرع وقت به آنها پاسخ داده شود. همچنین برای دریافت مشاوره ارتودنسی و ایمپلنت و یا دریافت نوبت می توانید با کارشناسان ما از طریق صفحه تماس با ما در ارتباط باشید.

تا چند سال بعد از کشیدن دندان می‌توان ایمپلنت کرد؟

آیا این مقاله برایتان مفید بود؟

میانگین رای ۴ / ۵. تعداد رای: ۱

هنوز رای ثبت نشده است.

دکتر مسعود داودیان (متخصص ارتودنسی)، بیش از 12 سال سابقه تخصصی در درمان انواع ناهنجاری های دندان و فک دارند. علاوه بر داشتن دارای بورد تخصصی، عضو هیئت مدیره ارتودنتیست های ایران و موسس انجمن ارتودنتیست های جوان بوده اند.
به اشتراک بگذارید :
[addtoany]
مشاوره آنلاین