کاشت و ایمپلنت دندان طبیعی با پایه ایمپلنت

کاشت و ایمپلنت دندان طبیعی با پایه ایمپلنت

ایمپلنت دندان طبیعی یک روش بسیار رایج برای کاشت دندان و جایگزینی آن با دندان های شکسته یا از دست رفته است. در این روش یک قطعه که شامل سه قسمت اصلی از جمله فیکسچر، اباتمنت و روکش است، طی چند جلسه توسط یک متخصص ایمپلنت جایگزین دندان های از دست رفته قرار می گیرد. این روش مزایای زیادی دارد اما برای انجام آن نیاز به داشتن یک سری شرایط است. در ادامه با ما باشید تا بیشتر در رابطه با کاشت و ایمپلنت دندان طبیعی با پایه ایمپلنت صحبت کنیم.

ایمپلنت دندان طبیعی

ایمپلنت دندان طبیعی یکی از روش های رایج در دنیا است که با قرار گرفتن یک قطعه فلزی مانند پیچ به جای ریشه و نصب آن در فک انجام می شود. در واقع این پایه ایمپلنت به جای ریشه دندان از دست رفته قرار گرفته و با گذشت زمان، استخوان در اطراف محل کاشت رشد می کند و به ثابت ماندن این پایه کمک می کند.

سپس یک دندان مصنوعی یا تاج به فلز متصل می شود تا شکاف دندان از دست رفته را پر کند. تاج به طوری ساخته می شود تا از نظر اندازه، شکل و رنگ مانند دندان های دیگر شما باشد. از ایمپلنت های دندانی می توان برای نگه داشتن بریج دندان یا دندان مصنوعی نیز استفاده کرد.

اگر یک یا چند دندان از دست رفته دارید، کاشت دندان می تواند گزینه ای برای جایگزینی دندان های از دست رفته باشد. به طور کلی اگر شما روش ایمپلنت دندان طبیعی را انتخاب کنید، باید شرایط زیر را داشته باشید:

  • یک استخوان فک کاملا رشد کرده و سالم داشته باشید
  • بیماری لثه نداشته باشید
  • شرایطی نداشته باشید که بر ترمیم استخوان تاثیر بگذارد

همچنین بخوانید: مهمترین شرایط ایمپلنت دندان

کاشت و ایمپلنت دندان طبیعی با پایه ایمپلنت

مزایای کاشت دندان طبیعی با ایمپلنت

در مورد جایگزینی دندانهای از دست رفته یا آسیب دیده، چندین گزینه پیش رو دارید. با این حال، یکی از گزینه های برجسته در میان این روش ها، کاشت یا ایمپلنت دندان طبیعی است. ایمپلنت های دندانی مزایایی دارند که سایر روش های دیگر، مانند استفاده از دندان مصنوعی یا بریج، نمی تواند آن را داشته باشد. در اینجا بهترین مزایای این روش را بیان می کنیم:

از تحلیل رفتن استخوان جلوگیری می کند:

هنگام از دست دادن دندان ها، تمایل به از دست دادن توده استخوان در فک نیز ایجاد می شود. استخوان فک شما برای حفظ توده خود به حرکتی که هنگام اتصال دندان شما ایجاد می شود نیاز دارد. کاشت دندان تنها گزینه جایگزین برای دندان است که می تواند موجب تحریک استخوان فک شود و از تحلیل رفتن استخوان فک جلوگیری نماید.

با دندان های طبیعی شما مطابقت دارد:

ایمپلنت های دندانی از اشکال و اندازه های متنوعی برخوردار هستند. ایمپلنت ها می توانند کاملا مطابق دندان های شما ساخته شوند.

قدرت جویدن را برمی گرداند:

از آنجا که ایمپلنت های دندانی با یک تیتانیوم که جایگزین ریشه دندان شده است، در فک شما قرار می گیرد، به شما این امکان را می دهد که با همان نیرویی که می توانستید با دندان های طبیعی خود گاز بگیرید، با این دندان ها هم همان نیرو را بر لقمه غذا وارد کنید.

از دیگر مزایای این روش می توان نام برد:

تغییر شکل صورت در اثر فقدان دندان ها، بهبود وضعیت دهان هنگام حرف زدن، جای خالی دندان ها را پر می کند و از خراب شدن ساختار دندان ها که به آرامی پیش می رود، جلوگیری می کند، از دندان های مجاور پشتیبانی می کند، یک روش دائمی برای دندان های از دست رفته است.

همچنین بخوانید: ایمپلنت دندان چند مرحله دارد؟

اجزای ایمپلنت

به طور کلی ایمپلنت دندان ها از اجزای زیر تشکیل می شوند:

فیکسچر:

یک پایه تیتانیومی است که در استخوان فک کاشته می شود و ظاهری پیچ مانند دارد. این جزء از ایمپلنت دندان، جایگزین ریشه می شود.

اباتمنت:

این قطعه داخل فیکسچر قرار گرفته و جنس آن از سرامیک، فولاد، تیتانیوم یا طلا است. این قطعه می تواند از اتصال تاج حمایت کند و استحکام آن را تقویت نماید.

تاج دندان:

این قسمت که کاملا شبیه دندان ها طراحی می شود، روی دو قسمت دیگر ایمپلنت قرار می گیرد و جنس آن بسیار سخت است.

کاشت و ایمپلنت دندان طبیعی با پایه ایمپلنت
کاشت و ایمپلنت دندان طبیعی با پایه ایمپلنت

روش انجام ایمپلنت دندان طبیعی

روش انجام ایمپلنت می تواند از ۴ تا ۱۲ ماه به طول انجامد. این روش شامل چند مرحله است که عبارتند از:

در مرحله اول باید پزشک وضعیت استخوان های فک شما را بررسی و تقویت کند که این کار می تواند با پیوند استخوان نیز همراه باشد. همچنین در این مرحله باید وضعیت لثه های شما بررسی شود. پس از این مرحله فیکسچر یا پایه ایمپلنت باید در محل کاشت قرار گیرد که باید ریشه دندان از جا درآمده و دندانپزشک یک جراحی روی لثه انجام دهد، استخوان فک را تا اندازه مناسب جراحی کرده و این قطعه را در آن بگذارد. در مرحله بعدی اباتمنت گذاشته شده و در مرحله آخر نیز تاج دندانی روی آنها قرار می گیرد.

نکاتی در مورد روش کاشت و ایمپلنت دندان طبیعی

از جمله نکاتی که باید در این روش جایگزینی دندان ها به آن توجه داشته باشید، می توان گفت:

  • متخصص قبل از انجام این عمل باید در مورد مناسب بودن روش کاشت دندان با شما صحبت کند.
  • به طور کلی درصد موفقیت این روش به وضعیت بیمار، تبحر دندانپزشک و جنس پایه ایمپلنت بستگی دارد.
  • توجه داشته باشید که بیمه ها غالبا این روش درمانی را پوشش نمی دهند و تحت شرایط خاص و یا در صورتی که بیمه تکمیلی داشته باشید، می توانید بخشی از هزینه را از بیمه دریافت کنید.
  • روش ایمپلنت می تواند در یک بازه طولانی انجام شود که تماما بستگی به وضعیت استخوان فک، لثه ها و مهارت متخصص دارد.

همچنین بخوانید: قیمت انواع ارتودنسی چقدر است؟

کاشت و ایمپلنت دندان طبیعی با پایه ایمپلنت

 

ویزیت اولیه در سیمادنت کلینیک شامل یک ارزیابی کامل بالینی خواهد بود. بدین ترتیب که بیمار ابتدا در جریان تمامی مشکلات دهان و دندان خود از جمله پوسیدگی های احتمالی قرار می گیرد. اگر شما هم جز آن دسته از افرادی هستید که به دنبال بهترین دندانپزشک برای زیبایی و سلامت دندان های خود با بالاترین کیفیت و مناسب ترین قیمت هستید به شما پیشنهاد می کنیم حتما به صفحه هزینه دندانپزشکی مراجعه نمایید. ما در وب سایت خود شرایطی را برای شما فراهم کرده ایم تا به راحتی هرچه تمام به صورت کاملا آنلاین اقدام به رزرو نوبت کنید. استفاده از خدمات آنلاین سایت مجموعه ما می تواند تجربه ای فوق العاده برای شما باشد. علاوه بر این امکان استفاده از خدمات ارتودنسی و ایمپلنت دندان نیز در مجموعه ما برای شما وجود دارد.

هزینه ایمپلنت در هر بیمار متفاوت است، ابتدا دندانپزشک باید شرایط استخوان و فک بیمار را بررسی کند سپس هزینه مشخص می شود.
جدیدترین تکنولوژِی کاشت دندان ایمپلنت دیجیتال می باشد برای انجام ایمپلنت دیجیتال ابتدا باید شرایط استخوان فک بیمار بررسی شود و با توجه به آن عمل کاشت دندان انجام شود.
ابتدا باید پزشک وضعیت استخوان های فک و همچنین وضعیت لثه های بیمار را بررسی کند. بعد از این مرحله فیکسچر یا پایه ایمپلنت باید در محل کاشت قرار گیرد که باید ریشه دندان از جا درآمده و دندانپزشک یک جراحی روی لثه انجام دهد و این قطعه را در آن بگذارد. در مرحله بعدی اباتمنت گذاشته شده و در مرحله آخر نیز تاج دندانی روی آنها قرار می گیرد.
به این مقاله امتیاز دهید
به اشتراک بگذارید :
مشاوره آنلاین