بررسی مزایای ارتودنسی دندان

مزایای ارتودنسی دندان

ارتودنسی دندان با داشتن مزیت های فوق العاده می تواند گزینه ایده آل برای زیبایی دندان های شما باشد. به منظور بهره مندی از مزایای این روش هم اکنون می توانید پرسش های خود را از قسمت پرسش و پاسخ ارسال نمایید تا در سریع ترین زمان به آن پاسخ داده شود و یا برای جلسه معاینه حضوری اقدام نمایید.

معرفی ارتودنسی دندان

ارتودنسی دندان چه مزیتی دارد؟ هزینه ارتودنسی چقدر است؟ مدت زمان لازم برای زیبا شدن دندان ها با استفاده از این روش چقدر است؟ آیا شما نیز به دنبال پاسخ سوالات یاد شده هستید؟ با ما همراه باشید.
ارتودنسی یکی از پرکاربردترین روش ها برای زیبایی دندان ها و سلامت آنها است، با توجه به شرایط موجود اگر متخصص ارتودنسی تشخیص دهد که تنها راه چاره مطلوب برای اصلاح دندان های کج این روش است می بایست آن را در اولویت قرار دهید. داشتن دندان های صاف و زیبا می تواند به راحتی لبخند شما را زیبا ساخته و اعتماد به نفس شما را افزایش دهد. امروزه برای برطرف ساختن دندان های نامرتب روش های مختلفی در دست است ولی بکارگیری هر یک از آنها محدودیت های خاصی دارد، اگر میزان کج بودن دندان ها زیاد باشد، هیچ یک از آنها به جز ارتودنسی نمی تواند کارساز باشد.

مزایای ارتودنسی دندان

همچنین بخوانید: مراحل ارتودنسی بزرگسالان

انواع روش های ارتودنسی

ارتودنسی دندان انواع مختلفی دارد که از مهمترین آنها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

مدت زمان درمان و هزینه برای هر یک از روش های یاد شده متفاوت است. به مراتب ارتودنسی های نامرئی با توجه به مواد اولیه ای که برای این کار مورد استفاده قرار می گیرد، هزینه بیشتری خواهد داشت.بکارگیری این روش ها نه تنها در صاف شدن دندان ها بلکه اصلاح فک نیز بسیار کارساز است. زمانی که دندان ها در یک ردیف قرار نگیرند، به دلیل فشار وارد شده از دندان های کج، احتمال پوسیده شدن آنها افزایش می باید. یکی از مهمترین ویژگی های بکارگیری ارتودنسی آن است که این روش در هر مرحله و در هر بازه سنی می تواند نتایج مطلوبی به همراه داشته باشید و هیچ گونه محدودیت خاصی در بکارگیری آن موجود نیست.

مزیت ارتودنسی

ارتودنسی دندان در مقایسه با سایر روش های موجود برای زیبایی دندان دارای مزیت های فوق العاده ای است که از جمله مهمترین آنها می توان موارد زیر را در نظر گرفت:

  • صاف شدن دندان ها
  • اصلاح فک
  • بهبود بهداشت دندان
  • لبخند زیبا
  • عدم برگشت
  • دائمی بودن
  • داشتن کمترین عوارض
  • داشتن کمترین درد
  • افزایش طول عمر دندان ها
مزایای ارتودنسی دندان

مزایای یاد شده سبب شده است که بکارگیری این روش به منظور زیبایی دندان ها از محبوبیت بالایی برخوردار باشد. با همه ویژگی های مطلوبی که ارتودنسی دارد بکارگیری آن عاری از چالش نیست. یکی از مهمترین معایبی که برای استفاده از این روش در نظر گرفته می شود، مدت زمان طولانی دوره درمان است. رعایت نکردن بهداشت دندان در طول دوره درمان نیز می تواند به راحتی سبب پوسیده شدن دندان ها شود به همین دلیل لازم است به طور مرتب مسواک زدن را در اولویت قرار دهید. درد ناشی از این روش بسیار جزیی می باشد، به همین دلیل نیازی به هیچ گونه ترس و یا استرس نیست.

همچنین بخوانید: ایمپلنت دندان چند مرحله دارد؟

مزایای ارتودنسی دندان

هزینه ارتودنسی

هزینه درخواستی برای ارتودنسی دندان با توجه به فاکتورهای مختلف متفاوت است. نوع ارتودنسی انجام شده می تواند به مقدار قابل ملاحظه ای هزینه درخواستی را تحت کنترل قرار دهد. خوشبختانه مراکز مختلفی موجود است که هزینه های لازم برای ارتودنسی را به صورت اقساطی دریافت می کنند. به منظور اطلاع از قیمت ارتودنسی دندان می توانید با حضور در یک جلسه مشاوره، راهنمایی لازم را از پزشک خود دریافت کنید. مراقبت های مربوط نیز در جلسه مشاوره در اختیار شما قرار داده می شود.

سوالات متداول در مورد ارتودنسی دندان

مدت زمان لازم برای صاف شدن دندان ها با استفاده از ارتودنسی چقدر است؟ پاسخ به این سوال با توجه به شرایط موجود متفاوت خواهد بود ولی به طور میانگین می توان گفت که مدت زمان لازم می تواند بین یک تا دو سال طول بکشد.
ارتودنسی در چه بازه سنی می تواند نتایج مطلوبی داشته باشد؟ در هر بازه سنی می توان از مزیت این روش برای زیبای دندان ها بهره مند شد. اگرچه در دوره خردسالی این روش می تواند بیشترین اثربخشی را داشته باشد ولی با تشخیص بهترین متخصص ارتودنسی، شما می توانید این روش را در هر بازه ی سنی و در هر زمان در اولویت قرار دهید.

همچنین بخوانید: ارتودنسی فک بالا

به اشتراک بگذارید :