دکتر ارتودنسی

دکتر ارتودنسی

امروزه زیبایی و طبیعی بودن لبخند و دندان‌ها از مهم‌ترین معیارها برای افراد می‌باشد. چرا که ارزش زیبایی و آراستگی ظاهری بسیار بیشتر از سابق به شمار می‌رود. این عمل باعث شده تا متخصصان دندانپزشکی، با تحقیقات گسترده به دنبال راه‌هایی برای افزایش سلامت و زیبایی دندان‌ها بگردند. تا به حال چندین انقلاب در عرصه دندان پزشکی را شاهد بودیم که موجب گسترش علم دندانپزشکی شده‌اند.
ارتودنسی یکی از عمل‌هایی است که می‌تواند مشکلات دندان عمده‌ای از افراد را رفع کند. جدیدا ارتودنسی به عملی بسیار محبوب برای افراد علاقه‌مند بدل شده و با روش‌هایی جدید و نوین توسط دکتر ارتودنسی در سطح جهان انجام می‌شود. در ادامه به توضیحات بیشتری راجع به متخصص ارتودنسی می‌پردازیم.

ارتودنسی چیست؟

درمان ارتودنسی برای افرادی طراحی و اختراع شده که دچار عارضه کجی یا ناهماهنگی دندان‌ هستند. دکتر ارتودنسی با قرار دادن دستگاه و سیم در داخل دهان، و فشار آوردن بر روی فک و دندان‌ها برای منظم شدن و هماهنگی، این درمان را انجام می‌دهد. البته ارتودنسی روش‌ها و انواع مختلفی دارد که متخصص ارتودنسی نسبت به شدت ناهماهنگی دندان افراد، صلاح دید خود را برای بیمار تجویز می‌کند.
ارتودنسی به دلیل فشاری که به ناحیه فک و لثه افراد وارد می‌کند، می‌تواند در روزهای اول دردناک بوده و در غذا خوردن بیمار وقفه ایجاد شود. اما به طور کلی نمی‌توان گفت ارتودنسی عوارضی داشته باشد. طول درمان آن عموما ۱ الی ۳ سال است. بیمار با رعایت نکات گفته شده توسط متخصص ارتودنسی خود، می‌تواند طول درمان را در حداقل زمان طی کند؛ اما در غیر این صورت، می‌تواند برای فرد بسیار هزینه‌بر و وقت‌گیر باشد.

دکتر ارتودنسی

چرا باید به دنبال دکتر ارتودنسی خوب باشیم؟

داشتن لبخندی زیبا و سالم به افراد اعتماد بنفس می دهد و می توانند با خیال راحت در مکان های مختلف لبخند بزنند، حس رضایت بیمار و درمانی عالی، بسته به کار دکتر ارتودنسی است. به این دلیل که در هنگام درمان ارتودنسی سیم های ارتودنسی در دهان بیمار قرار می گیرد، اگر در حین کار مشکلی پیش بیاید و درست اجرا نشود امکان پارگی سیم ها و آسیب رساندن به دهان و لثه وجود دارد. به همین دلیل اگر به دکتر ارتودنسی خوب مراجعه کنید بدون هیچ مشکلی و بدون استرس بهترین درمان را خواهید داشت.

دکتر ارتودنسی در تهران

افرادی که به ارتودنسی احتیاج دارند قبل از هرچیزی به فکر نزدیک بودن کلینیک دندانپزشکی و قیمت ارتودنسی هستند. که هم هزینه کمتری بدهند و هم مسیر کوتاه تری را بروند، غافل از اینکه یک دکتر ارتودنسی خوب در اولویت قرار دارد. اگرچه ممکن است که با ترافیک های تهران کمی به مشکل بخوردی اما مراجعه به یک متنخصص ارتودنسی ارزشش را دارد. هنگامی که شما به یک متخصص مراجعه می کنید مزایایی بسیاری دارد که به آنها اشاره خواهیم کرد، برای مثال بیمار با آرامش خاطر به درمان می پردازد و امکان خطا در هنگام درمان تقریبا صفر است، مراجعه به دکتر ارتودنسی خوب باعث صرفه جویی در وقت و هزینه ارتودنسی خواهد شد، به این دلیل در وقت و هزینه ها صرفه جویی می شود که بیمار دفعات کمتری به دندانپزشک مراجعه خواهد کرد و در کوتاهترین زمان به نتیجه خواهد رسید.

دکتر ارتودنسی

موارد استفاده ارتودنسی

ارتودنسی نوعی درمان تخصصی می‌باشد که صرفا به دلیل مکان و جابه‌جایی دندان‌ها ابداع شده است. در مورادی که افراد دقیقا نمی‌دانند ارتودنسی به چه دردی می‌خورد، برای کوچک‌ترین مشکل دندان خود به ارتودنسی آن می‌پردازند. بهتر است اول موارد استفاده و درمان ارتودنسی را بررسی کنیم:

  • جلوتر بودن فک

  • فاصله اضافی میان دندان‌ها

  • کجی دندان‌ها یا فک

  • قرینه نبودن دندان‌ها

  • نرسیدن دندان‌ها به یک‌دیگر

  • مشکلات عرضی دندان‌ها

  • ناهماهنگی دندان‌ها

متخصص ارتودنسی مسعود داودیان

تفاوت دندانپزشک عمومی با متخصص ارتودنسی

دندانپزشکانی که دوره‌های تخصصی ارتودنسی را گذرانده نباشند، نمی‌توانند از عهده ارتودنسی و چنین درمان‌های تخصصی بر بیایند. چرا که ارتودنسی دندان، نیازمند سطح علمی بالای افراد و داشتن اطلاعات کامل از آن می‌باشد و قطعا افراد راجع به سلامتی و زیبایی دندان‌ها خود به دندانپزشک عمومی اعتماد چندانی نمی‌کنند.
از آنجایی که عمل و درمان ارتودنسی می‌تواند برای افراد بسیار خطر آفرین باشد، نمی‌توان این کار را به دست پزشک و افراد بدون تخصص سپرد. البته دندانپزشکان اطلاعات عمومی تمام مشکلات دندان و فک را دارند. اما این اطلاعات عمومی نمی‌تواند سلامت و کیفیت ارتودنسی را برای بیمار تضمین کند؛ در نتیجه درمان ارتودنسی اختصاصا به متخصصین ارتودنسی سپرده می‌شود.

 

ویژگی های مورد نیاز برای متخصص ارتودنسی

متخصص ارتودنسی باید ضمن درس خواندن در رشته‌های پزشکی، باید ویژگی‌هایی نیز داشته باشد تا بتواند به خوبی مشکل بیمار را رفع کند. این ویژگی‌ها هستند که موجب جدایی و تفاوت میان متخصصان می‌شود. افرادی که تمایل به گذراندن درمان ارتودنسی دارند، باید با بررسی این ویژگی‌ها تصمیم خود را در انتخاب دکتر ارتودنسی مناسب بگیرند. این ویژگی‌ها عبارت‌اند از:
• متخصص ارتودنسی باید تجربه و سابقه کار حداقل ۵ الی ۱۰ ساله داشته باشد.
• لازم است از تجهیزات و ابزار پیشرفته و به روز استفاده کند.
• محیط مطب یا کلینیک باید بهداشتی بوده و ابزار پس از درمان هر بیمار، ضد عفونی شوند.
• باید اطلاعات و علم به روز داشته باشد، به طوری که در صورت ابداع شدن روشی بهتر از آن بهره ببرد.
• بتواند با بحران مقابله کرده و در صورت به وجود آمدن یک مشکل، بتواند از عهده آن بر بیاید.
• دارای مدرک دانشگاهی و تخصصی در حوزه ارتودنسی باشد.

دکتر ارتودنسی

یک دکتر ارتودنسی خوب چه هدفی از درمان بیمار خود دارد؟

امروزه متاسفانه تعداد پزشکان پول دوست و کار نابلد بسیار زیاد شده است. به طوری که با کلک و ترفندهای مختلف تجاری، مشتریان را وادار به خرید خدمات آن‌ها می‌کنند. البته وجود چنین دندانپزشک‌هایی از تعداد پزشکان خوب کسر نمی‌کند. در حال حاضر می‌توان صدها پزشک خوب در کشورمان نام برد.
به طور کلی یک متخصص ارتودنسی عادل و خوب، به دنبال برآورد کردن انتظارات بیمار بوده و می‌خواهد هر چه سریع‌تر زیبایی و سلامت دندان را به او ببخشد. همچنین می‌توان با مشاهده قیمت و عملکرد متخصصین می‌‌توان به عادل بودن آن پی برد. قطعا دکتر و متخصصی که کاری بی نقص و با کیفیت را تحویل بیمار داده و کاملا انتظارات وی را برآورده می‌کند، قیمت بیشتری دارد. اما در صورت برآورد نکردن این انتظارات، می‌توان به عادل بودن وی شک کرد.

ویزیت اولیه در سیمادنت کلینیک شامل یک ارزیابی کامل بالینی خواهد بود. بدین ترتیب که بیمار ابتدا در جریان تمامی مشکلات دهان و دندان خود از جمله پوسیدگی های احتمالی قرار می گیرد. اگر شما هم جز آن دسته از افرادی هستید که به دنبال بهترین دندانپزشک برای زیبایی و سلامت دندان های خود با بالاترین کیفیت و مناسب ترین قیمت هستید به شما پیشنهاد می کنیم حتما به صفحه هزینه دندانپزشکی مراجعه نمایید. ما در وب سایت خود شرایطی را برای شما فراهم کرده ایم تا به راحتی هرچه تمام به صورت کاملا آنلاین اقدام به رزرو نوبت کنید. استفاده از خدمات آنلاین سایت مجموعه ما می تواند تجربه ای فوق العاده برای شما باشد. علاوه بر این امکان استفاده از خدمات ارتودنسی و ایمپلنت دندان نیز در مجموعه ما برای شما وجود دارد.

ارتودنسی برای افرادی طراحی و اختراع شده که دچار عارضه کجی یا ناهماهنگی دندان‌ هستند. دکتر ارتودنسی با قرار دادن دستگاه و سیم در داخل دهان، و فشار آوردن بر روی فک و دندان‌ها برای منظم شدن و هماهنگی، این درمان را انجام می‌دهد.
جلوتر بودن فک، فاصله اضافی میان دندان‌ها، کجی دندان‌ها یا فک، قرینه نبودن دندان‌ها، نرسیدن دندان‌ها به یک‌دیگر، مشکلات عرضی دندان‌ها، ناهماهنگی دندان‌ها
دندانپزشکانی که دوره‌های تخصصی ارتودنسی را گذرانده نباشند، نمی‌توانند از عهده ارتودنسی و چنین درمان‌های تخصصی بر بیایند. چرا که ارتودنسی دندان، نیازمند سطح علمی بالای افراد و داشتن اطلاعات کامل از آن می‌باشد و قطعا افراد راجع به سلامتی و زیبایی دندان‌ها خود به دندانپزشک عمومی اعتماد چندانی نمی‌کنند.
متخصص ارتودنسی باید تجربه و سابقه کار حداقل ۵ الی ۱۰ ساله داشته باشد. لازم است از تجهیزات و ابزار پیشرفته و به روز استفاده کند.محیط مطب یا کلینیک باید بهداشتی بوده و ابزار پس از درمان هر بیمار، ضد عفونی شوند. باید اطلاعات و علم به روز داشته باشد، به طوری که در صورت ابداع شدن روشی بهتر از آن بهره ببرد. بتواند با بحران مقابله کرده و در صورت به وجود آمدن یک مشکل، بتواند از عهده آن بر بیاید. دارای مدرک دانشگاهی و تخصصی در حوزه ارتودنسی باشد.
به طور کلی یک متخصص ارتودنسی عادل و خوب، به دنبال برآورد کردن انتظارات بیمار بوده و می‌خواهد هر چه سریع‌تر زیبایی و سلامت دندان را به او ببخشد. همچنین می‌توان با مشاهده قیمت و عملکرد متخصصین می‌‌توان به عادل بودن آن پی برد. قطعا دکتر و متخصصی که کاری بی نقص و با کیفیت را تحویل بیمار داده و کاملا انتظارات وی را برآورده می‌کند، قیمت بیشتری دارد. اما در صورت برآورد نکردن این انتظارات، می‌توان به عادل بودن وی شک کرد.
به اشتراک بگذارید :
مشاوره آنلاین