شاخصه های انتخاب بهترین متخصص ارتودنسی در تهران

بهترین متخصص ارتودنسی

داشتن لبخند زیبا، حق طبیعی تمامی مردم است. خوشبختانه با توجه به پیشرفت های صورت گرفته در فناوری و تکنولوژی، رسیدن به این خواسته خیلی سخت یا دور از دسترس نیست. امروزه به راحتی میتوان مشکلات مرتبط با شرایط دندانی و فک را از طریق ارتودنسی برطرف نمود. اما سوال اینجاست؛ آیا هر دندانپزشکی میتواند یک ارتدونتیست موفق هم باشد؟ باید قبول کرد روش درمانی ارتودنسی بسیار متنوع بوده و دکتر ارتودنسی باید با توجه به بودجه شما و البته بررسی کامل شرایط فک و دندان، یکی از بهترین آنها را انتخاب نماید. هر چند تنها انتخاب یک ارتودنسی گران قیمت و باکیفیت پایان راه نیست!
شما باید برای انجام این کار نسبت به مسائل مهم و مختلف زیادی اعم از نصب و نگهداری آن توسط پزشک متخصص آگاه باشید. اگر متخصص ارتودنسی از تعهد کاری و سواد لازم برخوردار باشد، رسیدن به نتیجه مطلوب خیلی دور از انتظار نیست. اما چطور بهترین متخصص ارتودنسی در تهران را بیابیم؟ در ادامه به برخی از ویژگی هایی اشاره می کنیم که هر دکتر ارتودنسی باتجربه باید از آن برخوردار باشد. با ما همراه باشید.

ویژگی های دکتر ارتودنسی خوب

قبل از اینکه به سراغ ویژگی ها و مهارت های یک دکتر اردتودنسی برویم باید بدانید که این فرایند به اصلاح ناهنجاری های دهان و فک گفته می شود. چه بسا که همین مسئله باعث شده برخی از دندانپزشکان معتبر و حرفه‌ای آن را در حوزه تخصص خود ندانسته و به سراغ انجامش نمی روند. از همین رو شما باید متخصص ارتودنسی باتجربه ای را بیابید. اما یک دکتر خوب از چه ویژگی هایی برخوردار است؟

  • به جزئیات اهمیت دهد

به خاطر داشته باشید؛ درمان ارتودنسی نسبت به سایر فرآیندهای معمول دندان نظیر پرکردن و… متفاوت است. متخصص ارتودنسی باید در زمان نصب براکت یا دندان مصنوعی بسیار دقیق عمل کند. این مسئله در ترمیم صحیح دندان ها تاثیر بسزایی دارد.

دکتر ارتودنسی خوب

 

  • قابل اعتماد باشد

یک متخصص ارتودنسی باید با بیمار کاملا شفاف و باصداقت صحبت کند. او باید بتواند تمامی جزئیات مرتبط به تشخیص و درمان را توصیه دهد و همچنین راهنمایی هایی را نیز مطرح کند. تا تصمیم گیری برای بیمار آسان گردد. این مسئله تاثیر بسزایی در از بین رفتن تمامی اضطراب بیمار و ایجاد اعتماد به نفس آن کمک می نماید.

  • خلاق باشد

در بسیاری از مواقع، روش هایی که امروزه در فرآیند ارتودنسی مورد استفاده قرار میگیرد با روش های سنتی که قبلا استفاده شده، مطابقت ندارد. حال سوالی ذهن افراد را به خود مشغول می کند، آیا هر دندانپزشک یا متخصص ارتودنسی میتواند از پس انجام آن برآید؟ پاسخ بسیار واضح و روشن است؛ خیر! در این مسیر خلاقیت برای یک دکتر ارتودنسی مهم تر از یک دندانپزشک معمولی است.
اگر میخواهید لبخندی زیباتر داشته باشید و از شر دندان های نامرتب خود خلاص شوید، باید یک گزینه مناسب از میان متخصصان ارتودنسی در تهران را انتخاب کنید. شخصی که با خلاقیت خود توانسته دندان هایی مرتب و در نتیجه لبخندی زیبا را به افراد هدیه دهد. در صورتی که از قوه خلاقیت برخوردار نباشد، راهکارهای ارائه شده یک درمان موثر نبوده و حتی میتواند فرآیند درمان شما را ناقص بگذارد.

متخصص ارتودنسی

 

  • علاقمند به کارش باشد

اگر به دنبال یک متخصص ارتودنسی حرفه ای و کاربلد هستید، باید شخصی را پیدا کنید که به کار خود علاقه بی حد و حصری داشته باشد. او باید این توانایی را داشته باشد که اشتیاقش برای گرداندن زیبایی دهان بیماران را به آنها نشان دهد. یک ارتودنتیست پرشور، تلاش می کند تا به صورت اساسی به درمان مسئله بپردازند. حتی به طور کاملا داوطلبانه، اما منظم، به پیگیری وظعیت بیماران پرداخته و از پیشرفت آنها مطلع شود.
به عبارت ساده تر؛ دکتر ارتودنسی انتخابی شما باید به فکر جلب رضایت بیماران باشد نه اینکه صرفا به پول فکر کند. متاسفانه این روزها در دوران بدی زندگی می کنیم که بسیاری موضوع دوم را اصل قرار داده اند.

انتخاب بهترین متخصص ارتودنسی

قبل از اینکه دکتر ارتودنسی خود را انتخاب کنید و از آن وقت بگیرید؛ حتما به انجام تحقیقات گسترده ای بپردازید. تحقیقاتی که نشان از وجود ویژگی های ذکر شده در آنها باشد. این کار خطر ناامید شدن شما را به عنوان یک بیمار به حداقل میرساند.
علاوه بر تمام موارد گفته شده؛ یک متخصص ارتودنسی خوب نه تنها به درمان بیمار، بلکه به شرایط زندگی، علایق و حتی بودجه ای که در نظر گرفته نیز توجه می کند. درخصوص طول درمان صحبت می کند و با خیالی آسوده به تمامی سوال هایش پاسخ می دهد. فکر می کنید بتوانید دکتر دلخواهتان را بیابید؟ میتوانید با کلینیک سیمادنت تماس بگیرید. مشاوران ما میتوانند راهنمایی های کامل و دقیقی را در این راستا در اختیار شما قرار دهند.

متخصص ارتودنسی

ویزیت اولیه در سیمادنت کلینیک شامل یک ارزیابی کامل بالینی خواهد بود. بدین ترتیب که بیمار ابتدا در جریان تمامی مشکلات دهان و دندان خود از جمله پوسیدگی های احتمالی قرار می گیرد. اگر شما هم جز آن دسته از افرادی هستید که به دنبال بهترین دندانپزشک برای زیبایی و سلامت دندان های خود با بالاترین کیفیت و مناسب ترین قیمت هستید به شما پیشنهاد می کنیم حتما به صفحه هزینه دندانپزشکی مراجعه نمایید. ما در وب سایت خود شرایطی را برای شما فراهم کرده ایم تا به راحتی هرچه تمام به صورت کاملا آنلاین اقدام به رزرو نوبت کنید. استفاده از خدمات آنلاین سایت مجموعه ما می تواند تجربه ای فوق العاده برای شما باشد. علاوه بر این امکان استفاده از خدمات ارتودنسی و ایمپلنت دندان نیز در مجموعه ما برای شما وجود دارد.

به اشتراک بگذارید :
مشاوره آنلاین