قیمت ایمپلنت دندان در سال ۱۴۰۰

قیمت ایمپلنت دندان در سال 99

در این مقاله قصد داریم که به ارائه اطلاعاتی در مورد قیمت ایمپلنت دندان در سال ۱۴۰۰ بپردازیم اگر به دنبال این هستید که از قیمت ایمپلنت دندان در سال ۱۴۰۰ اطلاعاتی را بدست آورید در این مقاله همراه ما باشید بطور کلی قیمت ایمپلنت دندان در سال ۱۴۰۰ بستگی به موارد و عواملی دارد که به شرح آن خواهیم پرداخت.

ایمپلنت دندان

ایمپلنت در واقع جایگزینی برای دندان ها محسوب می شوند که بصورت پیچ می باشند که در استخوان فک بالا و پایین قرار داده می شوند. جنس ایمپلنت ها از تیتانیوم می باشد و به همین دلیل نیز با بدن سازگاری دارد و هیچ مشکلی در استفاده از آن بوجود نخواهد آمد. ایمپلنت ها ممکن است بصورت یکپارچه و یا دو تکه باشد. مدت زمانی که برای کاشت ایمپلنت لازم است سه ماه برای فک پایین می باشد و پنج ماه نیز برای فک بالا لازم است. البته شرایط و عوامل مختلف می تواند این بازه زمانی را کم و یا زیاد کند. عواملی چون گرافت استخوانی و همچنین تراکم استخوان در این زمینه موثر می باشند.

همچنین بخوانید: طول عمر ایمپلنت دندان چقدر است؟

قیمت ایمپلنت دندان در سال 99

مزایای ایمپلنت نزد متخصص

باید به این نکته اشاره کنیم که کاشت دندان یا ایمپلنت دندان علاوه براینکه فضای خالی بین دندان ها را از بین میبرد و کاملا مانند دندان های طبیعی فردعمل می کند، دندان های یک دست و سالمی را به شما هدیه می دهد. برخی افراد نگران این هستند که بعد ایمپلنت نتوانند راحت غذا بخورند، زیرا با مراجعه به افرادی که در این زمینه تخصص آنچنانی ندارند باعث بروز بعضی مشکلات خواهد شد، ما به شما این اطمینان را می دهیم که با مراجعه به سیمادنت کلینیک صاحب بهترین لبخند خواهید شد و هیچگونه مشکلی در جویدن غذا، صحبت کردن…غیره نخواهید داشت.

سن مناسب برای ایمپلنت کردن

یکی از مهمترین سوالاتی که در مورد ایمپلنت دندان پرسیده می شود این است که برای انجام ایمپلنت چه سنی مناسب است؟ در صورتی که دندان های شما نیازمند کاشت هست و می خواهید از ایمپلنت استفاده کنید توصیه می شود که تا هجده سالگی اقدامی برای کاشت ایمپلنت انجام ندهید به دلیل این که تا قبل از هجده سالگی هنوز فک شکل کامل خود را بدست نیاورده است و امکان دارد که در صورت کاشت رشد فک ادامه پیدا کند و دچار مشکل شوید. این امکان وجود دارد که در سنین پایین تر برای یک دندان ایمپلنت انجام داد ولی پروتز باید بعد از هجده سالگی تغییر داده شود تا با دندان های اطراف متناسب گردد. بعد از این سن شما در هر سنی که باشید می توانید برای ایمپلنت اقدام کنید و مشکل خاصی را نخواهید داشت.

ایمپلنت ارزان

همه افرادی ک قصد ایمپلنت دارند به دنبال کلینیکی هستند که با کمترین هزینه بهترین کاشت را انجام دهد، نمی توان گفت که همه ایمپلنت های ارزان ضرر دارد و همه ایمپلنت های گران قیمت خوب است. به دلیل حساسیت و پیچیدگی بالای ایمپلت شما نمی توانید به راحتی به هر دندانپزشکی اطمینان کنید گاهی اوقات برای انجام ایمپلنت نیاز به پیوند استخوان می باشد که کار هر دندانپزشکی نیست و باید به یک دندانپزشک متخصص مراجعه کنید.

عوارض ایمپلنت ارزان

 • استفاده نکردن از برند های معتبر که در ادامه باعث شکست درمان می شود
 • آسیب رساندن و تحلیل استخوان فک با مراجعه به یک دندانپزشک نابلد
 • عفونت بافت اطراف ایمپلنت
 • لق شدن پایه های ایمپلنت

همچنین بخوانید: مراحل ایمپلنت دندان

مزایای مهم ایمپلنت دندان

 • ایمپلنت دندان از ظاهر زیبایی برخوردار هستند و به دندان های طبیعی شباهت زیادی دارند.
 • به دلیل قرار گرفتن در استخوان های فک از عمر طولانی برخوردار هستند.
 • تاثیر بسزایی در نحوه گفتار بیمار دارند و عیب دندان های لق را برطرف خواهند کرد و در نهایت موجب اعتماد به نفس می شود.
 • یک عضو ثابت در بدن است و به همین دلیل به مانند پروتزهای متحرک موجب ناراحتی و اذیت شما نخواهد شد.
 • در صورتی که از آن ها به خوبی مراقبت کنید کارایی و بازدهی بسیار بالایی به همراه خواهد داشت.
 • برای استفاده از آنها نیاز به چسب نیست و با استفاده از پیچ برای همیشه محکم خواهد شد.
 • با توجه به جنسی که دارد موجب واکنش بدن نخواهد شد و با بدن شخص سازگاری نشان خواهد داد.
 • نیاز به استفاده از کمک دندان های دیگر برای نگهداری آنها نیست حتی از دندان های دیگر مراقبت و پشتیبانی خواهد کرد.

 

مصرف مواد غذایی در هنگام ایمپلنت

قیمت ایمپلنت دندان در سال 99

بعد از ایمپلنت دندان فرد باید مواظب مواد غذایی که مصرف میکند باشد، وبرای مدتی نمی تواند مانند قبل هر غذای که دلش خواست مصرف کند، در ادامه به مواد غذایی که باید مصرف کند و مواد غذایی که نباید اشاره خواهیم کرد:

مواد غذایی که بعد از ایمپلنت می توان استفاده کرد

 • میوه های نرم
 • آبمیوه های طبیعی
 • ماست، پنیر
 • تخم مرغ آبپز، پوره سیب زمینی
 • سوپ، ژله، پودینگ

و اما مواد غذایی که نبایداستفاده کنید

 • مواد غذایی سفت و سخت
 • مواد غذایی چسپنده
 • غذاهای داغ و تند

 

قیمت ایمپلنت دندان ۱۴۰۰

قیمت ایمپلنت دندان در سال ۱۴۰۰ نسبت به سال قبل تغییر چندانی نکرده است، اگر به دنبال این هستید که کاشت دندان خود را بصورت ایمپلنت انجام دهید می توانید از خدمات دندانپزشکی ما بهره مند شوید قیمت ایمپلنت دندان در سال ۱۴۰۰ در کلینیک دندانپزشکی سیمادنت بسیار مناسب است و به بهره گیری از پرسنل و کادر متخصص ایمپلنت دندان با بهترین کیفیت ممکن کاشته می شود و رضایت شما را به دنبال خواهد داشت.

قیمت دندان مصنوعی با پایه ایمپلنت

ممکن است برخی از افراد بی دندان باشند و توصیه دندانپزشک این است که این افراد روش دندان مصنوعی با پایه ایمپلنت را انجام دهند، این افراد برای پر کردن جای خالی دندانها از دندان های مصنوعی ساده استفاده می کنند که دارای مشکلاتی از جمله: پایین آمدن قدرت جویدن و حرف زدن، تحلیل لثه ها، و حتی در بعضی افراد ایجاد درد و زخم در لثه ها اما شما می توانید با دندان مصنوعی با پایه ایمپلنت تمام این مشکلات را حل نمایید و مانند قبل به راحتی حرف بزنید و در جویدن غذا هم مشکلی نخواهید داشت. این نوع درمان که اوردنچر هم نام دارد نصبت به بقیه ایمپلنت ها به صرفه ترمی باشد.
قیمت دندان مصنوعی با پایه ایمپلنت(اوردنچر) هم مانند بقیه روش های ایمپلنت بستگی به عوامل مختلفی دارد، برای مثال تعداد پایه ایمپلنت و جنس دست دندان ها از عوامل موثر بر هزینه هستند.

همچنین بخوانید: بهترین متخصص ایمپلنت در تهران

قیمت ایمپلنت دندان در سال 99

عوامل موثر در قیمت ایمپلنت دندان ۱۴۰۰

عوامل مختلفی در تعیین قیمت ایمپلنت دندان در سال ۱۴۰۰ موثر هستند یکی از این عوامل نوع ایمپلنت است، از آنجا که انواع مختلفی از ایمپلنت های دندان وجود دارد و توسط برندها و شرکت های مختلفی تولید می شود لذا قیمت ایمپلنت دندان نیز متفاوت خواهد بود. یکی دیگر از موارد تاثیرگذار در قیمت ایمپلنت دندان در سال ۱۴۰۰ استفاده از لیزر است در صورتی که از لیزر برای ایمپلنت استفاده شود در این صورت هزینه ها نسبت به روش معمولی بیشتر خواهد بود. عواملی دیگر مانند استخوان های فک که ممکن است نیازمند اقدامات دیگری نیز پیش از ایمپلنت باشد نیز در تعیین قیمت نهایی موثر هستند. از عوامل موثر دیگر می توان به موارد زیر اشاره کرد.

عوامل موثر بر قیمت کاشت دندان

 • کشورسازنده ایمپلنت
 • جنس ایمپلنت و نوع متریال
 • دندانپزشک متخصص ایمپلنت دندان

انواع ایمپلنت دندان و تاثیر آن بر قیمت های ایمپلنت دندان

همانطور که گفته شد انواع مختلفی از ایمپلنت ها وجود دارند که سبب می شوند قیمت نهایی ایمپلنت دندان تغییر کنند از مهمترین ایمپلنت هایی که در بازار وجود دارند می توانیم به ایمپلنت های آمریکایی، اروپایی، آلمانی، سویسی، ایتالیایی، کره ای، آسیایی، ایرانی و چینی اشاره کنیم که قیمت های آنها با توجه به نوع برندی که دارند متغیر است.

کشور سازنده و نام برند ایمپلنت

کشور سازندهنام برند
سوئیساشترومن(titanium)اشترومن aqua neodentاشترومن iti(roxalid)اشترومن iti(SLA Active)
کرهsnucsewon medixbiotemosstem

شما می توانید برای اطلاع از شرایط ارتودنسی و ایمپلنت با مشاوران ما در سیمادنت کلینیک از طریق صفحه تماس با ما در ارتباط باشید. همچنین می توانید سوالات و موارد مدنظر خود را از طریق صفحه پرسش و پاسخ از متخصصین ما بپرسید تا در کوتاهترین زمان ممکن به شما پاسخ داده شود.

همچنین بخوانید: توصیه های دارویی ایمپلنت دندان

تعرفه دندانپزشکی سال ۱۴۰۰

سوالات متداول در خصوص ایمپلنت دندان:

قیمت ایمپلنت دندان در هر واحد با توجه به نوع مواد مورد استفاده، برند، دستمزد جراح و... در هر کلینیک تخصصی، ممکن است متفاوت از دیگری باشد. لازم به ذکر است سیمادنت کلینیک با ارائه مرغوب ترین مواد و زیر نظر پزشک متخصص برای درمان شما هزینه ای مناسب را در نظر گرفته است. برای اطلاع از قیمت به سایت مراجعه نمایید.
پیشنهاد می شود تا سن هجده سالگی اقدامی برای کاشت ایمپلنت انجام ندهید به دلیل این که در سنین قبل از هجده سال همواره رشد فک ادامه دارد، از این رو ممکن است روند درمان ایمپلنت را برای فرد دچار مشکل کند. اما همواره بهترین راهکار مشاوره با پزشک متخصص می باشد. شما می توانید از طریق صفحه پرسش و پاسخ، سوالات خود را ارسال نمایید تا توسط متخصص پاسخ داده شود.
تعرفه دندانپزشکی برای درمان های متفاوت از جمله درمان ایمپلنت، ارتودنسی، عصب کشی، اصلاح طرح لبخند و... از مواردی است که در انتخاب افراد برای دکتر متخصص تاثیر گذار می باشد. برای دسترسی راحت تر به تعرفه های دندانپزشکی سیمادنت کلینیک به صفحه مربوطه مراجعه نمایید.
به اشتراک بگذارید :