قیمت و هزینه طرح لبخند چقدر است؟

قیمت و هزینه طرح لبخند

یکی از عمل های محبوب برای زیبایی دندان ها، اصلاح طرح لبخند است و با استفاده از آن زیبایی به دندان های شما هدیه داده می شود. بسیاری از افراد به دنبال راهی برای زیباسازی دندان ها و طرح لبخند خود هستند. یکی از بهترین روش ها برای زیبایی لبخند، اصلاح طرح لبخند توسط دندانپزشک است.

با توجه به نظرسنجی که از مردم انجام شده است، تعدادی تصاویر به آنها نشان داده شده و از آنها خواسته اند زیباترین چهره را انتخاب کنند و اکثر افراد کسانی که دندان های مرتب و سفید را داشتند انتخاب کردند. یکی از فاکتور های زیبایی در چهره داشتن دندان هایی مرتب و به دور از هرگونه لک است. اما سوال پیش آمده این است که اصلاح طرح لبخند برای چه افرادی مناسب تر است؟ آیا قبل از اصلاح طرح لبخند و دندان نیاز به عمل های دیگر است یا خیر؟

اصلاح طرح لبخند در دندانپزشکی

پیش از اقدام برای اصلاح طرح دندان و لبخند خود، بهتر است به دندان پزشکی مجرب و ماهر باشید تا عمل شما با دقت و حساسیت بالا و موفقیت انجام شود. برای اصلاح طرح دندان و لبخند دندانپزشک ابتدا دندان ها ولثه ها را مورد معاینه قرار می دهد و در صورتی که نیاز به عمل و جراحی بود ابتدا آنها را انجام می دهد و بعد از آن اقدام به اصلاح طرح دندان و لبخند شما می کند.

برای اصلاح طرح دندان و لبخند از لمینت های سرامیکی یا کامپوزیتی استفاده می کنند. لمینت های سرامیکی و کامپوزیتی یک ونیر هایی هستند که به صورت یک روکش بر روی دندان قرار می گیرند. برخی از افراد به هر دلیلی دندان های خود را از دست می دهند و این افراد برای اصلاح طرح دندان ها و لبخند خود باید ایمپلنت دندان را انجام دهند.

قیمت و هزینه طرح لبخند

اصلاح طرح دندان و لبخند برای چه افرادی مناسب است؟

اصلاح طرح دندان و لبخند برای برخی از افراد مناسب تر است اما خبر خوشحال کنند، عمومی بودن این روش برای تمام افراد است. اما اگر بخواهیم بطور کلی افرادی که اصلاح طرح دندان و لبخند برای آنها مناسب تر است را نام ببریم می توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

  • افرادی که دارای فاصله میان دندان های خود هستند
  • افرادی که بر روی دندان های آنها لک و جرم قرار دارد.
  • افرادی که به صورت مادرزادی دندان های آنها رشد نکرده است.
  • افرادی که دندان های شکسته دارند.
  • افرادی که دندان های نامنظم و نامرتب دارند.

آیا قبل از اصلاح طرح دندان و لبخند ارتودنسی نیاز است؟

پیش از اقدام به هرکاری دندانپزشک معاینه های لازم را بر روی دندان و لثه شما انجام می دهد. اگر دندان های نامرتبی دارید احتمال انجام ارتودنسی دندان قبل از اصلاح طرح دندان و لبخند وجود دارد. پیش از اصلاح طرح لبخند باید دندان های مرتبی داشته باشید تا لبخند شما زیباتر شود. در برخی از موارد با معاینه دندانپزشک، جراحی لثه را تجویز می کند. اگر دندان های شما هیچ مشکلی ندارند و مرتب و منظم هستند نیاز به ارتودنسی نیست.

قیمت طرح لبخند

مراحل اصلاح طرح دندان و لبخند

همانطور که در بالا گفتیم، پیش از اقدام به هرکاری دندانپزشک یک عکس از دندان ها و لث های شما خواهد گرفت تا از سلامت دندان و لثه شما مطمئن شود. در صورت مشاهده هرگونه مشکلی، ابتدا مشکل دندان و لثه شما را برطرف می کند. در بعضی از موارد با بررسی بافت لثه، جراحی لثه تجویز می شود. در صورتی که مشکلی نبود، با یک تغییر ساده در لثه و دندان ها لبخند شما زیبا خواهد شد. برای اصلاح طرح دندان و لبخند از لمینت های سرامیکی و یا کامپوزیتی استفاده میشود.

لمینت های سرامیکی نسبت به کامپوزیتی ماندگاری بیشتری دارند و همچنین لک مواد غذایی را به خود نمی گیرند. ونیرهای کامپوزیتی با مرور زمان لک مواد غذایی را به خود می گیرند و عمر کمتری نسبت به ونیر های سرامیکی دارند. ونیرهای سرامیکی قیمت بیشتری نسبت به کامپوزیتی دارد. پیشنهاد ما استفاده از لمینت های سرامیکی است زیرا کیفیت آنها بهتر از لمینت های کامپوزیتی است.

قیمت اصلاح طرح لبخند به چه صورت است؟

قیمت اصلاح طرح دندان و لبخند با توجه به جنس ونیر استفاده شده، متفاوت است. همچنین ممکن است پیش از اصلاح طرح دندان ها و لبخند نیاز به جراحی و ارتودنسی باشد که هزینه را تغییر می دهد. برای اطلاع دقیق از قیمت اصلاح طرح لبخند به مراکز دندانپزشکی مراجعه کنید و دندانپزشک پس از بررسی های لازم بر روی دندان های شما قیمت نهایی را می گوید.

قیمت و هزینه طرح لبخند

ویزیت اولیه در سیمادنت کلینیک شامل یک ارزیابی کامل بالینی خواهد بود. بدین ترتیب که بیمار ابتدا در جریان تمامی مشکلات دهان و دندان خود از جمله پوسیدگی های احتمالی قرار می گیرد. اگر شما هم جز آن دسته از افرادی هستید که به دنبال بهترین دندانپزشک برای زیبایی و سلامت دندان های خود با بالاترین کیفیت و مناسب ترین قیمت هستید به شما پیشنهاد می کنیم حتما به صفحه هزینه دندانپزشکی مراجعه نمایید.

به این مقاله امتیاز دهید
به اشتراک بگذارید :
[addtoany]
مشاوره آنلاین