آیا ایمپلنت ها لق یا کنده می‌شوند (دلایل لقی دندان)؟

ایمپلنت دندان لق
۰
(۰)

شایع‌ترین عوامل موثر در لقی ایمپلنت

از سوالاتی که برای بیشتر افراد بوجود آمده است این مورد می‌باشد که آیا ایمپلنت‌ها لق یا کنده می‌شوند؟ چطور می‌توانیم آن را درمان کنیم یا از رخ داد آن جلوگیری کرد؟ برای دریافت پاسخ سوال خود بهتر است در این مطلب با ما همراه باشید تا به صورت کامل به بیان عوامل و علائم این مورد بپردازیم. عواملی زیادی وجود دارند که بر روی لق شدن یا کنده شدن ایمپلنت تاثیرگذار هستند اما بعضاً شاهد این هستیم که مواردی دارای تأثیر به نسبت بیشتری هستند.

فشار یا ضربه روی ایمپلنت

یکی از شایع‌ترین مشکلات را می‌توان وارد شدن ضربه به ایمپلنت در اوایل کاشت دانست که می‌توانید باعث شود ریشه یا رباط پریودنتال از جای خود تکان بخورد و لذا سلول‌های تشکیل دهنده‌ی استخوان آزاد شوند.

تاج دندان

لقی تاج دندان مشکل چندان بزرگی نیست اما باید توسط پزشک معاینه شود تا از سلامت ایمپلنت اطمینان حاصل شود.

استخوان فک

آخرین مورد نیز تحلیل استخوان فک می‌باشد که در اصل نشان‌دهنده‌ی کاشت ناموفق ایمپلنت است. البته همیشه این مورد نیست و بعضاً ممکن است که به علت این باشد که پایه ایمپلنت در جوش خوردن به استخوان فک دچار مشکل شده است.

علت لقی ایمپلنت

علائم لق شدن ایمپلنت دندان

ایمپلنت دندان با توجه به مواردی که گفتیم، ممکن است لق یا حتی کنده شود که می‌تواند صدمه بسیار زیادی چه از لحاظ جسمی و مالی برای بیمار داشته باشید. لذا شما باید بتوانید قبل از رخ داد آن به پیشگیری بپردازید تا از رخ داد بخش اعظمی از خسارات جلوگیری شود. این مشکل دارای علائم بخصوصی است که در بخش زیر به ذکر آن‌ها پرداخته‌ایم. اگر چند مورد از این علائم را به صورت خاصی مشاهده کردید پیشنهاد می‌شود که در سریع‌ترین زمان ممکن به متخصص ایمپلنت مراجعه کنید.

 • مشاهده حرکاتی در پروتز یا ایمپلنت
 • بوجود آمدن خونریزی در بافت‌های مرتبط با ایمپلنت
 • مشاهده تغییرات رنگ در اطراف ناحیه ایمپلنت دندان
 • بوجود آمدن احساس درد یا ناراحتی در ناحیه‌های پروتز و ایمپلنت
 • مشاهده شدن ضایعات استخوانی

دلایل متفرقه لقی ایمپلنت

علاوه بر چند مورد اصلی که در بخش‌های بالایی متن به آن اشاره کردیم، موارد دیگری نیز وجود دارند که باعث لق شدن ایمپلنت می‌شوند. در بخش زیر با ما همراه باشید تا به ذکر آن‌ها بپردازیم.

 1. اولین مورد وجود اختلال در التیام بافت‌ها می‌باشد که باعث رخ داد مشکل مذکور می‌شود
 2. شل شدن ایمپلنت پس از کاشت
 3. آسیب‌های بوجود آمده به علت جراحی
 4. حرارت دیدن بیش از حد استخوان
 5. فشار بیش از حد بر ایمپلنت دندان
 6. عدم رعایت بهداشت دهان
 7. کیفیت و کمیت ناکافی بافت لثه
 8. نبود رژیم غذایی مناسب
 9. عفونت باکتریایی
 10. استعمال بیش از حد سیگار و دخانیات
 11. وجود عادات دهانی نامناسب مانند دندان قروچه

ایمپلنت دندان لق

درمان لقی ایمپلنت

می‌توان گفت که شما برای درمان این مشکل تنها دارای یک راه حل هستید، اینکه بلافاصله و در سریع‌ترین زمان ممکن به خارج کردن تمامی اجزای ایمپلنت توسط متخصص بپردازید تا بتوان جلوی پیشروی تخریب بافت‌ها را گرفت. پس از اینکه این روش انجام شد، متخصص با بررسی عمیق‌تر به پیاده‌سازی روش‌های درمانی همیشگی می‌پردازد.

ویزیت اولیه در سیمادنت کلینیک شامل یک ارزیابی کامل بالینی خواهد بود. بدین ترتیب که بیمار ابتدا در جریان تمامی مشکلات دهان و دندان خود از جمله پوسیدگی های احتمالی قرار می گیرد و اما انجام ایمپلنت و ارتودنسی نیز میتواند برای داشتن لبخندی زیبا به شما کمک کند. پیشنهاد می کنیم حتما به صفحه تعرفه دندانپزشکی مراجعه نمایید.

آیا این مقاله برایتان مفید بود؟

میانگین رای ۰ / ۵. تعداد رای: ۰

هنوز رای ثبت نشده است.

دکتر مسعود داودیان (متخصص ارتودنسی)، بیش از 12 سال سابقه تخصصی در درمان انواع ناهنجاری های دندان و فک دارند. علاوه بر داشتن دارای بورد تخصصی، عضو هیئت مدیره ارتودنتیست های ایران و موسس انجمن ارتودنتیست های جوان بوده اند.
به اشتراک بگذارید :
[addtoany]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مشاوره آنلاین