مراحل قالب گیری ایمپلنت

مراحل قالب گیری ایمپلنت
۰
(۰)

مراحل قالب گیری ایمپلنت به دو روش باز و بسته صورت می گیرد که دندانپزشک معالج با توجه به شرایط بیمار خود، یکی از بهترین این روش ها را انتخاب می نماید. همچنین در نظر داشته باشید که مراحل مربوط به قالب گیری ایمپلنت به شکل باز و بسته با یکدیگر متفاوت می باشد.

مراحل قالب گیری ایمپلنت کدام است؟

آیا شما نیز به دنبال آشنایی دقیق با مهمترین و اصلی ترین مراحل قالب گیری ایمپلنت هستید؟ آیا می دانید که قالب گیری ایمپلنت به چه روش هایی امکان پذیر می باشد؟ برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص قالب گیری ایمپلنت می توانید مقاله ما را تا پایان مورد بررسی قرار دهید.

ارتودنسی دندان و ایمپلنت یکی از بهترین و مدرن ترین روش های زیبایی دندان به شمار می آیند که امروزه در سراسر جهان مورد توجه بسیاری از مردم واقع شده اند. استفاده از این روش زیبایی می تواند جذابیت بالایی را برای شما به ارمغان آورد. توجه داشته باشید که برای اجرای ایمپلنت بایستی قالب گیری لازم صورت بگیرد که مراحل قالب گیری ایمپلنت از حساسیت و اهمیت بسیار بالایی برخوردار هستند.

قالب گیری ایمپلنت به دو روش انجام می شود که هر یک از این روش ها مراحل مختص خود را داشته است و دندانپزشک معالج و متخصص ایمپلنت بایستی به هر دو این روش ها آگاهی لازم را داشته باشد تا بتواند به بهترین شکل ممکن اقدام به درمان بیمار خود داشته باشد. از مهمترین روش های قالب گیری ایمپلنت می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • قالب گیری ایمپلنت به شکل باز
  • قالب گیری ایمپلنت به شکل بسته

مراحل قالب گیری ایمپلنت

مراحل قالب گیری ایمپلنت به شکل باز

مرحه مربوط به هیلینگ

قالب گیری ایمپلنت به شکل باز از بهترین و مهمترین روش های قالب گیری ایمپلنت به شمار می آید که اولین گام مربوط به آن را خارج سازی هیلینگ شکل داده است که در این مرحله با استفاده از پیچ گوشتی هیلینگ، پیچ هیلینگ را در خلاف عقربه های ساعت پیچ داده می شود. در این مرحله پایه دندان بایستی از هر گونه بافت نرم و استخوانی خالی باشد. این مراحل مربوط به قالب گیری ایمپلنت به شکل باز از اهمیت بسیار بالایی برخوردار می باشد.

مرحله مربوط به فیکسچر

از دیگر مهمترین و ضروری ترین مراحل قالب گیری ایمپلنت می توان به مرحله فیکسچر اشاره کرد که فیکسچر را در جهت عقربه های ساعت چرخش داده و از این طریق جای مربوط به آنها را محکم تر می کنند. در این مرحله از قالب گیری ایمپلنت نیازمند رادیو گرافی هستیم که تا محل قرار گیری فیکسچرها به بهترین شکل ممکن آگاه شویم. برای طی کردن مراحل مربوط به قالب گیری ایمپلنت به شکل باز بایستی از یک سری ابزار و تجهیزات مورد نیاز استفاده شود تا بتوان به شکل مناسب مراحل لازم را طی کرد و درمان بیمار خود را انجام داد.

مرحله مربوط به تزریق ماده سلیکونی در اطراف مانت

از دیگر مراحل قالب گیری ایمپلنت به شکل باز می توان به تزریق ماده سیلیکونی در اطراف مانت اشاره کرده بایستی محل درمان با این ماده پر شده و اضافه آن نیز پاک گردد. در این مراحل مربوط به قالب گیری ایمپلنت به شکل باز مانت بعد از قالب گیری، از دهان خارج می شود و دوباره هیلینگ را در جای خود قرار می دهند. دندانپزشکان برای طی کردن هر یک از مراحل مربوط به قالب گیری ایمپلنت به شکل باز، نیاز به زمان دارند و بیمار بایستی صبورانه با دندانپزشک خود همراهی لازم را داشته باشد.

مراحل قالب گیری ایمپلنت

قالب گیری ایمپلنت به شکل بسته

قالب گیری ایمپلنت به شکل بسته از دیگر روش های مربوط به قالب گیری می باشد که در این روش تعداد واحدهای ایمپلنت کمتر بوده و با کمک پیش ساخته های فلزی و پلاستیکی، می توان به راحتی اقدام به قالب گیری نمود. در مراحل مربوط به قالب گیری ایمپلنت به شکل بسته نیازی به استفاده از تری های اختصاصی نمی باشد و دندانپزشک معالج می تواند در کمترین و کوتاه ترین زمان ممکن اقدام به درمان بیمار خود داشته باشد.

اگر شما نیز قصد استفاده از ایمپلنت دندان را دارید می توانید چنین فرصت طلایی و بی نظیر پیش روی خود را از دست نداده و در خصوص قالب گیری ایمپلنت به شکل باز و بسته، اطلاعات بسیار دقیقی را به دست آورده و در صورت داشتن سوالی با متخصصان ما در سیمادنت کلینیک از طریق صفحه پرسش و پاسخ در ارتباط باشید.

همچنین می توانید برای دریافت نوبت به صورت آنلاین از صفحه تعیین وقت آنلاین اقدام نمایید.

آیا این مقاله برایتان مفید بود؟

میانگین رای ۰ / ۵. تعداد رای: ۰

هنوز رای ثبت نشده است.

به اشتراک بگذارید :
[addtoany]
مشاوره آنلاین