هزینه کاشت دندان

هزینه کاشت دندان

کاشت دندان یکی از روش های قطعی و دائمی به منظور جایگزین کردن دندان های از دست رفته و اصلاح طرح لبخند در مجموعه خدمات درمانی و زیبایی دندان پزشکی است. خوشبختانه امروزه پیشرفت های بسیار زیاد در خصوص این درمان منجر به افزایش میزان رضایتمندی متقاضیان و کسب نتایج مطلوب پایان درمان شده و یکی از روش‌های پرطرفدار از مجموعه درمان‌ های پروتزهای دندانی به شمار می ‌آید. در این مقاله قصد داریم در مورد هزینه کاشت دندان، هزینه های جانبی ایمپلنت دندان اطلاعاتی ارائه دهیم.

کاشت دندان چیست؟

درمان هایی همچون ارتودنسی دندان و کاشت دندان یا اصطلاحا ایمپلنت دندان یکی از مهمترین روش های ایجاد و حفظ سلامت و زیبایی دندان ها بوده و از خدمات پرطرفدار اصطلاح طرح لبخند محسوب می‌ شوند. ایمپلنت توسط متخصص ایمپلنت و با استفاده از جایگذاری پایه های تیتانیومی در بافت استخوان لثه و سوار کردن پروتز های دندانی بر این پایه انجام خواهد شد.

خوشبختانه امروزه استفاده از روش‌های مختلف کاشت دندان و یا ایمپلنت توانسته است مشکلات فراوان در حوزه جایگزین کردن دندان های از دست رفته به واسطه پروتز های دندانی را مرتفع نموده و به واسطه پیشگیری از تحلیل رفتگی لثه، بهبود وضعیت گوارشی، مرتفع نمودن مشکلات تلفظی و پیشگیری از بدشکلی های استخوان فک، منجر به بهبود کیفیت زندگی افراد شود.

هزینه کاشت دندان چه میزان است؟

یکی از مهمترین و رایج ترین سوالات و دغدغه های موجود در خصوص اقدام به جراحی کاشت دندان، هزینه های مورد نیاز این درمان در میان متقاضیان است. شایان ذکر است پیش از پرداختن به عوامل تاثیرگذار در تعیین هزینه های ایمپلنت، باید توجه نمود که هیچ یک از بیمه ‌های درمانی هزینه‌ های ایمپلنت را پوشش نداده و تنها در موارد بسیار خاص و چندین مورد ویژه از بیمه های درمانی بخش بسیار ناچیزی از این مبلغ را پرداخت خواهند نمود.

متاسفانه یکی از مهمترین معایب این روش درمانی و یکی از دلایل اصلی انصراف متقاضیان کاشت های دندانی، هزینه های ایمپلنت و عدم پوشش دهی آنها توسط بیمه های درمانی است.

هزینه کاشت دندان

عوامل موثر در هزینه کاشت دندان

پیش از هر چیزی باید توجه داشت که هزینه ایمپلنت بسته به عوامل مختلف کاملا متغیر بوده و بازه متفاوتی خواهد داشت.

-جنس ایمپلنت دندان

جنس ایمپلنت یکی از عوامل موثر در قیمت کاشت دندان می باشد، کیفیت بالای ایمپلنت دندان باعث بالا رفتن هزینه کاشت دندان می شود و در نتیجه طول عمر بیشتری دارد و کاشت دقیق و مناسب تری خواهید داشت.

-کشور سازنده ایمپلنت

از مشهورترین کشور های سازنده می توان به اشترومن و نوبل بیوکر اشاره کرد، و بقیه کشورها در رده ی دوم قرار می گیرند

شرکت اشترومن

یک شرکت سویسی با ایمپلنت های متنوع و مبتکرانه جزو بهترین کشورها می باشد.

شرکت نوبل بیوکر

شرکت نوبل بیوکر در زوریخ سوئیس قرار دارد و به بیش از ۸۰ کشور جهان خدمات ارائه می دهد.

-انتخاب متخصص ایمپلنت

یکی از پارامتر های بسیار مهم و تاثیرگذار در تعیین هزینه ایمپلنت دندان، انتخاب دکتر متخصص ایمپلنت است. هزینه های دریافت شده توسط پزشک بسته به تعداد پرسنل، دستیاران دندانپزشک، امکانات موجود در مطب، مواد مورد استفاده و مکان مطب متخصص متفاوت خواهد بود.

-جراحی پیوند استخوان فک

یکی دیگر از عوامل تعیین کننده هزینه کاشت دندان، نیاز و یا عدم نیاز به جراحی پیوند استخوان به عنوان یکی از مراحل اولیه در آغاز فرایند ایمپلنت دندان است. معمولا در افرادی که بافت استخوانی فک از استحکام کافی برخوردار نمی باشد، جراحی پیوند استخوان ضروری تلقی شده و هزینه‌ ای مازاد از فرایند کاشت دندان خواهد داشت.

-تعداد ایمپلنت دندان

یکی دیگر از عوامل تعیین کننده هزینه ایمپلنت، تعداد دندان های کاندید شده متقاضیان است.

-محل قرار گیری ایمپلنت

محل قرارگیری ایمپلنت و کاشت های دندانی که از عوامل موثر در تخمین هزینه های این فرایند به شمار می ‌آید. معمولا کاشت دندان در قسمت‌ های خلفی از هزینه کمتری نسبت به کاشت دندان در قسمت های قدامی برخوردار بوده و احتیاج به تعداد جلسات کمتری خواهد داشت.

-تجهیزات مورد استفاده ایمپلنت دندان

یکی از مهمترین و اصلی ترین عوامل تاثیرگذار در تعیین و تخمین هزینه های نهایی ایمپلنت، تجهیزات مختلف مورد استفاده در فرایند این درمان است.

پوشش های مورد استفاده در ایمپلنت، اندازه و سایز پروتز های ایمپلنتی و انواع اتصالات ایمپلنت از مهمترین و اصلی ترین تجهیزات مورد استفاده در فرایند درمان ایمپلنت دندان بوده و توسط شرکت های مختلف داخلی و خارجی طراحی، تولید و به بازار مصرف عرضه خواهد شد.

انتخاب هر یک از تجهیزات مس کور در برندهای مختلف احتیاج به پرداخت هزینه های متفاوتی داشته و یکی از عوامل بسیار مهم در تعیین هزینه های این درمان محسوب می شود.

هزینه کاشت دندان

-هزینه های جانبی ایمپلنت

یکی دیگر از عوامل تعیین کننده هزینه های نهایی ایمپلنت دندان، اضافه کردن هزینه های جانبی فرایند درمان به هزینه های نهایی است.

هزینه های جانبی عبارت اند از:

  • تعداد جلسات مشاوره و مراجعه به کلینیک دندانپزشکی
  • عکس های رادیولوژی پیش از آغاز درمان
  • جراحی و یا کشیدن ریشه دندان
  • نیاز و یا عدم نیاز به پیوند استخوان فک
  • عکس های رادیولوژی در جلسات فالو آپ
  • هزینه مراقبت های پس از عمل

با توجه به اهمیت بسیار زیاد هزینه های ایمپلنت دندان به عنوان یک سوال و دغدغه رایج در جمعیت متقاضیان پیشنهاد می شود در این خصوص با پزشک معالج خود مشورت نموده و پس از تعیین تقریبی یا نهایی هزینه ها اقدام به درمان نمایید.

کلینیک دندانپزشکی سیمادنت
تعرفه دندانپزشکی در سال جدید
هزینه کاشت دندان
ویزیت اولیه در سیمادنت کلینیک شامل یک ارزیابی کامل بالینی خواهد بود. بدین ترتیب که بیمار ابتدا در جریان تمامی مشکلات دهان و دندان خود از جمله پوسیدگی های احتمالی قرار می گیرد. اگر شما هم جز آن دسته از افرادی هستید که به دنبال بهترین دندانپزشک برای زیبایی و سلامت دندان های خود با بالاترین کیفیت و مناسب ترین قیمت هستید به شما پیشنهاد می کنیم حتما به صفحه هزینه دندانپزشکی مراجعه نمایید. ما در وب سایت خود شرایطی را برای شما فراهم کرده ایم تا به راحتی هرچه تمام به صورت کاملا آنلاین اقدام به رزرو نوبت کنید. استفاده از خدمات آنلاین سایت مجموعه ما می تواند تجربه ای فوق العاده برای شما باشد. علاوه بر این امکان استفاده از خدمات ارتودنسی و ایمپلنت دندان نیز در مجموعه ما برای شما وجود دارد.
بله، جنس ایمپلنت یکی از عوامل موثر در قیمت کاشت دندان می باشد، کیفیت بالای ایمپلنت دندان باعث بالا رفتن هزینه کاشت دندان می شود و در نتیجه طول عمر بیشتری دارد و کاشت دقیق و مناسب تری خواهید داشت.
هیچ یک از بیمه ‌های درمانی هزینه‌ های ایمپلنت را پوشش نداده و تنها در موارد بسیار خاص و چندین مورد ویژه از بیمه های درمانی بخش بسیار ناچیزی از این مبلغ را پرداخت خواهند نمود.
محل قرارگیری ایمپلنت و کاشت های دندانی که از عوامل موثر در تخمین هزینه های این فرایند به شمار می ‌آید. معمولا کاشت دندان در قسمت‌ های خلفی از هزینه کمتری نسبت به کاشت دندان در قسمت های قدامی برخوردار بوده و احتیاج به تعداد جلسات کمتری خواهد داشت.
از مشهورترین کشور های سازنده می توان به اشترومن و نوبل بیوکر اشاره کرد، و بقیه کشورها در رده ی دوم قرار می گیرند.
به این مقاله امتیاز دهید
به اشتراک بگذارید :
[addtoany]
مشاوره آنلاین