اصلاح طرح لبخند | انواع روش‌ها و قیمت طرح لبخند

اصلاح طرح لبخند
۰
(۰)

یکی از عوامل مهمی که در اعتماد به نفس افراد نقش بسیار مهمی دارد و چهره افراد را جذاب نشان می‌دهد لبخند زیبا است. به همین منظور مجموعه‌ای از درمان‌های مختلف برای رسیدن به این هدف در کلینیک‌های دندانپزشکی ارائه می‌شود که به اصلاح لبخند یا به طور دقیق‌تر اصلاح طرح لبخند معروف هستند. کلینیک سیمادنت نیز خدمات مختلف درمانی و زیبایی را که زیر مجموعه اصلاح طرح لبخند هستند را به صورت تخصصی ارائه می‌دهد. این خدمات توسط بهترین دندانپزشکان با استفاده از به روزترین تجهیزات ارائه می‌شود.

عکس قبل و بعد اصلاح طرح لبخند

فهرست محتوا

بعد از اصلاح طرح لبخند
بعد از اصلاح طرح لبخند در سیمادنت
قبل از اصلاح طرح لبخند
قبل از اصلاح طرح لبخند در سیمادنت

چه اقداماتی برای اصلاح طرح لبخند این بیمار در کلینیک سیمادنت انجام شده است؟

 
 

دریافت مستقیم نوبت طراحی لبخند از کلینیک سیمادنت

دریافت نوبت


بیمارانی که برای اصلاح طرح لبخندشان به کلینیک سیمادنت مراجعه می‌کنند، توسط دندانپزشکان سیمادنت ویزیت می‌شوند و در صورتی که کاندید درمان باشند، طرح درمان به بیمار منتقل می‌شود.

به طور کلی اصلاح طرح لبخند در موارد زیر کاربرد دارد:

 1. شکستگی دندان
 2. فاصله دندانی
 3. بی‌دندانی
 4. دندان‌های نامرتب
 5. لبخند لثه‌ای
 6. دندان‌های کوتاه
اصلاح طرح لبخند | طراحی لبخند
اصلاح طرح لبخند | طراحی لبخند

طراحی لبخند در سیمادنت
طراحی لبخند در سیمادنت

معیارهای مهم برای یک لبخند زیبا

در اصلاح طرح لبخند نکاتی وجود دارد که باید آن‌ها را در نظر گرفت و با توجه به آن درمان را شروع کرد. این نکات در افراد یکسان نیست و هر فرد درمانی متناسب با ناهنجاری خود را دارد. در ادامه به نکات مهم در اصلاح طرح لبخند اشاره خواهیم کرد.

تاثیر طول دندان‌ها در زیبایی لبخند

اگر به لبخند افراد دقت شود افرادی که دندان‌های کشیده و یکدستی دارند جوان‌تر و زیباتر به نظر می‌رسند و برعکس افرادی که لبخند لثه‌ای و دندان‌های کوتاه دارند، چهره مسن‌تری دارند. البته این اتفاق که به مرور زمان دندان‌ها دچار سایش می‌شوند طبیعی است اما با مراجعه به مراکز دندانپزشکی می‌توان برای افزایش طول دندان‌ها اقدام کرد.

اصلاح طرح لبخند با افزایش طول تاج دندان
اصلاح طرح لبخند با افزایش طول تاج دندان
اصلاح طرح لبخند | انواع روش‌ها و قیمت طرح لبخند

تناسب دندان‌ها و ارتباط آن با زیبایی طرح لبخند

یکی دیگر از نکات مهم در طراحی لبخند تناسب دندان‌ها است، به این شکل که دو دندان وسط یا مرکزی هم اندازه و بدون فاصله دندان و یا روی هم افتادگی باشد و همچنین نسبت به بقیه دندان‌ها کمی بلندتر باشند. البته نباید از تناسب دندان‌های کناری غافل شد و باید بقیه دندان‌ها نیز با هم اندازه باشند.

رنگ دندان ها و ارتباط آن با زیبایی لبخند

از دیگر موارد مهم در طرح لبخند دندان، رنگ دندان‌ها است. از علل اصلی زرد شدن رنگ دندان‌ها می‌توان به سیگار کشیدن، قهوه خوردن، نوشیدنی‌های قندی و… اشاره کرد. در اصلاح طرح لبخند با روش‌های متعدد رنگ اصلی دندان‌ها بازگردانده می‌شود.

اصلاح طرح لبخند | انواع روش‌ها و قیمت طرح لبخند

دلایل اصلی انجام اصلاح طرح لبخند

 1. درمان بیماری‌های دهان و دندادن
 2. جوان‌تر نشان دادن چهره
 3. درمان پوسیدگی‌ها و عفونت‌ها
 4. تنظیم نسبت لثه
مزایای اصلاح طرح لبخند
مزایای اصلاح طرح لبخند

اصلاح طرح لبخند برای چه کسانی است؟

ابتدا لازم است فردی که قصد اصلاح طرح لبخند خود را دارد، به یک کلینیک تخصصی دندانپزشکی مراجعه کند. دکتر اصلاح طرح لبخند دندان‌های او را به طور دقیق معاینه کرده و در صورت نیاز طرح درمان را مشخص می‌کند. به طور کلی اصلاح طرح لبخند در افراد زیر، رایج‌تر است:

 1. افرادی که دارای فواصل بین دندانی هستند به ویژه فواصل مربوط به دندان‌های جلویی.
 2. افرادی که از نامرتبی و کجی دندان رنج می‌برند.
 3. افرادی که به طور مادرزاد برخی از دندان‌هایشان نروییده است.
 4. افرادی که به هر دلیلی یک یا چندین دندان خود را از دست داده‌اند.
 5. افرادی که دندان‌های مرتب و سالمی دارند اما برخی از دندان‌هایشان دچار لب پریدگی شده است.
 6. افرادی که دندان‌های زرد رنگ و یا سفید مایل به زرد دارند.

طراحی لبخند دیجیتال چگونه انجام می‌شود؟

طراحی دیجیتالی لبخند DSD یا (Digital Smile Desing) سیستمی است که با کمک آن می‌توان قبل از شروع درمان نتیجه را مشاهده کرد و حتی می‌توان نظر خود بیمار را با دندانپزشک در میان گذاشت تا نتیجه دلخواه خود را ببیند و بعد شروع به درمان کرد. این طراحی بسیار طبیعی بوده و نتیجه را به درستی نشان خواهد داد. این سیستم به گونه‌ای طراحی شده که اندازه‌گیری را بر اساس صورت و ارتفاع صورت و گوشه‌های لب و برخی پارامترهای مهم دیگر می‌سنجد و نتیجه را به شما نشان خواهد داد.

اصلاح لبخند دیجیتالی | طراحی دیجیتال لبخند
اصلاح لبخند دیجیتالی | طراحی دیجیتال لبخند

توضیحات دکتر داودیان درباره طراحی لبخند دیجیتال


انواع روش های اصلاح طرح لبخند

اصلاح طرح لبخند روش‌های مختلفی دارد و با توجه به نوع ناهنجاری‌های هر فرد یکی از این روش‌ها و یا ترکیب این روش‌ها صورت می‌گیرد. انواع روش‌های اصلاح طرح لبخند به شرح زیر است:

روش های اصلاح طرح لبخند
روش های اصلاح طرح لبخند

اصلاح طرح لبخند با ارتودنسی
اصلاح طرح لبخند با ارتودنسی

ارتودنسی در اصلاح طرح لبخند

دندان‌های نامرتب، فاصله دندانی، ناهنجاری‌های دندانی و.. با ارتودنسی درمان می‌شوند. طول درمان با ارتودنسی دندان به عوامل مختلفی وابسته است ولی اصولا بین ۶ تا ۳۶ ماه طول می‌کشد.

 

 

بنر دکتر داوودیان

بلیچینگ (سفید کردن دندان‌ها) برای طراحی لخبند زیبا

افرادی که دندان‌هایشان تغییر رنگ داده و کدر به نظر می‌رسد از روش بلیچینگ برای طراحی لبخند زیبا استفاده می‌کنند. این روش بسیار متداول بوده و حتی بعضی از افراد در خانه و با روش‌های خانگی اقدام به سفید کردن دندان‌های خود می کنند، اما این درمان به صورت کوتاه مدت بوده و بهتر است که به دندانپزشک مراجعه شود.

اصلاح طرح لبخند با بلیچینگ
اصلاح طرح لبخند با بلیچینگ یا سفید کردن دندان ها

اصلاح طرح لبخند و پر کردن دندان
اصلاح طرح لبخند و پر کردن دندان

پر کردن دندان ها برای لبخند زیبا

با پیشرفت در تجهیزات دندانپزشکی، برای پر کردن دندان‌ها از مواد قدیمی که به رنگ فلز بود (آمالگام) کمتر استفاده می‌شود تا تفاوت رنگ مواد و دندان مشخص نباشد. در روش‌های جدید از مواد کامپوزیتی هم رنگ دندان برای پر کردن دندان استفاده می‌شود و تفاوت مواد ترمیمی با دندان مشخص نیست و بیمار طرح لبخند بهتری خواهد داشت.


جراحی فک برای طراحی لبخند

در برخی افراد مشکل جلو بودن و یا عقب بودن فک وجود دارد که علاوه بر نازیبایی لبخند، فرم صورت را نیز نامناسب می‌کند؛ در این درمان باید از جراحی استفاده شود تا استخوان فک جابه جا شده و چهره صورت متناسب باشد.
اما لازم است بیمار قبل و بعد از جراحی فک تحت درمان ارتودنسی قرار بگیرد و برای این عمل آماده شود. به این درمان ارتوسرجری گفته می‌شود.

اصلاح لبخند با جراحی فک و ارتودنسی
اصلاح لبخند با جراحی فک و ارتودنسی
بنر دکتر داوودیان

اصلاح طرح لبخند با ایمپلنت
اصلاح طرح لبخند با ایمپلنت

کاشت دندان یا ایمپلنت در اصلاح طرح لبخند

برای پر کردن جای خالی دندان‌های از دست رفته از کاشت دندان (ایمپلنت) استفاده می‌شود. ایمپلنت در مدل‌ها و مارک‌های مختلف وجود دارد که دندانپزشک برای اصلاح طرح لبخند با توجه به ناهنجاری شما ایمپلنت مخصوص شمارا انتخاب و جایگذاری می‌کند.

بنر دکتر غارتی

اصلاح طرح لبخند با کامپوزیت دندان

طراحی لبخند با فیسینگ کامپوزیت در افرادی به کار برده می‌شود که دارای دندان‌های شکسته و یا لب‌پر شده هستند. همچنین می‌توان از این روش برای از بین بردن فضای خالی بین دندان‌ها استفاده کرد. برای اینکه رنگ کامپوزیت با دندان‌های بیمار فرق نکند از کامپوزیت همرنگ دندان بیمار استفاده می‌شود.

اصلاح طرح لبخند باندینگ و فیسینگ کامپوزیت
اصلاح طرح لبخند فیسینگ کامپوزیت

اصلاح لبخند با لمینت دندان
اصلاح لبخند با لمینت دندان

لمینت در طراحی لبخند

در مواردی که به تشخیص دندانپزشک استفاده از ونیر کامپوزیت‌ها طرح درمان مناسبی برای اصلاح طرح لبخند بیمار نباشد، دندانپزشک استفاده از لمینت‌های دندانی را که در لابراتوار ساخته می‌شوند را پیشنهاد می‌کند. پیشنهاد می‌شود برای آشنایی با لمینت دندان حتماً مقاله مربوطه را مطالعه کنید.


کامپوزیت یا لمینت؟

ونیرهای دندانی، برای برطرف کردن نواقص ظاهری دندان‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرند. اگر دندانی دارای مینای فرسوده باشد و یا شامل شکستگی و ترک خوردگی باشد، از ونیرهای دندانی استفاده می‌شود. گاهی اوقات نامرتبی دندان‌ها را می‌توان با ونیرهای دندانی اصلاح کرد البته به خاطر داشته باشید که نامرتبی‌های دندانی، در بیشتر موارد با ارتودنسی رفع می‌شوند و ونیرهای دندانی تنها موارد کوچکی را پوشش می‌دهند.
جنس ونیر دندان از کامپوزیت و یا سرامیک است. ونیرهای دندانی همان لایه نازکی هستند که روی دندان‌ها قرار می‌گیرند تا سفیدی و شفافیت را به دندان‌ها بازگردانند و در طرح اصلاح لبخند، یاری‌رسان باشند.

ونیرهای پرسلن (سرامیکی) گزینه‌ای عالی برای داشتن یک لبخند زیبا محسوب می‌شوند. ونیرهای سرامیکی در مقایسه با بسیاری از روش‌هایی که در اصلاح طرح لبخند انجام می‌شود، مقرون به صرفه هستند اما در مقایسه با ونیر کامپوزیت هزینه بیشتری دارند.

از آن جایی که در این روش، نیاز به تراشیدن بخشی از مینای دندان و قالب‌گیری و ساخت سرامیک در لابراتوار دارد، روشی زمان بر و هزینه بر تر از ونیر کامپوزیت است. در استفاده از ونیر سرامیکی، دندانپزشک حدود نیم میلی‌متر از مینای دندان را می‌تراشد و بعد از تنظیم دندان‌ها، از آن‌ها قالب می‌گیرد و برای لابراتوار می‌فرستد. لابراتوار باید سرامیک‌هایی را که طیف رنگی مشابهی با دندان‌های طبیعی بیمار دارد، بسازد.
سپس این سرامیک‌ها با کمک چسب مخصوصی، روی دندان‌ها با دقت بالا می‌چسبند.

اصلاح طرح لبخند با ونیرهای دندانی
اصلاح طرح لبخند با ونیرهای دندانی


در ونیرهای کامپوزیتی، نیازی به تراشیدن دندان‌ها نیست. از این رو هزینه کمتر و زمان کمتری برای درمان نیاز دارد. اگر بخواهیم زمان هر کدام از روش‌ها را با یکدیگر مقایسه کنیم، باید بگوییم که برای اصلاح طرح لبخند با استفاده از ونیر کامپوزیت، تنها یک جلسه نیاز است. در صورتی که در استفاده از سرامیک، دو تا سه هفته زمان لازم است.

پاسخ دکتر داودیان به این سوال


درمان فاصله بین دندانی در اصلاح طرح لبخند

بهترین روش درمان برای مشکل فاصله دندانی ارتودنسی می‌باشد. در این روش معمولا پس از ۶ ماه فاصله بین دندان‌ها پر شده و دندان‌ها درجای صحیح خود قرار می‌گیرند.
درمان ارتودنسی این گونه عمل می‌کند که فشار به دندان‌ها به طور تدریجی و آرام و در یک جهت وارد شده تا دندان‌ها بهم برسند و فاصله بین آن‌ها پر شود.

اصلاح طرح لبخند برای درمان فاصله بین دندان‌ها
اصلاح طرح لبخند برای درمان فاصله بین دندان‌ها
اصلاح طرح لبخند برای درمان بی دندانی
اصلاح طرح لبخند برای درمان بی دندانی

درمان بی دندانی در اصلاح طرح لبخند

در اصلاح طرح لبخند برای درمان بی‌دندانی چند راه‌حل وجود دارد که مهم‌ترین و بهترین آن ایمپلنت دندانی می‌باشد. بی‌دندانی تاثیر بسیار زیادی بر چهره و در نهایت اعتماد به نفس افراد دارد که باید سریعا درمان و جای خالی آن پر شود.


هزینه اصلاح طرح لبخند

قیمت طرح لبخند دندان با توجه به نوع درمان و اقدامات زیبایی که باید انجام شود متغیر است. ممکن است برای طراحی لبخند یک فرد تنها کامپوزیت یک یا چند دندان برای وی کافی باشد. از طرفی ممکن است برای فرد دیگری جهت اصلاح طرح لبخند، انجام مجموعه‌ای از خدمات دندانپزشکی مانند ارتودنسی، کامپوزیت و ایمپلنت مورد نیاز باشد. در نتیجه نمی‌توان به طور دقیق برای قیمت طرح لبخند و یا هزینه اصلاح طرح لبخند یک عدد مشخص بیان کرد. برای اطلاع دقیق از قیمت اصلاح طرح لبخند به یک کلینیک تخصصی دندانپزشکی مراجعه کنید؛ دندانپزشک پس از معاینه دقیق، درمان‌های مورد نیاز و هزینه دقیق را اعلام می‌کند.

هزینه اصلاح طرح لبخند با ارتودنسی

قیمت اصلاح طرح لبخند با ارتودنسی در سال ۱۴۰۳قیمت به ریال
ارتودنسی ثابت دو فک بدون کشیدن دندان۵۰۰/۰۰۰/۰۰۰
ارتودنسی ثابت دو فک با کشیدن دندان۵۵۰/۰۰۰/۰۰۰
ارتوسرجری (ارتودنسی جهت جراحی فک)۶۵۰/۰۰۰/۰۰۰
ارتودنسی دیمون (به ازای هرفک اضافه می شود)۲۰۰/۰۰۰/۰۰۰
ارتودنسی شبه دیمون (به ازای هرفک اضافه می شود)۱۰۰/۰۰۰/۰۰۰
ارتودنسی سرامیکی (به ازای هر فک اضافه می شود)۲۰۰/۰۰۰/۰۰۰
ارتودنسی متحرک دو فک۳۰۰/۰۰۰/۰۰۰
برای اطلاع از تمام هزینه ارتودنسی به صفحه مربوطه مراجعه نمایید.

هزینه اصلاح طرح لبخند با ایمپلنت

قیمت اصلاح طرح لبخند برای کاشت دندان در سال ۱۴۰۳قیمت به ریال
یک واحد ایمپلنتکره‌ای ۱۲۰/۰۰۰/۰۰۰
نئودنت ۱۷۰/۰۰۰/۰۰۰
اشترومن معمولی ۳۰۰/۰۰۰/۰۰۰
اشترومن راکسالید ۳۵۰/۰۰۰/۰۰۰

هزینه اصلاح طرح لبخند با کامپوزیت و لمینت

قیمت اصلاح طرح لبخند با لمینت در سال ۱۴۰۳

قیمت به ریال
فیسینگ کامپوزیت (هر دندان)۳۵/۰۰۰/۰۰۰
پرسلن لمینت۶۰/۰۰۰/۰۰۰ – ۷۵/۰۰۰/۰۰۰

هزینه اصلاح طرح لبخند با بلیچینگ

قیمت اصلاح طرح لبخند با بلیچینگ در سال ۱۴۰۳قیمت به ریال
بلیچینگ home هر فک۲۵/۰۰۰/۰۰۰
بلیچینگ office هر فک۳۵/۰۰۰/۰۰۰

هزینه اصلاح طرح لبخند برای ترمیم دندان ها

قیمت اصلاح طرح لبخند برای پر کردن دندان ها در سال ۱۴۰۳قیمت به ریال
ترمیم آمالگام کلاس پنج یا یک سطحی۱۲/۰۰۰/۰۰۰
ترمیم آمالگام دو سطحی۱۴/۰۰۰/۰۰۰
ترمیم آمالگام سه سطحی۱۶/۰۰۰/۰۰۰
ترمیم کامپوزیت کلاس پنج یا یک سطحی۱۵/۰۰۰/۰۰۰
ترمیم کامپوزیت دو سطحی کلاس سه۱۶/۰۰۰/۰۰۰
ترمیم کامپوزیت سه سطحی یا کلاس چهار۱۸/۰۰۰/۰۰۰
ترمیم بیلداپ با آمالگام (دندان دائمی)۲۰/۰۰۰/۰۰۰
ترمیم بیلداپ با کامپوزیت نوری (دندان دائمی)۲۲/۰۰۰/۰۰۰

سوالات متداول طراحی لبخند

اولین قدم در اصلاح طرح لبخند چیست؟

در ابتدا باید وضعیت دندان‌ها و لثه بیمار چک شود. معمولاً یک عکس از دندان‌های بیمار در اولین ملاقات با دندانپزشک، گرفته می‌شود و سپس، اهداف طرح لبخند و فرایند آن برای بیمار شرح داده می‌شود. همان طور که گفته شد، ممکن است نیاز به انجام ارتودنسی و حتی ترمیم دندان‌ها باشد.

برای اصلاح طرح لبخند، ارتودنسی لازم است؟

اصلاح طرح لبخند یک عبارت رایج است که بسیاری از ذهن‌ها را درگیر خود کرده است. عبارتی که پایه درمانی ندارد و تنها یک تصور رایج را نشان می‌دهد. اگر فکر می‌کنید برای اصلاح طرح لبخند نیازی به ارتودنسی نخواهد بود، کاملاً در اشتباه هستید و باید متخصص ارتودنسی دندان‌های شما را معاینه کند همچنین اگر دندان‌های نامرتبی داشته باشید، شک نکنید که اولین مرحله قبل از انجام هر کاری، انجام ارتودنسی جهت رفع نامرتبی دندان‌هایتان خواهد بود. در واقع راهی جز ارتودنسی برای اصلاح این ناهنجاری وجود ندارد. در صورتی که دندان‌های شما مرتب باشد و مشکلات فکی نداشته باشید، نیاز به ارتودنسی نخواهید داشت.

اصلاح طرح لبخند در چه کسانی انجام می شود؟

با این که اصلاح طرح لبخند بیشتر در افرادی که ناهنجاری دندانی یا فکی دارند انجام می‌شود، اما نکته قابل توجه در این روش، عمومی بودن آن است. حتی افرادی که دندان‌های مرتبی دارند، می‌توانند کاندید اصلاح طرح لبخند باشد. گاهی با یک تغییر کوچک در رنگ دندان‌ها و فرم لثه‌ها، جذابیت بیشتری در لبخند فرد به وجود می‌آید.


مشاوره حضوری برای اصلاح طرح لبخند در شمال تهران

اگر ساکن مناطقی همانند نیاوران، اقدسیه، زعفرانیه، جردن، شریعتی، میرداماد، پاسداران و سایر محله‌های این مناطق هستید و قصد مراجعه به یک مرکز تخصصی دندانپزشکی برای طراحی لبخند در شمال تهران را دارید، می‌توانید به مطب شریعتی سیمادنت مراجعه نمایید.

آدرس: تهران، شریعتی، بین میرداماد و ظفر، خیابان منظرنژاد، ساختمان پزشکان منظرنژاد، طبقه ۳، واحد ۱۱

دریافت نوبت

کلینیک شریعتی سیمادنت

مشاوره حضوری برای طراحی لبخند در غرب تهران

علاوه بر مناطق شمالی تهران، سیمادنت در غرب تهران نیز شعبه‌ای دیگر دارد و شما می‌توانید برای دریافت مشاوره حضوری با دندانپزشک به شعبه ستارخان سیمادنت مراجعه کنید. در نتیجه اگر ساکن مناطقی همانند صادقیه، ستارخان، مرزداران، جنت آباد، سعادت آباد یا حتی کرج هستید قصد مراجعه به یک مرکز دندانپزشکی در اطراف منزل خود را دارید تا اصلاح طرح لبخند انجام دهید، می‌توانید به مطب ستارخان سیمادنت مراجعه نمایید.

آدرس: تهران، خیابان ستارخان، بین خیابان شادمهر و بهبودی، ساختمان پزشکان ستارخان، طبقه ۵

دریافت نوبت

کلینیک سیمادنت ستارخان

آیا این مقاله برایتان مفید بود؟

میانگین رای ۰ / ۵. تعداد رای: ۰

هنوز رای ثبت نشده است.

دکتر مسعود داودیان (متخصص ارتودنسی)، بیش از 12 سال سابقه تخصصی در درمان انواع ناهنجاری های دندان و فک دارند. علاوه بر داشتن دارای بورد تخصصی، عضو هیئت مدیره ارتودنتیست های ایران و موسس انجمن ارتودنتیست های جوان بوده اند.
به اشتراک بگذارید :
[addtoany]

دیدگاه ها:

 1. سیما روشن گفت:

  ممنون از مقاله خوبتون، من درباره طراحی لبخند توی یه خبر در اقتصاد آفرین هم خونده بودم، خواستم بدونم طراحی لبخند در بارداری ممکنه مشکلی به وجود بیاره؟

  1. سیمادنت کلینیک گفت:

   معمولا توصیه می‌شود اقدامات انتخابی و غیر اورژانسی دندانپزشکی در دوران بارداری انجام نشود و تا چند ماه بعد از زایمان به تعویق بیفتد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مشاوره آنلاین