اصلاح طرح لبخند | انواع روش های طراحی لبخند و هزینه های آن

اصلاح طرح لبخند

آنچه در این مقاله خواهید خواند:

یکی از عوامل مهمی که در اعتماد به نفس افراد نقش بسیار مهمی دارد و چهره افراد را جذاب نشان میدهد لبخند زیبا است. به همین منظور مجموعه ای از درمان‌های مختلف برای رسیدن به این هدف در کلینیک‌های دندانپزشکی ارائه میشود که به اصلاح لبخند معروف هستند. کلینیک سیمادنت نیز خدمات درمان‌های مختلف زیبایی را که زیر مجموعه اصلاح طرح لبخند هستند را ارائه می‌دهد. این خدمات توسط بهترین دندانپزشکان با استفاده از به روزترین تجهیزات ارائه می‌شود.

تصویر بیماری قبل و بعد از اصلاح طرح لبخند

بعد از اصلاح طرح لبخند
قبل از اصلاح طرح لبخند

چه اقداماتی برای اصلاح طرح لبخند این بیمار در کلینیک سیمادنت انجام شده است؟

دریافت مستقیم نوبت اصلاح طرح لبخند از کلینیک سیمادنت

دریافت نوبت


بیمارانی که برای اصلاح طرح لبخندشان به کلینیک سیمادنت مراجعه می‌کنند، توسط دندانپزشکان سیمادنت ویزیت می‌شوند و در صورتی که کاندید درمان باشند، طرح درمان به بیمار منتقل می‌شود.

به طور کلی اصلاح طرح لبخند در موارد زیر کاربرد دارد:

 1. شکستگی دندان
 2. فاصله دندانی
 3. بی‌دندانی
 4. دندان‌های نامرتب
 5. لبخند لثه‌ای
 6. دندان‌های کوتاه
طرح اصلاح لبخند

اصلاح لبخند

معیارهای مهم برای یک لبخند زیبا

در اصلاح طرح لبخند نکاتی وجود دارد که باید آن‌ها را در نظر گرفت و با توجه به آن درمان را شروع کرد. این نکات در افراد یکسان نیست و هر فرد درمانی متناسب با ناهنجاری خود را دارد. در ادامه به نکات مهم در اصلاح طرح لبخند اشاره خواهیم کرد.

تاثیر طول دندان ها در زیبایی لبخند

اگر به لبخند افراد دقت شود افرادی که دندان‌های کشیده و یکدستی دارند جوان‌تر و زیباتر به نظر می‌رسند و برعکس افرادی که لبخند لثه‌ای دارند و دندان‌های کوتاه چهره مسن‌تری دارند. البته این اتفاق که به مرور زمان دندان‌ها دچار سایش می‌شوند طبیعی است اما با مراجعه به مراکز دندانپزشکی می‌توان برای افزایش طول دندان‌ها اقدام کرد.

اصلاح طرح لبخند با افزایش طول تاج دندان
اصلاح طرح لبخند | انواع روش های طراحی لبخند و هزینه های آن

تناسب دندان‌ها با هم و ارتباط آن با زیبایی لبخند

یکی دیگر از نکات مهم در اصلاح طرح لبخند تناسب دندان‌ها است، به این شکل که دو دندان وسط یا مرکزی هم اندازه و بدون فاصله دندان و یا روی هم افتادگی باشد و همچنین نسبت به بقیه دندان‌ها کمی بلندتر باشند. البته نباید از تناسب دندان‌های کناری غافل شد و باید بقیه دندان‌ها نیز با هم اندازه باشند.

رنگ دندان ها و ارتباط آن با زیبایی لبخند

از دیگر موارد مهم در طرح اصلاح لبخند رنگ دندان‌ها است. از علل اصلی زرد شدن رنگ دندان‌ها می‌توان به سیگار کشیدن، قهوه خوردن، نوشیدنی‌های قندی و… اشاره کرد. در طرح اصلاح لبخند با روش‌های متعدد رنگ اصلی دندان‌ها بازگردانده می‌شود.

اصلاح طرح لبخند | انواع روش های طراحی لبخند و هزینه های آن

دلایل اصلی انجام اصلاح طرح لبخند

 1. درمان بیماری‌های دهان و دندادن
 2. جوان‌تر نشان دادن چهره
 3. درمان پوسیدگی‌ها و عفونت‌ها
 4. تنظیم نسبت لثه
مزایای اصلاح طرح لبخند

طراحی لبخند دیجیتال چگونه انجام می‌شود؟

در اصلاح طرح لبخند نکاتی وجود دارد که باید آن‌ها را در نظر گرفت و با توجه به آن درمان را شروع کرد. این نکات در طراحی دیجیتالی لبخند DSD یا (Digital Smile Desing) سیستمی است که با کمک آن می‌توان قبل از شروع درمان نتیجه را مشاهده کرد و حتی می‌توان نظر خود بیمار را با دندانپزشک در میان گذاشت تا نتیجه دلخواه خود را ببیند و بعد شروع به درمان کرد. این طراحی بسیار طبیعی بوده و نتیجه را به درستی نشان خواهد داد. این سیستم به گونه‌ای طراحی شده که اندازه‌گیری را بر اساس صورت و ارتفاع صورت و گوشه‌های لب و برخی پارامترهای مهم دیگر می‌سنجد و نتیجه را به شما نشان خواهد داد.

اصلاح طرح لبخند | انواع روش های طراحی لبخند و هزینه های آن

توضیحات دکتر داودیان درباره طراحی لبخند دیجیتال


انواع روش های اصلاح طرح لبخند

اصلاح طرح لبخند روش‌های مختلفی دارد و با توجه به نوع ناهنجاری‌های هر فرد یکی از این روش‌ها و یا ترکیب این روش‌ها صورت می‌گیرد. انواع روش‌های اصلاح طرح لبخند به شرح زیر است:

روش های اصلاح طرح لبخند

ارتودنسی

دندان‌های نامرتب، فاصله دندانی، ناهنجاری‌های دندانی و.. با ارتودنسی درمان می‌شوند. طول درمان با ارتودنسی دندان به عوامل مختلفی وابسته است ولی اصولا بین ۶ تا ۳۶ ماه طول می‌کشد.

اصلاح طرح لبخند با ارتودنسی
بنر دکتر داوودیان

هزینه اصلاح طرح لبخند با ارتودنسی

قیمت اصلاح طرح لبخند با ارتودنسی در سال ۱۴۰۱قیمت به ریال
ارتودنسی ثابت دو فک بدون کشیدن دندان۳۵۰/۰۰۰/۰۰۰
ارتودنسی ثابت دو فک با کشیدن دندان۳۸۰/۰۰۰/۰۰۰
ارتوسرجری (ارتودنسی جهت جراحی فک)۴۵۰/۰۰۰/۰۰۰
ارتودنسی دیمون (به ازای هرفک اضافه می شود)۱۰۰/۰۰۰/۰۰۰
ارتودنسی شبه دیمون (به ازای هرفک اضافه می شود)۵۰/۰۰۰/۰۰۰
ارتودنسی سرامیکی (به ازای هر فک اضافه می شود)۱۰۰/۰۰۰/۰۰۰
ارتودنسی متحرک دو فک۲۴۰/۰۰۰/۰۰۰
برای اطلاع از تمام هزینه ارتودنسی به صفحه مربوطه مراجعه نمایید.

اصلاح طرح لبخند با بلیچینگ
اصلاح طرح لبخند با بلیچینگ یا سفید کردن دندان ها

بلیچینگ (سفید کردن دندانها)

افرادی که دندان‌هایشان تغییر رنگ داده و کدر به نظر می‌رسد از روش بلیچینگ برای درمان استفاده می‌کنند. این روش بسیار متداول بوده و حتی بعضی از افراد در خانه و با روش‌های خانگی اقدام به سفید کردن دندان‌های خود می کنند، اما این درمان به صورت کوتاه مدت بوده و بهتر است که به دندانپزشک مراجعه شود.

بنر دکتر ترابیان

هزینه اصلاح طرح لبخند با بلیچینگ

قیمت اصلاح طرح لبخند با بلیچینگ در سال ۱۴۰۱قیمت به ریال
بلیچینگ home هر فک۲۵/۰۰۰/۰۰۰
بلیچینگ office هر فک۳۵/۰۰۰/۰۰۰

اصلاح طرح لبخند | انواع روش های طراحی لبخند و هزینه های آن

پر کردن دندان ها

با پیشرفت در تجهیزات دندانپزشکی، برای پر کردن دندان‌ها از مواد قدیمی که به رنگ فلز بود (آمالگام) کمتر استفاده می‌شود تا تفاوت رنگ مواد و دندان مشخص نباشد. در روش‌های جدید از مواد کامپوزیتی هم رنگ دندان برای پر کردن دندان استفاده می‌شود و تفاوت مواد ترمیمی با دندان مشخص نیست و بیمار طرح لبخند بهتری خواهد داشت.

بنر دکتر ترابیان

هزینه اصلاح طرح لبخند برای پر کردن دندان ها

قیمت اصلاح طرح لبخند برای پر کردن دندان ها در سال ۱۴۰۱قیمت به ریال
ترمیم آمالگام کلاس پنج یا یک سطحی۱۲/۰۰۰/۰۰۰
ترمیم آمالگام دو سطحی۱۴/۰۰۰/۰۰۰
ترمیم آمالگام سه سطحی۱۶/۰۰۰/۰۰۰
ترمیم کامپوزیت کلاس پنج یا یک سطحی۱۴/۰۰۰/۰۰۰
ترمیم کامپوزیت دو سطحی کلاس سه۱۶/۰۰۰/۰۰۰
ترمیم کامپوزیت سه سطحی یا کلاس چهار۱۸/۰۰۰/۰۰۰
ترمیم بیلداپ با آمالگام (دندان دائمی)۲۲/۰۰۰/۰۰۰
ترمیم بیلداپ با کامپوزیت نوری (دندان دائمی)۲۵/۰۰۰/۰۰۰

جراحی فک

در برخی افراد مشکل جلو بودن و یا عقب بودن فک وجود دارد، در این درمان باید از جراحی استفاده شود تا استخوان فک جابه جا شده و چهره صورت متناسب باشد.
اما لازم است بیمار قبل و بعد از جراحی فک تحت درمان ارتودنسی قرار بگیرد و برای این عمل آماده شود. به این درمان ارتوسرجری گفته می‌شود.

اصلاح طرح لبخند | انواع روش های طراحی لبخند و هزینه های آن
بنر دکتر داوودیان

هزینه اصلاح طرح لبخند با ارتوسرجری

قیمت اصلاح طرح لبخند با جراحی فک در سال ۱۴۰۱قیمت به ریال
ارتوسرجری (ارتودنسی جهت جراحی فک)۴۵۰/۰۰۰/۰۰۰

اصلاح طرح لبخند | انواع روش های طراحی لبخند و هزینه های آن

لمینت

در مواردی که به تشخیص دندانپزشک استفاده از ونیر کامپوزیت‌ها طرح درمان مناسبی برای اصلاح طرح لبخند بیمار نباشد، دندانپزشک استفاده از لمینت‌های دندانی را که در لابراتوار ساخته می‌شوند را پیشنهاد می‌کند.

بنر دکتر ترابیان

هزینه اصلاح طرح لبخند با لمینت

قیمت اصلاح طرح لبخند با لمینت در سال ۱۴۰۱قیمت به ریال
پرسلن لمینت۵۰/۰۰۰/۰۰۰

کاشت دندان یا ایمپلنت

برای پر کردن جای خالی دندان‌های از دست رفته از کاشت دندان (ایمپلنت) استفاده می‌شود. ایمپلنت در مدل‌ها و مارک‌های مختلف وجود دارد که دندانپزشک متخصص با توجه به ناهنجاری شما ایمپلنت مخصوص شمارا انتخاب و جایگذاری می‌کند.

اصلاح طرح لبخند با ایمپلنت
اصلاح طرح لبخند با ایمپلنت
بنر دکتر غارتی
دکتر تراب زاده

هزینه اصلاح طرح لبخند با ایمپلنت

قیمت اصلاح طرح لبخند برای کاشت دندان در سال ۱۴۰۱قیمت به ریال
یک واحد ایمپلنتکره‌ای ۱۰۰/۰۰۰/۰۰۰
نئودنت ۱۵۰/۰۰۰/۰۰۰
اشترومن ۲۰۰/۰۰۰/۰۰۰
پیوند استخوان بلاک۱۳۰/۰۰۰/۰۰۰
پیوند استخوان برای ایمپلنت۸۰/۰۰۰/۰۰۰

کامپوزیت دندان

این روش در افرادی به کار برده می‌شود که دارای دندان‌های شکسته و یا لب‌پر شده هستند. همچنین می‌توان از این روش برای از بین بردن فضای خالی بین دندان‌ها استفاده کرد. برای اینکه رنگ کامپوزیت با دندان‌های بیمار فرق نکند از کامپوزیت همرنگ دندان بیمار استفاده می‌شود.

اصلاح طرح لبخند | انواع روش های طراحی لبخند و هزینه های آن
بنر دکتر ترابیان

هزینه اصلاح طرح لبخند با کامپوزیت

قیمت اصلاح طرح لبخند با کامپوزیت در سال ۱۴۰۱قیمت به ریال
فیسینگ کامپوزیت (هر دندان)۱۵/۰۰۰/۰۰۰
۲۰/۰۰۰/۰۰۰

کامپوزیت در اصلاح طرح لبخند

ونیرهای دندانی، برای برطرف کردن نواقص ظاهری دندان‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرند. اگر دندانی دارای مینای فرسوده باشد و یا شامل شکستگی و ترک خوردگی باشد، از ونیرهای دندانی استفاده می‌شود. گاهی اوقات نامرتبی دندان‌ها را می‌توان با ونیرهای دندانی اصلاح کرد البته به خاطر داشته باشید که نامرتبی‌های دندانی، در بیشتر موارد با ارتودنسی رفع می‌شوند و ونیرهای دندانی تنها موارد کوچکی را پوشش می‌دهند.
جنس ونیر دندان از کامپوزیت و یا سرامیک است. ونیرهای دندانی همان لایه نازکی هستند که روی دندان‌ها قرار می‌گیرند تا سفیدی و شفافیت را به دندان‌ها بازگردانند و در طرح اصلاح لبخند، یاری‌رسان باشند.

کامپوزیت یا لمینت؟

ونیرهای پرسلن (سرامیکی) گزینه‌ای عالی برای داشتن یک لبخند زیبا محسوب می‌شوند. ونیرهای سرامیکی در مقایسه با بسیاری از روش‌هایی که در اصلاح طرح لبخند انجام می‌شود، مقرون به صرفه هستند اما در مقایسه با ونیر کامپوزیت هزینه بیشتری دارند.


از آن جایی که در این روش، نیاز به تراشیدن بخشی از مینای دندان و قالب‌گیری و ساخت سرامیک در لابراتوار دارد، روشی زمان بر و هزینه بر تر از ونیر کامپوزیت است. در استفاده از ونیر سرامیکی، دندانپزشک حدود نیم میلی‌متر از مینای دندان را می‌تراشد و بعد از تنظیم دندان‌ها، از آن‌ها قالب می‌گیرد و برای لابراتوار می‌فرستد. لابراتوار باید سرامیک‌هایی را که طیف رنگی مشابهی با دندان‌های طبیعی بیمار دارد، بسازد.
سپس این سرامیک‌ها با کمک چسب مخصوصی، روی دندان‌ها با دقت بالا می‌چسبند.


در ونیرهای کامپوزیتی، نیازی به تراشیدن دندان‌ها نیست. از این رو هزینه کمتر و زمان کمتری برای درمان نیاز دارد. اگر بخواهیم زمان هر کدام از روش‌ها را با یکدیگر مقایسه کنیم، باید بگوییم که برای اصلاح طرح لبخند با استفاده از ونیر کامپوزیت، تنها یک جلسه نیاز است. در صورتی که در استفاده از سرامیک، دو تا سه هفته زمان لازم است. ونیرهای کامپوزیتی معمولاً در یک جلسه ۲ تا ۵ ساعته، روی دندان‌ها قرار می‌گیرند.

پاسخ دکتر داودیان به این سوال

اصلاح طرح لبخند | انواع روش های طراحی لبخند و هزینه های آن

ایمپلنت در اصلاح طرح لبخند

بهترین راه‌حل برای پر کردن جای خالی دندان‌هایی که با روش‌های درمانی دیگر مانند ارتودنسی پر نمی‌شوند ایمپلنت می‌باشد. کاشت ایمپلنت گرچه روشی پر هزینه است اما مناسب‌ترین روش برای درمان بی‌دندانی است. نکته‌ی مهمی که برای ایمپلنت کردن باید رعایت شود سن مناسب است. معمولا ایمپلنت از ۱۸ تا ۵۰ سالگی انجام می‌شود و قبل از آن توصیه نمی‌شود.

به طور کلی اصلاح طرح لبخند در افراد زیر، رایج تر است:

 1. افرادی که دارای فواصل بین دندانی هستند. به ویژه فواصل مربوط به دندان‌های جلویی.
 2. افرادی که از نامرتبی و کجی دندان رنج می‌برند.
 3. افرادی که به طور مادرزاد برخی از دندان‌هایشان نروییده است.
 4. افرادی که به هر دلیلی یک یا چندین دندان خود را از دست داده‌اند.
 5. افرادی که دندان‌های مرتب و سالمی دارند اما برخی از دندان‌هایشان دچار لب پریدگی شده است.
 6. افرادی که دندان‌های زرد رنگ و یا سفید مایل به زرد دارند.

درمان فاصله دندانی

بهترین روش درمان برای مشکل فاصله دندانی ارتودنسی می‌باشد. در این روش معمولا پس از ۶ ماه فاصله بین دندان‌ها پر شده و دندان‌ها درجای صحیح خود قرار می‌گیرند.
درمان ارتودنسی به این گونه است که فشار به دندان‌ها به طور تدریجی و اروم و در یک جهت وارد شده تا دندان‌ها بهم برسند و فاصله آن‌ها پر شود.

اصلاح طرح لبخند | انواع روش های طراحی لبخند و هزینه های آن
اصلاح طرح لبخند | انواع روش های طراحی لبخند و هزینه های آن

درمان بی دندانی

در اصلاح طرح لبخند برای درمان بی‌دندانی چند راه‌حل وجود دارد که مهم‌ترین و بهترین آن ایمپلنت دندانی می‌باشد. بی‌دندانی تاثیر بسیار زیادی بر چهره و در نهایت اعتماد به نفس افراد دارد که باید سریعا درمان و جای خالی آن پر شود.


متخصصان اصلاح لبخند در کلینیک تخصصی سیمادنت

دکتر مسعود داودیان

متخصص ارتودنسی

با رتبه ۱۷ کنکور سراسری، دکتر مسعود داودیان وارد دانشگاه شهید بهشتی می‌شوند و در مدت ۶ سال دوره دندانپزشکی عمومی خود را به پایان می‌رسانند و پس از آن دوره تخصصی خود را پشت سر می‌گذارند. دکتر داودیان با بیش از ۱۲ سال سابقه درمان تخصصی ارتودنسی، جزو افراد با تجربه در زمینه ارتودنسی و فک است. ایشان کلینیک تخصصی سیمادنت را با هدف بهبود سلامت دهان و دندان تاسیس کردند و این کلینیک جزو کلینیک‌های پپیشرفته و برتر کشور است.

اصلاح طرح لبخند | انواع روش های طراحی لبخند و هزینه های آن

اصلاح طرح لبخند | انواع روش های طراحی لبخند و هزینه های آن

دکتر ساسان ترابیان

جراح و دندانپزشک

دکتر ساسان ترابیان، جراح و دندانپزشک با تجربه کلینیک تخصصی سیمادنت است. ایشان سال ۱۳۸۱ از دانشگاه علوم پزشکی مشهد فارغ التحصیل و در سال ۲۰۰۳ عضو انجمن تحقیقات دندانپزشکی آمریکا شده و نزدیک به ۲۰ سال تجربه پژوهش و درمان دارند. در کلینیک تخصصصی سیمادنت دکتر ترابیان برای بیماران خدمات بلیچینگ، کامپوزیت و ایمپلنت انجام می‌دهند.


دکتر هاوش غارتی

متخصص بیماری‌های لثه و ایمپلنت

دکتر هاوش غارتی با تخصص جراحی لثه (پریودنتیست) و ده سال سابقه کار در کلینیک تخصصی سیمادنت مشغول به کار است. ایشان مدرک تخصص خود را سال ۱۳۹۰ اخذ کرده و به درمان بیمارانی با مشکلات لثه، کاشت ایمپلنت، جراحی دهان و.. می‌پردازد. دکتر غارتی از محبوبیت بالایی در نزد بیماران برخوردار است.

اصلاح طرح لبخند | انواع روش های طراحی لبخند و هزینه های آن

اصلاح طرح لبخند | انواع روش های طراحی لبخند و هزینه های آن

دکتر مجید تراب‌زاده

متخصص لثه ایمپلنت

دکتر مجید تراب‌زاده ورودی سال ۱۳۸۶ دانشگاه آزاد بوده که پس ازفارغ‌التحصیل شدن و کسب مهارت‌های لازم در کلینیک تخصصی سیمادنت مشغول به کار شده‌اند. ایشان متخصص جراحی لثه و ایمپلنت می‌باشند و بیماران دارای مشکلات لثه، عفونت و پوسیدگی را در سیمادنت درمان می‌کنند.


سوالات متداول

برای اصلاح طرح لبخند، ارتودنسی لازم است؟
اصلاح طرح لبخند یک عبارت رایج است که بسیاری از ذهن‌ها را درگیر خود کرده است. عبارتی که پایه درمانی ندارد و تنها یک تصور رایج را نشان می‌دهد. اگر فکر می‌کنید برای اصلاح طرح لبخند نیازی به ارتودنسی نخواهد بود، کاملاً در اشتباه هستید و باید متخصص ارتودنسی دندان‌های شما را معاینه کند همچنین اگر دندان‌های نامرتبی داشته باشید، شک نکنید که اولین مرحله قبل از انجام هر کاری، انجام ارتودنسی جهت رفع نامرتبی دندان‌هایتان خواهد بود. در واقع راهی جز ارتودنسی برای اصلاح این ناهنجاری وجود ندارد. در صورتی که دندان‌های شما مرتب باشد و مشکلات فکی نداشته باشید، نیاز به ارتودنسی نخواهید داشت.

اولین قدم در اصلاح طرح لبخند چیست؟
در ابتدا باید وضعیت دندان‌ها و لثه بیمار چک شود. معمولاً یک عکس از دندان‌های بیمار در اولین ملاقات با دندانپزشک، گرفته می‌شود و سپس، اهداف طرح لبخند و فرایند آن برای بیمار شرح داده می‌شود.
همان طور که گفته شد، ممکن است نیاز به انجام ارتودنسی و حتی ترمیم دندان‌ها باشد.


اصلاح طرح لبخند در چه کسانی انجام می شود؟
با این که اصلاح طرح لبخند بیشتر در افرادی که ناهنجاری دندانی یا فکی دارند انجام می‌شود، اما نکته قابل توجه در این روش، عمومی بودن آن است. حتی افرادی که دندان‌های مرتبی دارند، می‌تواند کاندیدای اصلاح طرح لبخند باشد. گاهی با یک تغییر کوچک در رنگ دندان‌ها و فرم لثه‌ها، جذابیت بیشتری در لبخند فرد به وجود می‌آید.

مشاوره حضوری برای اصلاح طرح لبخند در شمال تهران

اگر ساکن مناطقی همانند نیاوران، اقدسیه، زعفرانیه، جردن، شریعتی، میرداماد، پاسداران و سایر محله‌های این مناطق هستید و قصد مراجعه به یک مرکز تخصصی در شمال تهران را دارید، می‌توانید به مطب شریعتی سیمادنت مراجعه نمایید.

آدرس: تهران، شریعتی، بین میرداماد و ظفر، خیابان منظرنژاد، ساختمان پزشکان منظرنژاد، طبقه ۳، واحد ۱۱

دریافت نوبت

کلینیک شریعتی سیمادنت

مشاوره حضوری برای اصلاح طرح لبخند در غرب تهران

علاوه بر مناطق شمالی تهران، سیمادنت در غرب تهران نیز شعبه‌ای دیگر دارد و شما می‌توانید برای دریافت مشاوره حضوری با دندانپزشک به شعبه ستارخان سیمادنت مراجعه کنید. در نتیجه اگر ساکن مناطقی همانند صادقیه، ستارخان، مرزداران، جنت آباد، سعادت آباد یا حتی کرج هستید قصد مراجعه به یک مرکز دندانپزشکی در اطراف منزل خود را دارید، می‌توانید به مطب ستارخان سیمادنت مراجعه نمایید.

آدرس: تهران، خیابان ستارخان، بین خیابان شادمهر و بهبودی، ساختمان پزشکان ستارخان، طبقه ۵

دریافت نوبت

کلینیک سیمادنت ستارخان

به این مقاله امتیاز دهید
به اشتراک بگذارید :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مشاوره آنلاین