ارتودنسی دیمون

ارتودنسی دیمون چگونه است
۵
(۱)

ارتودنسی دیمون در ظاهر مشابه ارتودنسی های سنتی فلزی است با این تفاوت که در این نوع ارتودنسی دندان از کش های لاستیکی برای سفت کردن براکت ها و اعمال فشار بین دندان‌ها ایجاد نمی‌شود. ظاهر این نوع ارتودنسی بهتر از ارتودنسی فلزی سنتی است و از طرفی قابلیت انتخاب براکت های شفاف را نیز دارد. با توجه به تحقیقات انجام شده توسط متخصص ارتودنسی افرادی که از ارتودنسی دیمون استفاده می‌کنند، درد کمتری را نسبت به روش سنتی، تجربه می‌کنند.

ارتودنسی دیمون چیست؟

ظاهر شما می‌تواند تفاوت زیادی در اعتماد به نفس شما در طول روز ایجاد کند. یک لبخند سالم، یکی از اولین چیزهایی است که افراد متوجه آن می‌شوند. در صورتی که دندان‌های شما نامتقارن باشند و یا دچار چالش‌های دیگر دندانی باشند، باید با کمک ارتودنسی به درمان آن پرداخت. روش‌های گوناگونی برای ارتودنسی ارائه شده است. ارتودنسی دیمون یکی از بهترین روش ها در این زمینه است.

اصلاح طرح لبخند

ارتودنسی دیمون چیست؟

شاید در نگاه اول تصور کنید که این نوع ارتودنسی همان ارتودنسی سنتی فلزی است اما اگر بیشتر توجه کنید، متوجه تفاوت‌های آن خواهید شد. استفاده از این نوع ارتودنسی در چند سال گذشته، بسیار شایع شده است. دلیل اصلی این موضوع، درمان سریع‌تر و راحت‌تر آن نسبت به ارتودنسی فلزی سنتی است.

در این نوع ارتودنسی از براکت های دیمون استفاده می‌شود. این براکت ها قابلیت باز و بسته شدن خودکار را دارند. ارتودنسی دیمون مشابه ارتودنسی فلزی سنتی است با این تفاوت که در این ارتودنسی نیازی به استفاده از حلقه‌های لاستیکی در اطراف هر براکت نیست. با حرکت کردن دندان‌ها، ارتودنسی دیمون نیز حرکت می‌کند. درواقع با استفاده از مکانیزم کشویی خود، قابلیت تراز شدن با دندان‌ها را دارد.

ایمپلنت دندان

مزایای استفاده از ارتودنسی دیمون

  1. از آن جایی که این نوع ارتودنسی قابلیت تراز شدن با دندان‌ها را دارد و نیازی به وارد کردن فشار بیشتر در اطراف هر براکت ندارد، تعداد ملاقات هایی که فرد با دندانپزشک خواهد داشت، کمتر خواهد بود.
  2. ظاهر ارتودنسی دیمون بهتر از ارتودنسی های فلزی سنتی است و از طرفی می توان براکت های آن را شفاف انتخاب کرد. در این صورت حداقل جلب توجه را خواهد داشت. در برخی موارد، این ارتودنسی زیبایی خاصی نیز به لبخند فرد می‌بخشد.
  3. درمان سریعتر، نتیجه استفاده از ارتودنسی دیمون می‌باشد. افرادی که از این ارتودنسی استفاده می‌کنند معمولاً ۳ تا ۷ ماه، سریعتر به درمان خود خاتمه می‌دهند.
  4. فشار وارده بر دندان‌ها کمتر از حالت سنتی است از این رو فرد درد کمتری را نیز احساس می‌کند. با توجه به تحقیقاتی که انجام شده، معمولاً بیمارانی که از این نوع ارتودنسی استفاده می‌کنند، ۶۰ درصد کمتر نسبت به روش سنتی، احساس ناراحتی می‌کنند.
  5. در این روش به دلیل اصطکاک کمتر روی دندان‌ها، فرسایش دندان کمتر خواهد بود.
  6. از آن جایی که در این روش از کش لاستیکی استفاده نمی‌شود، باکتری های کمتری در براکت تجمع می‌کنند.
  7. با توجه به بازخوردهایی که در استفاده از ارتودنسی دیمون مشاهده شده می توان گفت: استفاده از ارتودنسی دیمون، در اصلاح ناهنجاری های شدید دندانی، مؤثرتر و ساده تر بوده و بازگشت پذیری کمتری نسبت به حالت سنتی دارد.

اورژانس ارتودنسی (شرایط حاد ارتودنسی)

مزایا و معایب ارتودنسی دیمون

معایب ارتودنسی دیمون

 1. با این که این نوع ارتودنسی مزایای فوق العاده ای دارد اما قابل مشاهده است و برای افرادی که به ظاهر لبخند اهمیت قائل اند، مناسب نیست. استفاده از براکت های روشن تا حد زیادی از جلب توجه آن می کاهد اما نمی‌تواند جایگزین ارتودنسی نامرئی باشد. افرادی که به ظاهر لبخند خود اهمیت می‌دهند باید از ارتودنسی نامرئی استفاده کنند.
 2. هزینه استفاده از این نوع ارتودنسی نسبت به ارتودنسی سنتی، بیشتر است. اگر براکت های ارتودنسی دیمون شفاف باشد، باز هم باید هزینه ارتودنسی بیشتری را متقبل کرد.

ویزیت اولیه در سیمادنت کلینیک شامل یک ارزیابی کامل بالینی خواهد بود. بدین ترتیب که بیمار ابتدا در جریان تمامی مشکلات دهان و دندان خود از جمله پوسیدگی های احتمالی قرار می گیرد. اگر شما هم جز آن دسته از افرادی هستید که به دنبال بهترین دندانپزشک برای زیبایی و سلامت دندان های خود با بالاترین کیفیت و مناسب ترین قیمت هستید به شما پیشنهاد می کنیم حتما به صفحه هزینه دندانپزشکی مراجعه نمایید. ما در وب سایت خود شرایطی را برای شما فراهم کرده ایم تا به راحتی هرچه تمام به صورت کاملا آنلاین اقدام به رزرو نوبت کنید. استفاده از خدمات آنلاین سایت مجموعه ما می تواند تجربه ای فوق العاده برای شما باشد. علاوه بر این امکان استفاده از خدمات ارتودنسی و ایمپلنت دندان نیز در مجموعه ما برای شما وجود دارد.

آیا این مقاله برایتان مفید بود؟

میانگین رای ۵ / ۵. تعداد رای: ۱

هنوز رای ثبت نشده است.

به اشتراک بگذارید :
[addtoany]
مشاوره آنلاین