اورژانس ارتودنسی (شرایط حاد ارتودنسی)

اورژانس ارتودنسی

مواقع پیش می‌آید که شما به اجبار باید به انجام ارتودنسی دندان خود بپردازید تا از مشکلاتی احتمالی آینده خود داری کنید، جلوگیری کنید. ارتودنسی، عملی که بسیار اهمیت زیادی دارد و شما نمی‌توانید بدون فکر این کار را انجام دهید. در مرحله‌ی اول این کار باید به معایب آن فکر کنید و بدانید که باید مدت نسبتاً طولانی‌ای را با این شرایط خاص زندگی کنید.

ارتودنسی برای چه کسانی استفاده می شود؟

ارتودنسی روش درمانی مخصوصی می‌باشد که برای افرادی استفاده می‌شود که دارای مشکلات فکی هستند، برای مثال در درمان ارتودنسی دندان از وسیله ارتودنسی که معمولاً در داخل دهان قرار می‌گیرد استفاده می شود تا دندان ها یا فک‌ها در موقعیت مورد نظر قرار بگیرند. رایج ترین وسیله برای انجام انواع مختلفی از ارتودنسی، براکت یا همان سیم گرفتن دندان‌ها می‌باشد. در این روش به هر دندان قطعه فلزی کوچکی چسبانده می‌شود، سپس یک سیم فلزی به آن‌ها وصل می شود و به اصطلاح دندان‌ها سیم کشی می‌شوند. البته این روش از ارتودنسی که به براکت یا سیم کشی معروف می‌باشد تنها یکی از چند روش مورد استفاده است. همچنین اگر که به انجام ایمپلنت و ارتودنسی نیاز داشتید، می‌توانید کار خود را به متخصصان حرفه‌ای ما بسپارید.

مطلب پیشنهادی: هزینه ارتودنسی چقدر است؟

فواید اصلی ارتودنسی دندان

ارتودنسی دندان مزایای بسیار زیادی دارد که مهمترین آن‌ها می‌توان به ردیف و مرتب شدن دندان‌های شما اشاره کرد که در اصل باعث می‌شود اعتماد به نفس شما افزایش پیدا کند و به صورت کلی ظاهر زیباتری داشته باشید. در ادامه‌ی مطلب به ذکر مهم‌ترین فواید ارتودنسی دندان می‌پردازیم:
• امکان تمیز کردن راحت‌تر دندان‌ها
• ارتقای بهداشت دهان و دندان که باعث می‌شود دندان‌های شما عمر طولانی مدتی داشته باشند
• صحبت کردن و تکلم واضح‌تر و رسا
• زیباتر شدن لبخند و به صورت کلی صورت شما
• افزایش کیفیت جویدن غذا
ما در تیم خود با کمک از بهترین متخصص ارتودنسی تلاش داریم تا بهترین خدمات را به شما ارائه دهیم.

فواید اصلی ارتودنسی دندان

اورژانس ارتودنسی شامل چیست؟

موارد مختلفی وجود دارند که باعث می‌شود، اورژانس ارتودنسی رخ دهد و شما نیازمند کمک باشید. این آسیب‌ها از جمله موارد اضطراری به شمار می روند که نیاز به توجه و درمان فوری دارند. در ادامه‌ی مطلب همراه ما باشید تا مهمترین آن‌ها را بازگو کنیم:

شکستن براکت: در زمان ارتودنسی، میل کردن بعضی غذا‌ها از سوی دکتر منع می‌شود. اگر به این توصیه عمل نکنید، احتمال شکستن براکت وجود دارد. بروز این اتفاق، به طولانی‌تر شدن دوره درمان می‌انجامد.

خارج شدن سپریتور: سپریتور، جداکننده یا فضا دهنده‌ای هست که در ارتودنسی به کار می‌رود. این ابزار، شبیه کش کوچکی بوده و در دومین جلسه ارتودنسی بین دندان های آسیا جایگذاری می‌شوند. مشکل شایعی که در میان بیماران وجود دارد، گم کردن سپریتور است.

گیر کردن غذا بین دندان‌ها: اضافه شدن قطعات ارتودنسی در دهان به اندازه کافی سخت می‌باشد، اما در این بین گیر کردن غذا بین دندان‌ها این سختی را دوچندان می‌کند. اگرچه گیر کردن غذا بین دندان ها مشکل حادی به وجود نمی آورد اما ناراحتی بیمار را به دنبال دارد. برای رفع این مشکل، می توان از نخ دندان مخصوص ارتودنسی یا مسواک کمک گرفت. برای انجام انواع ارتودنسی و ایمپلنت می‌توانید به وبسایت ما مراجعه کنید.

اورژانس ارتودنسی شامل کدامند؟

گم شدن اورینگ یا لیگاچور فلزی: اورینگ‌ها، کش هایی هستند که برای حفظ کردن سیم ارتودنسی داخل براکت استفاده می‌شوند. لیگاچور فلزی، نام سیم‌های نازکی است که بعضی مواقع به جای اورلینگ‌ها به کار می‌روند.گم شدن این قطعات گاهی جزء اورژانس‌های ارتودنسی محسوب می‌شوند. اما اگر فقط یکی از آن‌ها آسیب ببیند، مشکل حادی بروز نمی‌کند.

جا به جا شدن سیم ارتودنسی یا لیگاچور فلزی: یکی از مشکلاتی که پس از ارتودنسی بروز می‌کند، جا به جایی سیم ارتودنسی و خارج شدن آن براکت‌ها است. سیم خارج شده را به راحتی می‌توان بر سر جای خود قرار داد. همینطور امکان خم کردن سیم نیز وجود دارد تا فاصله آن از لثه و گونه افزایش یابد. در صورتی که بخواهید بدون مراجعه به پزشک این مشکل دردناک را رفع کید، چند راه حل دارید. راحت ترین روش، قرار دادن موم ارتودنسی یا پنبه مرطوب روی انتهای سیم ارتودنسی است. این کار، میزان تحریک شدن دهان را به طور چشم گیری کاهش می‌دهد.

از اینکه تا پایان مطلب همراه ما بودید ممنونیم، امیدواریم که مواردی که ذکر کردیم برای شما مفید بوده باشد. همچنین اگر که شما نیز به شناخت انواع متخصص ارتودنسی، بهترین متخصص ارتودنسی، دکتر ارتودنسی علاقه مند هستید، پشتیبانی ما در خدمت شماست.

ویزیت اولیه در سیمادنت کلینیک شامل یک ارزیابی کامل بالینی خواهد بود. بدین ترتیب که بیمار ابتدا در جریان تمامی مشکلات دهان و دندان خود از جمله پوسیدگی های احتمالی قرار می گیرد. اگر شما هم جز آن دسته از افرادی هستید که به دنبال بهترین دندانپزشک برای زیبایی و سلامت دندان های خود با بالاترین کیفیت و مناسب ترین قیمت هستید به شما پیشنهاد می کنیم حتما به صفحه هزینه دندانپزشکی مراجعه نمایید. ما در وب سایت خود شرایطی را برای شما فراهم کرده ایم تا به راحتی هرچه تمام به صورت کاملا آنلاین اقدام به رزرو نوبت کنید. استفاده از خدمات آنلاین سایت مجموعه ما می تواند تجربه ای فوق العاده برای شما باشد. علاوه بر این امکان استفاده از خدمات ارتودنسی و ایمپلنت دندان نیز در مجموعه ما برای شما وجود دارد.

به این مقاله امتیاز دهید
به اشتراک بگذارید :
مشاوره آنلاین