بهترین متخصص ارتودنسی تهران در ۱۴۰۳ (دکتر ارتودنسی دندان)

بهترین متخصص ارتودنسی در تهران【دکتر ارتودنسی خوب】1402
دکتر مسعود داودیان متخصص ارتودنسی

متخصص ارتودنسی (ارتودنتیست) یا همان دکتر ارتودنسی دندان کیست؟ چه ویژگی‌هایی دارد؟ در جواب به این سوال باید بگوییم که بهترین متخصص ارتودنسی کسی است توانایی تصحیح و برطرف کردن مشکلات صورت و فک را دارد. متخصص ارتودنسی برای درمان بیماری‌ها و ناهنجاری‌های فک و دهان، ضمن گذراندن دوره دندانپزشکی عمومی که ۶ سال زمان می برد؛ یک دوره ۳ – ۴ ساله تحت عنوان “تخصص ارتودنسی” را نیز می بایست، گذرانده باشد. کار وی علاوه بر جنبه درمانی، جنبه زیبایی نیز دارد و همین امر حساسیت را برای انتخاب بهترین دکتر ارتودنسی در تهران و شهرستان‌ها بیشتر می‌کند.

شما به عنوان فردی که کاندید ارتودنسی هستید، لازم است، برای تجربه‌ای بهتر از این درمان از همان ابتدا نقشه راهی برای خود ترسیم کنید. نقطه شروع و تعیین کننده این مسیر انتخاب بهترین متخصص ارتودنسی است. به همین خاطر در اینجا تمامی عوامل مهمی که لازم است برای انتخاب دکتر ارتودنسی خوب در نظر بگیرید را به شما معرفی می‌کنیم.

ارتودنسی دندان چیست؟

فهرست محتوا

قبل از معرفی بهترین متخصص ارتودنسی و اینکه چه خدماتی ارائه می‌کند، می‌خواهیم در مورد ارتودنسی دندان (orthodontics) توضیحات کوتاهی ارائه کنیم. شما می‌توانید با ورود به صفحه ارتودنسی دندان در مورد این رشته دندانپزشکی اطلاعات کافی به دست آورید. ارتودنسی دندان یکی از مهم‌ترین تخصص‌های دندانپزشکی است که متخصص دندانپزشک باید از روش‌ها و تکنیک‌های مختلف، ابزارهای زیادی برای درمان بیمار خودش استفاده کند.

هدف از انجام ارتودنسی، اصلاح و برطرف کردن مشکلات فک و دهان است. اصلاح موقعیت‌های دندانی، ظاهر و نوع عملکرد دندان‌ها و فک همگی جزء خدماتی است که متخصص ارتودنسی ارائه می‌کند. ارتودنسی، یک درمان زمانبر و تقریباً طولانی مدت است؛ از ابتدای این مسیر تا انتهای درمان، این متخصص ارتودنسی است که باید تمامی چالش‌ها را تحت کنترل داشته و در نهایت دندان‌هایی مرتب و زیبا را خلق کند.

متخصص ارتودنسی کیست؟

متخصص ارتودنسی (به انگلیسی: Orthodontist)، دندانپزشکی است که در اصلاح ناهنجاری‌های دندان و فک تخصص دارد. دکتران ارتودنسی با استفاده از ابزار دندانپزشکی، دستگاه‌ها و تجهیزاتی چون بریس‌ها، براکت‌ها، ریتینرها و موارد دیگر، چینش دندان‌ها را اصلاح می‌کنند. در صورتی که دندان‌ها از موقعیت اصلی خود خارج شده باشند، آن‌‌ها را هم‌ردیف می‌کند. به طور خلاصه می‌توان گفت یک متخصص ارتودنسی می‌تواند از دل دندان‌هایی نامرتب، لبخندی زیبا بیافریند!

بعد از ارتودنسی توسط متخصص ارتودنسی
بعد از ارتودنسی توسط دکتر داوودیان
ارتودنسی توسط متخصص ارتودنسی
ارتودنسی توسط متخصص ارتودنسی در تهران (دکتر مسعود داوودیان)
قبل از ارتودنسی توسط متخصص ارتودنسی
قبل از ارتودنسی توسط دکتر داودیان

معرفی متخصص ارتودنسی سیمادنت کلینیک

دکتر مسعود داوودیان، یکی از متخصص های ارتودنسی در تهران می باشد. ایشان به صورت تخصصی با بیش از ۱۲ سال سابقه در درمان و بهبود انواع کیس های ارتودنسی؛ دارای بورد تخصص ارتودنسی نیز می باشند. برای اینکه به طور کلی با رزومه دکتر داوودیان آشنا شوید، پیشنهاد می کنیم به صفحه شخصی دکتر مسعود داوودیان مراجعه نمایید.

بنر دکتر داوودیان

دریافت نوبت

تفاوت بین متخصص ارتودنسی و دندان پزشک عمومی

تفاوت اصلی بین دندانپزشک و متخصص ارتودنسی در گذراندن دوره تخصص ارتودنسی است. به طور دقیق‌تر باید گفت، ارتودنسی یکی از تخصص‌های رشته دندان‌پزشکی عمومی است. این تفاوت همانطور که از نام آن مشخص است به دوره تخصصی مربوط می‌شود. در واقع یک متخصص ارتودنسی، بعد از اتمام دوره دندانپزشکی عمومی، دوره ۳ تا ۴ ساله تخصص در حوزه ارتودنسی دندان را نیز می‌گذراند. به این ترتیب مرتب کردن دندان‌ها و اصلاح ناهنجاری‌های دندانی فکی به صورت تخصصی باید توسط متخصص انجام شود.

متخصص ارتودنسی دارای فلوشیپ کیست؟

متخصص ارتودنسی دارای فلوشیپ کیست؟

به دوره های رزیدنتی که بعد از دوره های تخصصی انجام می شود و تقریبا ۱۸ ماه زمان می برد، فلوشیپ می گویند. تعداد پزشکانی که دوره های فلوشیپ را می گذرانند کم است، اما گذراندن دوره های فلوشیپ ارتودنسی می تواند به متخصص ارتودنسی در درمان های سخت فک و دهان بسیار کمک کند. پیشنهاد می شود، در انتخاب بهترین متخصص ارتودنسی، دندانپزشکی را انتخاب کنید که علاوه بر داشتن تخصص، دوره های فلوشیپ را نیز گذرانده باشد.


خدمات متخصص ارتودنسی شامل چه مواردی است؟

به طور جزئی می‌توان گفت، دکتر متخصص ارتودنسی خدمات زیر را ارائه می‌کند:

 • فاصله‌ی نامتعارف و بیش از حد بین دندان‌ها را اصلاح می‌کند.
 • بخش‌های فوقانی دندان‌ها را تراز و دندان‌ها را مرتب می‌کند.
 • انحرافات دندانی را اصلاح کرده و وضعیت دندان‌ها را بهبود می‌بخشد.
 • با بهبود وضعیت دندان‌ها، از سایش دندان‌ها جلوگیری می‌کند.
 • اوربایت؛ زمانیکه فک بالا نسبت به فک پایین جلوزدگی بیش از اندازه داشته باشد.
 • آندربایت: برعکس اوربایت، زمانیکه فک پایین نسبت به فک بالا جلوزدگی بیشتر داشته باشد.
 • اپن بایت، زمانیکه دهان بسته می شود، بین دندان های فک پایین و بالا فاصله وجود داشته باشد.
 • اورجت بیش از حد یا دیپ بایت (اوربایت بیش از حد)
 • کراس بایت، زمانیکه یک طرف یکی از فک ها نسبت به دیگری، داخل یا خارج باشد.

در ادامه بخشی از تصاویر قبل و بعد از درمان انواع ناهنجاری‌های دندانی، فکی توسط دکتر داودیان را مشاهده می‌کنید.

برای درمان هر یک از این ناهنجاری‌ها می‌توانید با دکتر داودیان؛ متخصص ارتودنسی در تهران مشاوره رایگان داشته باشید.


چرا باید به بهترین متخصص ارتودنسی مراجعه کنیم؟

مراجعه کردن به چنین شخصی، می تواند درمان موفق تر و در نتیجه بهبودی سریع تری را به ارمغان بیاورد. همچنین این کار، خطراتی مانند: قرارگیری اشتباه بریس، انتخاب روش نامناسب ارتودنسی و آسیب رسیدن به فک و لثه را کاهش دهد. به طور کلی، به دلایل زیر، می توان به یک دکتر متخصص ارتودنسی متخصص مراجعه نمود:

 • کوتاه و بلند بودن دندانها.
 • کج بودن دندان ها (به دلیل شلوغی و ازدحام دندانهای موجود).
 • وجود فاصله بین دندان.
 • انحرافات فک و مشکلات دیگر فک و دهان.
 • شکاف کام یا کم عرض بودن سقف دهان.
 • کوچک بودن، عقب بودن یا جلوتر بودن یکی از فک ها.
چرا باید به بهترین دکتر ارتودنسی مراجعه کنیم؟
چرا باید ارتودنسی را نزد دکتر داودیان انجام داد؟

چرا باید ارتودنسی را نزد دکتر داودیان انجام داد؟

یک درمان موفق ارتودنسی به فاکتورهای مختلفی بستگی دارد که دکتر داودیان تمامی این فاکتورها را دارا بوده و نتیجه آن بیش از ۱۵ سال انجام ارتودنسی انواع کیس‌های پیچیده بوده است. برخی از مهمترین دلایلی که سبب می‌شود بیماران، ارتودنسی خود را نزد دکتر داودیان انجام دهند، عبارتند از:

 • استفاده از اسکنر داخل دهانی دیجیتال

همواره یکی از آزاردهنده‌ترین بخش‌های ارتودنسی، قالب گیری دندان‌ها است. استفاده از مواد قالب گیری معمولاً برای بیماران ایجاد ناراحتی می‌کند. ایشان برای سهولت و راحتی بیشتر بیمار و البته دقت بیشتر قالب گیری از اسکنر داخل دهانی دیجیتال استفاده می‌کنند.

 • استفاده از لیزر بافت نرم

استفاده از لیزر در بیشتر حوزه‌های پزشکی به دلیل درد و خونریزی کمتر و بهبودی سریعتر به سرعت گسترش یافته است. ایشان نیز به عنوان متخصص ارتودنسی، برای تسریع درمان ارتودنسی و نیز انجام بسیاری از درمان‌ها در حین ارتودنسی مانند لیفت لثه از لیزر بافت نرم استفاده می‌کنند.

 • ارتباط مستقیم و آنلاین با متخصص ارتودنسی

ایشان برای آسودگی خاطر بیماران خود، راه‌های ارتباطی مختلفی را فراهم ساخته‌اند. به این ترتیب علاوه بر مراجعات حضوری به کلینیک، بیماران می‌توانند به طور مستقیم با متخصص ارتودنسی خود از راه شبکه‌های اجتماعی از جمله اینستاگرام، واتساپ، تلگرام و سایت در ارتباط باشند. در همین راستا حتی برای افرادی که پیش از شروع درمان نیاز به مشاوره دارند، به صورت رایگان در واتساپ مشاوره می‌دهند.

 • چکاپ مادام العمر رایگان توسط متخصص ارتودنسی

دکتر داودیان از معدود متخصصین ارتودنسی هستند که بعد از اتمام ارتودنسی، به صورت رایگان و دوره‌ای هر ۳ ماه یک بار بیماران خود را معاینه می‌کنند. این امر سبب می‌شود که بیماران از حفظ نتیجه درمان ارتودنسی خود اطمینان داشته و در صورت نیاز هر گونه اقدام درمانی را در اسرع وقت انجام دهند.

ویژگی های بهترین متخصص ارتودنسی
یک متخصص ارتودنسی باید چه ویژگی هایی را داشته باشد؟

ویژگی های بهترین متخصص ارتودنسی

از جمله این موارد، عبارت است از:

تکنولوژی مدرن:استفاده از تجهیزات و تکنولوژی هایی که در زمینه ارتودنسی وجود دارد، می تواند باعث راحتی کار و احساس آرامش بیمار شود.
تخصص و مهارت:متخصص ارتودنسی باید دوره های جدید و پیشرفته مربوط به حوزه ارتودنسی را بگذراند و به آن تسلط داشته باشد.
با حوصله و دقیق:ارتودنسی دندان موفق، نتیجه توجه به جزئیات است.
جلب اعتماد بیمار:درک کردن شرایط بیمار و اولویت قرار دادن آن ها می بایست از ویژگی های یک ارتودنتیست باشد

معیارهای مهم در انتخاب متخصص ارتودنسی در تهران

مهم ترین دغدغه افرادی که مشکلات دهان و دندان دارند، پیدا کردن بهترین متخصص ارتودنسی است که بتواند بهترین نتیجه را برای بیمار رقم بزند. درمان ارتودنسی می بایست حتما توسط متخصص، نه یک دندانپزشک معمولی انجام شود. در نتیجه برای انتخاب و شناسایی یک ارتودنتیست ماهر باید وسواس بیشتری به خرج دهید. در این قسمت از مقاله، معیارها و فاکتورهایی که هنگام انتخاب بهترین متخصص ارتودنسی باید به آن توجه کنید را آورده ایم:

 • در دسترس بودن

پروسه درمان ارتودنسی زمان بر است و نیازمند مراجعات زیاد به مرکز ارتودنسی می باشد. سعی کنید در اطراف محل کار یا زندگی خود بگردید و بهترین متخصص ارتودنسی را انتخاب کنید. نزدیک بودن ارتودنتیست می تواند رفت و آمد را برای شما تسهیل کند.

 • پرسیدن نظرات بیماران قبلی

یکی از بهترین روش ها و مهم ترین معیار برای انتخاب بهترین متخصص ارتودنسی تهران، پرسیدن نظرات بیماران قبلی است که درمان ارتودنسی را نزد دکتر مورد نظر انجام داده اند. گرفتن نظرات و فیدبک های مثبت می تواند به شما در انتخاب یک متخصص، کمک کند.

 • دیدن نمونه کارها و تصاویر قبل و بعد بیماران

می توانید با مراجعه به سایت متخصص ارتودنسی یا شبکه های اجتماعی مانند اینستاگرام دکتر موردنظرتان، نمونه کارهای او را ببینید و نظرات دیگر کاربران را مشاهده کنید. دیدن نمونه کارهایی که مشکلاتی شبیه به شما دارند و درمان شده اند، می تواند به شما در انتخاب بهترین متخصص ارتودنسی کمک کند.

جدیدترین نمونه کارهای ارتودنسی دکتر داوودیان؛ متخصص ارتودنسی کلینیک دندانپزشکی سیمادنت

 • جستجو در فضای وب

اگر به دنبال یک متخصص ارتودنسی خوب در تهران هستید، میتوانید با جستجوی عبارات زیر در اینترنت، با لیست بهترین متخصص ارتودنسی در تهران آشنا شوید:

 • متخصص ارتودنسی در تهران
 • بهترین متخصص ارتودنسی در تهران
 • بهترین دکتر ارتودنسی دندان در تهران
 • لیست بهترین متخصص ارتودنسی در تهران
 • دکتر خوب ارتودنسی در تهران
 • و موارد دیگر.

فرآیند درمان توسط متخصص ارتودنسی

اگر تصور می‌کنید که به منظم کردند دندان‌هایتان نیاز دارید، تنها کاری که باید انجام دهید مراجعه به یک متخصص ارتودنسی خوب در تهران یا یک کلینیک دندانپزشکی مجهز است. به عبارتی تنها کار سخت و دشوار شما همین یک کار است؛ یعنی پیدا کردن یک دکتر ارتودنسی قابل اعتماد و یک کلینیک شناخته شده و بس!

بهترین متخصص ارتودنسی تهران در 1403 (دکتر ارتودنسی دندان)

دریافت نوبت در سریعترین زمان ممکن به صورت آنلاین

برخلاف سایر کلینیک‌های دندانپزشکی که روند آغاز درمان در آن‌ها چالش برانگیز و کمی حوصله سر بر است، شروع درمان در سیمادنت بسیار آسان و سریع صورت می‌گیرد. چرا؟ بسیار ساده است، برای شما و مراجعان دیگر، این امکان فراهم شده که از طریق فرم دریافت نوبت آنلاین در کمتر از ۱ دقیقه نوبت بگیرید و بعد از آن، ما در اولین فرصت با شما تماس می‌گیریم.

به جز این، شما می‌توانید از طریق شبکه‌های اجتماعی و گذاشتن پیام برای ما در یک چشم بر هم زدن، به صورت مستقیم با دکتر داوودیان، متخصص ارتودنسی دندان سیمادنت کلینیک و سایر پرسنل ما ارتباط بگیرید.

بررسی وضعیت دندان و قالب گیری

در این قسمت، شدت ناهنجاری های دندان، انتظارات بیمار و نوع براکت ها مشخص می شوند. شایان ذکر است که بهترین روش انتخابی، پس از عکس برداری OPG مشخص می شود که در آن موقعیت ریشه های دندان معلوم می شود. پس از مشخص شدن موارد گفته شده، از موقعیت فعلی دندان ها، قالب گرفته می شود تا وضعیت آن ها در ابتدای روند درمان، به ثبت برسد.

معاینه تخصصی دهان و دندان

قبل از شروع ارتودنسی، می بایست تمامی دندان های که نیاز به درمان ریشه و یا ترمیم دارند ابتدا درست شوند، تا بتوان براکت های ارتودنسی را نصب نمود.

مشخص شدن بهترین روش درمان

ارتودنسی ثابت، نامرئی و متحرک، از انواع روش های ارتودنسی است که توسط متخصص انجام می شود. هر کدام از این موارد، دارای زیرشاخه های می باشند که انتخاب بهترین آن ها، به شدت ناهنجاری ها و سن فرد بستگی دارد. برای بزرگسالان، معمولا بهترین روش ارتودنسی ثابت بوده و برای کودکان، ارتودنسی رنگی و نامرئی.

آغاز درمان ارتودنسی

پس از مشخص شدن بهترین روش، نوبت به آن می رسد تا براکت ها نصب شوند. بیمار می بایست طبق برنامه زمانی که توسط بهترین متخصص ارتودنسی تنظیم شده است، به کلینیک مراجعه کند.

بهترین متخصص ارتودنسی تهران در 1403 (دکتر ارتودنسی دندان)

جمع بندی نکات نحوه انتخاب متخصص ارتودنسی

آیا به دنبال بهترین متخصص ارتودنسی در تهران هستید؟ همانطور که در این مطلب اشاره شد، اصلاح انواع ناهنجاری های دندانی-فکی از وظایف اصلی متخصص ارتودنسی است. از تصحیح نامرتبی دندان ها گرفته تا ایجاد لبخندی زیبا؛ همگی از خدماتی می باشند که یک دکتر ارتودنسی با تجربه می بایست آنها را ارائه دهد. خلاصه نکات کلیدی گفته شده در این مطلب:

 • دکتر ارتودنسی کسی است که ناهنجاری‌های فک و دندان بیمار را درمان کند.
 • تفاوت بین دندانپزشک و پزشک ارتودنسی در گذراندن دوره ۳ تا ۴ ساله تخصص ارتودنسی است.
 • از خدمات پزشک ارتودنسی رفع ناهنجاری‌هایی چون: اوپن بایت، آندربایت، اورجت و … است.
 • ویژگی‌های یک متخصص ارتودنسی خوب شامل دانش، مهارت، صبر، دقت و خلاقیت می‌شود.
 • قیمت دکتر ارتودنسی در تهران تحت تأثیر عواملی چون مهارت متخصص، نوع و شدت ناهنجاری فک و دندان بیمار، طول و روش درمان قرار دارد.

با در نظر گرفتن همه این موارد، اگر قصد انجام ارتودنسی دارید، می‌توانید با بهترین قیمت به کلینیک دندانپزشکی سیمادنت مراجعه کنید.

سوالات متداول درباره بهترین متخصص و دکتر ارتودنسی

در این قسمت به سوالات مرتبط با متخصص ارتودنسی خوب، پاسخ داده می شود. این موارد، عبارت است از:

 • تخصص ارتودنسی چند سال طول میکشد؟

در ایران، یک دندانپزشک پس از گذراندن دوره دندانپزشکی عمومی به مدت ۶ سال، می بایست در دوره رزیدنتی ارتودنسی که ۳ -۴ سال طول می کشد شرکت کند تا بتواند تخصص ارتودنسی خود را دریافت کند.

 • چی زمانی باید به متخصص ارتودنسی مراجعه کنیم؟

این سوال ۲ جواب دارد؛ اول اینکه می توان برای کودکان ۶ الی ۸ سال از ارتودنسی پیشگیرانه استفاده نمود. علاوه بر آن، برای افرادی که نیاز به ارتودنسی جهت اصلاح و بهبود وضعیت دندانی دارند، بهترین سن ۱۰ الی ۱۴ سالگی است.

 • از جلسات ارتودنسی، چه انتظارهایی باید داشت؟

در جلسات مشاوره برای درمان ارتودنسی ابتدا وضعیت دهان – دندان بررسی می شود. سپس مراحل عکس برداری انجام می شود. بعد از آن با اسنکرهای دیجیتالی داخل دهانی، از وضعیت دندانی فرد تصویربرداری می شود و در نهایت روش مناسب درمانی انتخاب می شود.

بهترین متخصص ارتودنسی تهران چه کسی است؟

شما می توانید به راحتی با جستجو کردن کلماتی مانند بهترین دکتر ارتودنسی، دکتر خوب ارتودنسی در غرب، شمال و شرق تهران، به لیستی از بهترین متخصصین ارتودنسی دسترسی داشته باشید.

آیا درمان توسط متخصص ارتودنسی، هزینه بالایی دارد؟

بله، ارتودنسی هزینه نسبتا بالایی دارد و بسته به میزان شدن ناهنجاری، نوع روش درمانی انتخاب شده، پوشش بیمه ای و غیره، می تواند متغیر باشد.

مراقبت هایی که توسط متخصص ارتودنسی، حین درمان گفته می شود، چه مواردی است؟

از جمله این مراقبت ها، شست شوی منظم دندان ها، حداقل ۲ بار در روز - تغذیه مناسب (خودداری از خوردن غذاهای سخت) و موارد این چنینی.

به اشتراک بگذارید :
[addtoany]

دیدگاه ها:

 1. MOHADESE گفت:

  من وقت مشاوره میخواستم و آیا مشاوره هزینه دارد؟

  1. admin-hasanabadi گفت:

   مشاوره به صورت رایگان هست. برای مشاوره رایگان و آنلاین به لینک زیر مراجعه نمایید:
   https://wa.me/+989371357373

 2. فرزانه شیخ محمدی گفت:

  سلام دکتر هزینه ارتودنسی و میشه قسطی پرداخت کنم؟

  1. admin-hasanabadi گفت:

   سلام دوست عزیز. بله شرایط اقساط به این صورت است: یک سوم پیش پرداخت و الباقی ۶-۸ ماه

 3. عزیزی گفت:

  سلام هزینه ارتودنسی هر فک و میفرمایید؟

  1. admin-hasanabadi گفت:

   سلام هزینه ارتودنسی، بستگی به نوع ارتودنسی، نوع ناهنجاری، شدت بهم ریختگی دندان ها و همچنین سن بیمار دارد.

 4. هومن گفت:

  سلام، میشه لطفا متخصص ارتودنسی سمت صادقیه و مرزداران معرفی کنید؟

  1. سیمادنت کلینیک (دکتر داودیان) گفت:

   سیمادنت کلینیک دارای دو شعبه یکی در غرب تهران (ستارخان) و دیگری در شمال تهان (خیابان شریعتی) به فعالیت مشغول هست. نزدیک ترین شعبه به شما برای انجام درمان ارتودنسی شعبه ستارخان است. دکتر داوودیان در هر دو کلییک حاضر هستند و درمان شما را انجام خواهند داد.

 5. اشکان گفت:

  سلام خسته نباشید. من دندون هام تویه یک ردیفن و از این بابت مشکلی ندارم. ولی یکم بزرگ هستن و باعث شده فک بالام جلو بیاد. خواستم بپرسم بهترین راه درمان چیه؟

  1. سیمادنت کلینیک (دکتر داودیان) گفت:

   سلام دوست عزیز. لطفا تصویری از دندان ها به همراه سوالتان را در واتساپ یا تلگرام ارسال کنید تا بتوانید از مشاوره متخصص ارتودنسی به صورت رایگان استفاده کنید.

 6. صبا غافری گفت:

  سلام و خسته نباشید، میخوام ببینم برای افرادی که از ارتودنسی ترس دارند، آیا از روش‌های دیگه‌ای میشه استفاده کرد؟

  1. سیمادنت کلینیک (دکتر داودیان) گفت:

   برخی از بیمارها و ناهنجاری های فک و دندان فقط با کمک ارتودنسی قابل درمان است و راه حل دیگری وجود ندارد. لطفا ابتدا به یک ارتودنتیست مراجعه کنید، برای کاهش درد ارتودنسی هم راهکارهای مختلفی وجود دارد.

 7. نازنین گفت:

  سلام خسته نباشید.
  میخواستم بدونم نوع ارتودنسی در زمان آن تاثیر میذاره؟ مثلا میشه یک روش رو خودمون انتخاب کنیم که زودتر به نتیجه برسیم؟؟؟؟؟

  1. سیمادنت کلینیک (دکتر داودیان) گفت:

   نوع ارتودنسی با توجه به ناهنجاری دندان شما توسط پزشک مشخص می شود. راهی برای کوتاه کردن فرایند ارتودنسی وجود ندارد. اما هر چقدر سن شما کمتر باشد و برای ارتودنسی اقدام کنید پروسه درمان کوتاه تر می شود.

 8. سها گفت:

  سلام و وقت بخیر من یه مشکلی دارم، اینکه از اختلاف فک پایین با بالا ناراضی هستم، این اختلاف روی حالت فک و صورتم تاثیر داره، با ارتودنسی میشه زاویه فک رو اصلاح کرد؟ یا اینکه باید عمل کنم؟ با تشکر فراوون

  1. سیمادنت کلینیک (دکتر داودیان) گفت:

   سلام دوتس عزیز. لطفا عکس دندان ها به همراه سوالتان را در واتساپ یا تلگرام ارسال کنید تا دکتر ارتودنسی به شما بهترین مشاوره را بدهد.

 9. ملیکا گفت:

  سلام دکتر. تنها مشکل دندون های من اینه که فاصله دارن از هم. برای درمانش از چه روش ارتودنسی استفاه می کنید. چون دیدم یه سری دستگاه ها هست که جلو صورت میاد !!

  1. سیمادنت کلینیک (دکتر داودیان) گفت:

   سلام دوست عزیز. قطعا یکی از روش های درمان، استفاده از ارتودنسی است. لطفا عکس دندان های خود را برای ما در واتساپ ارسال کنید تا بتوانید از مشاوره تخصصی متخصص ارتودنسی به صورت رایگان بهره ببرید.

 10. کسری گفت:

  سلام وقتتون بخیر، میخواستم بدونم نوع ارتودنسی در طول زمان اون تاثیری داره؟ و سریع ترین روش ارتودنسی چیه؟

  1. سیمادنت کلینیک (دکتر داودیان) گفت:

   سلام دوست عزیز. طول درمان ارتودنسی به میزان ناهنجاری های فک و دندان شما بستگی دارد. اگر در سن پایین مراجعه کنید این فرایند کوتاهتر می شود. در مورد نوع ارتودنسی هم پزشک متخصص باتوجه به شرایط هر فرد درمان متفاوتی را تجویز میکند.

 11. منیژه یزدانی گفت:

  سلام دکتر دندان های من داخل یک ردیف هستند ولی مقداری فکم جلو عقب هست. آیا راهی برای درمانش هست؟

  1. سیمادنت کلینیک (دکتر داودیان) گفت:

   انجام ارتودنسی میتواند برای شما موثر باشد.. می توانید عکس دهان و دندان های خود را در واتساپ برای ما ارسال و از مشاوره رایگان متخصص ارتودنسی ما استفاده کنید.

 12. صبا گفت:

  با عرض سلام و خسته نباشید.
  میخواستم بدونم آیا راهی وجود داره که فرایند درمان و قرار گیری دندان ها در جای درست، سریعتر از حالت معمول انجام شود؟؟

  1. سیمادنت کلینیک (دکتر داودیان) گفت:

   طول درمان ارتودنسی بسته به شرایط و ناهنجاری های دهانی هر فرد متفاوت است. این پروسه بین ۶ ماه تا ۳ سال ممکن است طول بکشد. راهی برای کوتاه شدن پروسه درمان وجود ندارد. اما می توانید از کارهایی که پروسه درمان را طولانی میکند بپرهیزید.

 13. آرزو راد گفت:

  با سلام
  برای بچه ۴ ساله امکان خدمات ارتودنسی وجود داره؟ دندان های شیری داره و اینکه ارتودنسی برای حداقل چه سنی مناسبه؟
  ممنونم

  1. سیمادنت کلینیک (دکتر داودیان) گفت:

   به احتمال زیاد در سن هفت سالگی تمام دندانهای شیری کودک درآمده است. حتی دندان های دائمی و اصلی کودک ممکن است شروع به رویش کرده باشد. برای تشخیص و درمان ارتودنسی باید دندان های کرسی دائمی درآمده باشد. اما مهم ترین نکته این است که در این سن نمی توان درمان ارتودنسی را انجام داد. اولا اینکه کودک نمی تواند با متخصص ارتودنسی همکاری کند و ضمنا دندان های دائمی به صورت کامل در نیامده است.

 14. رضا گفت:

  با عرض سلام و خسته نباشید
  دندان نیش سمت چپ پایین به سمت دندان میانی انحراف پیدا کرده خواستم ببینم چه راه درمانی وجود دارد از استان خوزستان هستم می توان مشاوره بگیرم

  1. سیمادنت کلینیک گفت:

   سلام دوست عزیز برای مشاوره دقیقتر لطفا تصاویری از دندان‌ها و نیم رخ (با موبایل) و ترجیحاً رادیوگرافی دندان‌ها را در واتس اپ و یا دایرکت اینستاگرام ارسال بفرمایید.

 15. میلاد روحانی گفت:

  سلام وقت بخیر من دندونام نامنظم هست و قصد انجام ارتودنسی دارم ولی چون سنم زیاده و دوست ندارم کسی متوجه بشه که ارتودنسی کردم. می خواستم بدونم با ارتودنسی لینگوال میشه این مشکل رو حل کرد بدون اینکه کسی متوجه بشه که ارتودنسی انجام دادم؟

  1. سیمادنت کلینیک گفت:

   یکی دیگر از روش‌های ارتودنسی، روش لینگوال یا همان ارتودنسی پشت دندانی است. در این روش، وسایل ارتودنسی مانند سیم‌ها و براکت‌ها در نزدیکی زبان یا پشت دندان قرار می‌ گیرند. این روش ارتودنسی متفاوت از ارتودنسی ثابت معمولی است که در آن وسایل ارتودنسی به جلوی دندان‌ها متصل می‌شوند. در روش لینگوال، تمامی وسایل به پشت دندان‌ها متصل می‌شوند، به همین دلیل به آن ارتودنسی پشت دندانی یا لینگوال گفته می‌ شود. این روش نه تنها به جلوه زیبایی دندان‌ها کمک می‌ کند بلکه از دیدگاه ظاهری نیز تفاوت قابل توجهی با روش‌های ارتودنسی دیگر دارد.

 16. علی گفت:

  مطلب شما عالی بود

  1. سیمادنت کلینیک گفت:

   سلام دوست عزیز.
   خوشحالیم که توانستید از مطلب استفاده کنید

 17. آنیتا میری گفت:

  ممنون از مطلبتون خیلی کمکم کرد. میشه اطلاعات بیشتر در مورد مراقبت های بعد از ارتودنسی و جلوگیری از برگشت دندون ها بعد از ارتودنسی بدید. اگه تکنولوژی جدیدی برای ارتودنسی اومده ، امکانش هست توضیح بدید؟

  1. سیمادنت کلینیک گفت:

   با سلام دوست عزیز. خوشحالیم که توانستیم به شما کمک کنیم. استفاده از لیزر، تکنولوژی جدید است که در ارتودنسی در حال حاضر مورد استفاده قرار می گیرد. دکتر داوودیان، متخصص ارتودنسی کلینیک سیمادنت، از لیزر بافت نرم برای سریع تر شدن روند درمان ارتودنسی و همچنین لیفت کردن لثه، استفاده می کند. علاوه بر آن، در مقاله بهداشت در ارتودنسی، به طور کامل درباره مراقبت های که نیاز است برای دندان هایتان انجام دهید، بیان شده است.

 18. ساحل مرادی گفت:

  سلام می خواستم بدونم تو کلینیک سیمادنت، شما خدمات درمان بعد از ارتودنسی رو انجام میدید مثلا تنظیم و برداشتن ارتودنسی

  1. سیمادنت کلینیک گفت:

   با سلام دوست عزیز. پس اتمام فرایند ارتودنسی توسط دکتر داوودیان، چکاپ رایگان مادام العمر در دوره های زمانی ۳ ماهه به شما تعلق می گیرد.

 19. Milad گفت:

  سلام وقت بخیر
  آیا ارتودنسی بدون کشیدن دندان هم میشه؟

  1. سیمادنت کلینیک گفت:

   با سلام دوست عزیز. این موضوع تا حد زیادی به وضعیت دندان ها مربوط میشود. به عنوان مثال: در شرایطی که دندان ها crowding شدید دارند و همچنین امکان برجسته شدن لب ها هم وجود داشته باشد؛ در این شرایط ممکن است ارتودنتیست پیشنهاد دهد تا ارتودنسی بدون کشیدن دندان انجام شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مشاوره آنلاین