بهترین دکتر و متخصص ارتودنسی تهران

دکتر مسعود داوودیان متخصص ارتودنسی در تهران
۵
(۱)

اگر بین دندان هایتان فاصله دارید، احساس کوتاهی و بلندی در دندانهایتان حس میکنید، مشکل شکاف لب دارید، به دنبال مرتب شدن دندانها، زیبایی و اصلاح طرح لبخند هستید، ارتودنسی دندان راهکار درمانی است که می تواند به شما کمک کند.

پیدا کردن دکتر خوب ارتودنسی می تواند در نتیجه این درمان تاثیرگذار باشد. پس تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید تا شما را با مشخصات بهترین دکتر ارتودنسی در تهران، درمان هایی که انجام میدهد، تفاوتش با سایر دندانپزشکان آشنا کنیم.

بهترین متخصص ارتودنسی در تهران ۱۴۰۳【دکتر ارتودنسی مسعود داودیان】+ مشاوره رایگان و نوبت دهی اینترنتی از بهترین دکتر و متخصص ارتودنسی غرب و شمال تهران.

نمونه کار ارتودنسی سیمادنت
بهترین دکتر و متخصص ارتودنسی تهران
قبل و بعد از ارتودنسی دندان
آنچه در این مقاله خواهید خواند: نمایش

متخصص ارتودنسی کیست؟

متخصص ارتودنسی یا دکتر ارتودنسی، دندانپزشکی است که بعد از اتمام دوره ۶ ساله دندانپزشکی عمومی، یک دوره تخصصی ۳ تا ۴ ساله تخصص ارتودنسی به صورت تئوری و بالینی را پشت سر گذاشته باشد. کار اصلی متخصص ارتودنسی، پیشگیری، تشخیص و درمان ناهنجاری ها و نامنظمی های دهان، دندان، فک و صورت (صاف کردن کجی دندان ها و تراز کردن فک ها) است.

در صورتی که دندان‌ها از موقعیت اصلی خود خارج شده باشند، آن‌‌ها را هم‌ردیف می‌کند. به طور خلاصه می‌توان گفت یک متخصص ارتودنسی می‌تواند از دل دندان‌هایی نامرتب، لبخندی زیبا بیافریند!

بهترین متخصص ارتودنسی از روش های مختلفی برای برطرف کردن مشکلات دهان و دندان، صاف کردن کجی دندانها، تراز کردن فکها بهره میگیرد. علاوه بر این، دکتر ارتودنسی خوب، در طراحی و اصلاح طرح لبخند نیز می تواند بسیار کمک کننده باشد. در نتیجه انتخاب بهترین دکتر ارتودنسی دندان از اهمیت بالایی برخوردار است.

کار اصلی متخصص ارتودنسی

معرفی متخصص ارتودنسی در تهران

دکتر مسعود داودیان متخصص ارتودنسی در تهران می باشند. ایشان به صورت تخصصی با بیش از ۱۲ سال سابقه در درمان و بهبود انواع کیس های ارتودنسی؛ دارای بورد تخصص ارتودنسی نیز می باشند. برای اینکه به طور کلی با رزومه دکتر داوودیان آشنا شوید، پیشنهاد می کنیم به صفحه شخصی دکتر مسعود داوودیان مراجعه نمایید.

دکتر داوودیان، متخصص ارتودنسی سیمادنت

دریافت نوبت اینترنتی

متخصص ارتودنسی غرب تهران (ستارخان)

علاوه بر مناطق شمالی تهران، مطب ارتودنسی دکتر داودیان در غرب تهران نیز شعبه‌ای دیگر دارد و شما می‌توانید برای دریافت مشاوره حضوری با دندانپزشک به شعبه ستارخان مراجعه کنید. در نتیجه اگر ساکن مناطقی همانند صادقیه، ستارخان، مرزداران، جنت آباد، سعادت آباد یا حتی کرج هستید قصد مراجعه به یک مرکز دندانپزشکی در اطراف منزل خود را دارید، می‌توانید به شعبه ستارخان مطب تخصصی ارتودنسی دکتر داودیان مراجعه نمایید.

آدرس: تهران، خیابان ستارخان، بین خیابان شادمهر و بهبودی، ساختمان پزشکان ستارخان، طبقه ۵

تلفن: ۲۶۲۳۱۶۸۸

دریافت نوبت اینترنتی

دکتر ارتودنسی شمال تهران (زعفرانیه)

اگر ساکن مناطقی همانند نیاوران، اقدسیه، زعفرانیه، جردن، شریعتی، میرداماد، پاسداران و سایر محله‌های این مناطق هستید و قصد مراجعه به یک مطب تخصصی در شمال تهران را دارید، می‌توانید به مطب شریعتی مطب ارتودنسی دکتر داودیان مراجعه نمایید.

آدرس: تهران، شریعتی، بین میرداماد و ظفر، خیابان منظرنژاد، ساختمان پزشکان منظرنژاد، طبقه ۳، واحد ۱۱

تلفن: ۲۲۰۱۰۳۳۳

دریافت نوبت اینترنتی

کار اصلی متخصص ارتودنسی دندان چیست؟

به طور جزئی می‌توان گفت، کار اصلی دکتر ارتودنسی به شرح زیر است:

 • فاصله‌ی نامتعارف و بیش از حد بین دندان‌ها را اصلاح می‌کند.
 • بخش‌های فوقانی دندان‌ها را تراز و دندان‌ها را مرتب می‌کند.
 • انحرافات دندانی را اصلاح کرده و وضعیت دندان‌ها را بهبود می‌بخشد.
 • با بهبود وضعیت دندان‌ها، از سایش دندان‌ها جلوگیری می‌کند.
 • اوربایت؛ زمانیکه فک بالا نسبت به فک پایین جلوزدگی بیش از اندازه داشته باشد.
 • آندربایت: برعکس اوربایت، زمانیکه فک پایین نسبت به فک بالا جلوزدگی بیشتر داشته باشد.
 • اپن بایت، زمانیکه دهان بسته می شود، بین دندان های فک پایین و بالا فاصله وجود داشته باشد.
 • اورجت بیش از حد یا دیپ بایت (اوربایت بیش از حد)
 • کراس بایت، زمانیکه یک طرف یکی از فک ها نسبت به دیگری، داخل یا خارج باشد.
روش های درمان ارتودنسی دندان

انواع روش های ارتودنسی دندان، توسط دکتر ارتودنسی چیست؟

برای اینکه دکتر ارتودنسی بتواند، به رفع ناهنجاری های دهان، فک و دندان بپردازد و دندان ها در شرایط نرمال قرار بگیرند، بسته به شرایط بیمار از روش های مختلفی استفاده میکند. به طور کلی دو روش درمان ارتودنسی وجود دارد: ارتودنسی ثابت و ارتودنسی متحرک.

در هر دو روش از تجهیزات و دستگاه های خاصی استفاده می شود که می تواند نامرتبی دندان های شما را در مدت زمان طولانی، اصلاح کند.

دستگاه های استفاده شده در ارتودنسی ثابت:

 • بریس دیمون که به ارتودنسی دیمون شناخته می شود.
 • بریس فلزی معمولی
 • بریس پشت دندانی یا بریس لینگوال
 • بریس سرامیکی. در این روش از براکت های شفاف یا همرنگ دندان استفاده می شود.

دستگاه های استفاده شده در ارتودنسی متحرک:

اینویزیلاین (یا پلاک های شفاف ارتودنسی) یا سایر الاینرهای شفاف که در این نوع ارتودنسی استفاده می شود و به ارتودنسی نامرئی معرف هستند.

تفاوت متخصص ارتودنسی با دندانپزشک عمومی

ارتودنسی دندان چیست؟

قبل از معرفی بهترین متخصص ارتودنسی و اینکه چه خدماتی ارائه می‌کند، می‌خواهیم در مورد ارتودنسی دندان (orthodontics) توضیحات کوتاهی ارائه کنیم. شما می‌توانید با ورود به صفحه ارتودنسی دندان در مورد این رشته دندانپزشکی اطلاعات کافی به دست آورید.  ارتودنسی دندان یکی از مهم‌ترین تخصص‌های دندانپزشکی است که متخصص دندانپزشک باید از روش‌ها و تکنیک‌های مختلف، ابزارهای زیادی برای درمان بیمار خودش استفاده کند.

Orthodontics is a dentistry specialty that addresses the diagnosis, prevention, management, and correction of mal-positioned teeth and jaws, as well as misaligned bite patterns. It may also address the modification of facial growth, known as dentofacial orthopedics. (wikipedia)

هدف از انجام ارتودنسی، اصلاح و برطرف کردن مشکلات فک و دهان است. اصلاح موقعیت‌های دندانی، ظاهر و نوع عملکرد دندان‌ها و فک همگی جزء خدماتی است که متخصص ارتودنسی ارائه می‌کند. ارتودنسی، یک درمان زمانبر و تقریباً طولانی مدت است؛ از ابتدای این مسیر تا انتهای درمان، این متخصص ارتودنسی است که باید تمامی چالش‌ها را تحت کنترل داشته و در نهایت دندان‌هایی مرتب و زیبا را خلق کند.

ارتودنسی دندان چیست

تفاوت متخصص ارتودنسی و دندانپزشک عمومی

تفاوت اصلی بین دندانپزشک و متخصص ارتودنسی در گذراندن دوره تخصص ارتودنسی است. به طور دقیق‌تر باید گفت، ارتودنسی یکی از تخصص‌های رشته دندان‌پزشکی عمومی است. این تفاوت همانطور که از نام آن مشخص است به دوره تخصصی مربوط می‌شود. 

در واقع یک متخصص ارتودنسی، بعد از اتمام دوره دندانپزشکی عمومی، دوره ۳ تا ۴ ساله تخصص در حوزه ارتودنسی دندان را نیز می‌گذراند. به این ترتیب مرتب کردن دندان‌ها و اصلاح ناهنجاری‌های دندانی فکی به صورت تخصصی باید توسط متخصص انجام شود.

دکتر داودیان، متخصص ارتودنسی دارای فلوشیپ

متخصص ارتودنسی دارای فلوشیپ کیست؟

به دوره های رزیدنتی که بعد از دوره های تخصصی انجام می شود و تقریبا ۱۸ ماه زمان می برد، فلوشیپ می گویند. تعداد پزشکانی که دوره های فلوشیپ را می گذرانند کم است، اما گذراندن دوره های فلوشیپ ارتودنسی می تواند به متخصص ارتودنسی در درمان های سخت فک و دهان بسیار کمک کند.

پیشنهاد می شود، در انتخاب بهترین متخصص ارتودنسی، دندانپزشکی را انتخاب کنید که علاوه بر داشتن تخصص، دوره های فلوشیپ را نیز گذرانده باشد.

در ادامه بخشی از تصاویر قبل و بعد از درمان انواع ناهنجاری‌های دندانی، فکی توسط دکتر داودیان را مشاهده می‌کنید.

جلو بودن فک پایین
جلو بودن فک پایین
دیپ بایت
کراس بایت
اپن بایت
نامرتبی دندانها

برای درمان هر یک از این ناهنجاری‌ها می‌توانید با دکتر داودیان؛ متخصص ارتودنسی در تهران مشاوره رایگان داشته باشید.

چرا باید به بهترین متخصص ارتودنسی مراجعه کنیم؟

مراجعه کردن به چنین شخصی، می تواند درمان موفق تر و در نتیجه بهبودی سریع تری را به ارمغان بیاورد. همچنین این کار، خطراتی مانند: قرارگیری اشتباه بریس، انتخاب روش نامناسب ارتودنسی و آسیب رسیدن به فک و لثه را کاهش دهد. به طور کلی، به دلایل زیر، می توان به یک دکتر متخصص ارتودنسی متخصص مراجعه نمود:

 • کوتاه و بلند بودن دندانها.
 • کج بودن دندان ها (به دلیل شلوغی و ازدحام دندانهای موجود).
 • وجود فاصله بین دندان.
 • انحرافات فک و مشکلات دیگر فک و دهان.
 • شکاف کام یا کم عرض بودن سقف دهان.
 • کوچک بودن، عقب بودن یا جلوتر بودن یکی از فک ها.
دلایل مراجعه به دکتر ارتودنسی

مراحل درمان ارتودنسی توسط متخصص

استفاده از اسکنر داخل دهانی دیجیتال

همواره یکی از آزاردهنده‌ترین بخش‌های ارتودنسی، قالب گیری دندان‌ها است. استفاده از مواد قالب گیری معمولاً برای بیماران ایجاد ناراحتی می‌کند. ایشان برای سهولت و راحتی بیشتر بیمار و البته دقت بیشتر قالب گیری از اسکنر داخل دهانی دیجیتال استفاده می‌کنند.

استفاده از اسکنر داخل دهانی دیجیتال

همواره یکی از آزاردهنده‌ترین بخش‌های ارتودنسی، قالب گیری دندان‌ها است. استفاده از مواد قالب گیری معمولاً برای بیماران ایجاد ناراحتی می‌کند. ایشان برای سهولت و راحتی بیشتر بیمار و البته دقت بیشتر قالب گیری از اسکنر داخل دهانی دیجیتال استفاده می‌کنند.

استفاده از لیزر بافت نرم

کمتر و بهبودی سریعتر به سرعت گسترش یافته است. ایشان نیز به عنوان متخصص ارتودنسی، برای تسریع درمان ارتودنسی و نیز انجام بسیاری از درمان‌ها در حین ارتودنسی مانند لیفت لثه از لیزر بافت نرم استفاده می‌کنند.

چکاپ مادام العمر رایگان توسط متخصص ارتودنسی

ارتودنسی، به صورت رایگان و دوره‌ای هر ۳ ماه یک بار بیماران خود را معاینه می‌کنند. این امر سبب می‌شود که بیماران از حفظ نتیجه درمان ارتودنسی خود اطمینان داشته و در صورت نیاز هر گونه اقدام درمانی را در اسرع وقت انجام دهند.

ارتباط مستقیم و آنلاین با متخصص ارتودنسی

ایشان برای آسودگی خاطر بیماران خود، راه‌های ارتباطی مختلفی را فراهم ساخته‌اند. به این ترتیب علاوه بر مراجعات حضوری به کلینیک، بیماران می‌توانند به طور مستقیم با متخصص ارتودنسی خود از راه شبکه‌های اجتماعی از جمله اینستاگرام، واتساپ، تلگرام و سایت در ارتباط باشند. در همین راستا حتی برای افرادی که پیش از شروع درمان نیاز به مشاوره دارند، به صورت رایگان در واتساپ مشاوره می‌دهند.

ویژگی های بهترین متخصص ارتودنسی

ویژگی های بهترین متخصص ارتودنسی

از جمله این موارد، عبارت است از:

 • تکنولوژی مدرن: استفاده از تجهیزات و تکنولوژی هایی که در زمینه ارتودنسی وجود دارد، می تواند باعث راحتی کار و احساس آرامش بیمار شود.
 • تخصص و مهارت: متخصص ارتودنسی باید دوره های جدید و پیشرفته مربوط به حوزه ارتودنسی را بگذراند و به آن تسلط داشته باشد.
 • باحوصله و دقیق: ارتودنسی دندان موفق، نتیجه توجه به جزئیات است.
 • جلب اعتماد بیمار: درک کردن شرایط بیمار و اولویت قرار دادن آن ها می بایست از ویژگی های یک ارتودنتیست باشد.

چگونه دکتر خوب ارتودنسی در تهران را پیدا کنیم؟

مهم ترین دغدغه افرادی که مشکلات دهان و دندان دارند، پیدا کردن بهترین متخصص ارتودنسی است که بتواند بهترین نتیجه را برای بیمار رقم بزند. درمان ارتودنسی می بایست حتما توسط متخصص، نه یک دندانپزشک معمولی انجام شود. در نتیجه برای انتخاب و شناسایی یک ارتودنتیست ماهر باید وسواس بیشتری به خرج دهید. در این قسمت از مقاله، معیارها و فاکتورهایی که هنگام انتخاب بهترین متخصص ارتودنسی باید به آن توجه کنید را آورده ایم:

در دسترس بودن دکتر ارتودنسی

پروسه درمان ارتودنسی زمان بر است و نیازمند مراجعات زیاد به مرکز ارتودنسی می باشد. سعی کنید در اطراف محل کار یا زندگی خود بگردید و بهترین متخصص ارتودنسی را انتخاب کنید. نزدیک بودن ارتودنتیست می تواند رفت و آمد را برای شما تسهیل کند.

پرسیدن نظرات بیماران قبلی

یکی از بهترین روش ها و مهم ترین معیار برای انتخاب بهترین متخصص ارتودنسی تهران، پرسیدن نظرات بیماران قبلی است که درمان ارتودنسی را نزد دکتر مورد نظر انجام داده اند. گرفتن نظرات و فیدبک های مثبت می تواند به شما در انتخاب یک متخصص، کمک کند.

دیدن نمونه کارها و تصاویر قبل و بعد بیماران

می توانید با مراجعه به سایت متخصص ارتودنسی یا شبکه های اجتماعی مانند اینستاگرام دکتر موردنظرتان، نمونه کارهای او را ببینید و نظرات دیگر کاربران را مشاهده کنید. دیدن نمونه کارهایی که مشکلاتی شبیه به شما دارند و درمان شده اند، می تواند به شما در انتخاب بهترین متخصص ارتودنسی کمک کند.

جدیدترین نمونه کارهای ارتودنسی دکتر داوودیان؛ متخصص ارتودنسی کلینیک دندانپزشکی سیمادنت

ارتودنسی دیپ بایت ناقرینه
ارتودنسی مجدد
قبل و بعد از ارتودنسی دندان

جستجو در فضای وب

اگر به دنبال یک متخصص ارتودنسی خوب در تهران هستید، میتوانید با جستجوی عبارات زیر در اینترنت، با لیست بهترین متخصص ارتودنسی در تهران آشنا شوید:

 • متخصص ارتودنسی در تهران
 • بهترین متخصص ارتودنسی در تهران
 • بهترین دکتر ارتودنسی دندان در تهران
 • لیست بهترین متخصص ارتودنسی در تهران
 • دکتر خوب ارتودنسی در تهران
 • و موارد دیگر.

تعرفه ارتودنسی دندان توسط بهترین دکتر ارتودنسی چقدر است؟

عومال مختلفی روی هزینه ارتودنسی دندان تاثیرگذار است که در مقاله جدا، به عوامل موثر بر تعرفه ارتودنسی دندان پرداخته ایم. اما یکی از مهم ترین عواملی که موجب تغییر در قیمتهای ارتودنسی می شود، نوع روش درمانی است که دکتر ارتودنسی باتوجه به ناهنجاری فک برای شما انتخاب میکند.

نوع درمان ارتودنسیقیمت ارتودنسی ۱۴۰۳ (تومان)
ارتودنسی ثابت دو فک۷۵.۰۰۰.۰۰۰
ارتودنسی دیمون (هر فک)۲۰.۰۰۰.۰۰۰
ارتودنسی سرامیکی (دو فک)۳۰.۰۰۰.۰۰۰
ارتودنسی متحرک (دو فک)۴۰.۰۰۰.۰۰۰
ارتودنسی نامرئی (براساس پیچیدگی درمان)۹۰.۰۰۰.۰۰۰ الی ۱۰۰.۰۰۰.۰۰۰

اما ارتودنسی دندان، دارای هزینه های جانبی دیگری مانند: هزینه هدگیر، فیکس ریتینر، اتوسرجری و.. در مقاله هزینه ارتودنسی به جزئیات آن پرداخته ایم.

فرآیند درمان توسط دکتر ارتودنسی، دکتر داوودیان

اگر تصور می‌کنید که به منظم کردند دندان‌هایتان نیاز دارید، تنها کاری که باید انجام دهید مراجعه به یک متخصص ارتودنسی خوب در تهران یا یک کلینیک دندانپزشکی مجهز است. به عبارتی تنها کار سخت و دشوار شما همین یک کار است؛ یعنی پیدا کردن یک دکتر ارتودنسی قابل اعتماد و یک کلینیک شناخته شده و بس!

نوبت دهی اینترنتی متخصص ارتودنسی در تهران

دریافت نوبت در سریعترین زمان ممکن به صورت آنلاین

برخلاف سایر کلینیک‌های دندانپزشکی که روند آغاز درمان در آن‌ها چالش برانگیز و کمی حوصله سر بر است، شروع درمان در سیمادنت بسیار آسان و سریع صورت می‌گیرد. چرا؟ بسیار ساده است، برای شما و مراجعان دیگر، این امکان فراهم شده که از طریق فرم دریافت نوبت آنلاین در کمتر از ۱ دقیقه نوبت بگیرید و بعد از آن، ما در اولین فرصت با شما تماس می‌گیریم.

به جز این، شما می‌توانید از طریق شبکه‌های اجتماعی و گذاشتن پیام برای ما در یک چشم بر هم زدن، به صورت مستقیم با دکتر داوودیان، متخصص ارتودنسی دندان سیمادنت کلینیک و سایر پرسنل ما ارتباط بگیرید.

بررسی وضعیت دندان و قالب گیری

در این قسمت، شدت ناهنجاری های دندان، انتظارات بیمار و نوع براکت ها مشخص می شوند. شایان ذکر است که بهترین روش انتخابی، پس از عکس برداری OPG مشخص می شود که در آن موقعیت ریشه های دندان معلوم می شود. پس از مشخص شدن موارد گفته شده، از موقعیت فعلی دندان ها، قالب گرفته می شود تا وضعیت آن ها در ابتدای روند درمان، به ثبت برسد.

معاینه تخصصی دهان و دندان

قبل از شروع ارتودنسی، می بایست تمامی دندان های که نیاز به درمان ریشه و یا ترمیم دارند ابتدا درست شوند، تا بتوان براکت های ارتودنسی را نصب نمود.

مشخص شدن بهترین روش درمان

ارتودنسی ثابت، نامرئی و متحرک، از انواع روش های ارتودنسی است که توسط متخصص انجام می شود. هر کدام از این موارد، دارای زیرشاخه های می باشند که انتخاب بهترین آن ها، به شدت ناهنجاری ها و سن فرد بستگی دارد. برای بزرگسالان، معمولا بهترین روش ارتودنسی ثابت بوده و برای کودکان، ارتودنسی رنگی و نامرئی.

آغاز درمان ارتودنسی

پس از مشخص شدن بهترین روش، نوبت به آن می رسد تا براکت ها نصب شوند. بیمار می بایست طبق برنامه زمانی که توسط بهترین متخصص ارتودنسی تنظیم شده است، به کلینیک مراجعه کند.

انتخاب متخصص ارتودنسی

جمع بندی نکات نحوه انتخاب متخصص ارتودنسی

آیا به دنبال بهترین متخصص ارتودنسی در تهران هستید؟ همانطور که در این مطلب اشاره شد، اصلاح انواع ناهنجاری های دندانی-فکی از وظایف اصلی متخصص ارتودنسی است. از تصحیح نامرتبی دندان ها گرفته تا ایجاد لبخندی زیبا؛ همگی از خدماتی می باشند که یک دکتر ارتودنسی با تجربه می بایست آنها را ارائه دهد. خلاصه نکات کلیدی گفته شده در این مطلب:

 • دکتر ارتودنسی کسی است که ناهنجاری‌های فک و دندان بیمار را درمان کند.
 • تفاوت بین دندانپزشک و پزشک ارتودنسی در گذراندن دوره ۳ تا ۴ ساله تخصص ارتودنسی است.
 • از خدمات پزشک ارتودنسی رفع ناهنجاری‌هایی چون: اوپن بایت، آندربایت، اورجت و … است.
 • ویژگی‌های یک متخصص ارتودنسی خوب شامل دانش، مهارت، صبر، دقت و خلاقیت می‌شود.
 • قیمت دکتر ارتودنسی در تهران تحت تأثیر عواملی چون مهارت متخصص، نوع و شدت ناهنجاری فک و دندان بیمار، طول و روش درمان قرار دارد.

با در نظر گرفتن همه این موارد، اگر قصد انجام ارتودنسی دارید، می‌توانید با بهترین قیمت به کلینیک دندانپزشکی سیمادنت مراجعه کنید.

سوالات متداول درباره بهترین دکتر ارتودنسی

در این قسمت به سوالات مرتبط با متخصص ارتودنسی خوب، پاسخ داده می شود. این موارد، عبارت است از:

 • تخصص ارتودنسی چند سال طول میکشد؟

در ایران، یک دندانپزشک پس از گذراندن دوره دندانپزشکی عمومی به مدت ۶ سال، می بایست در دوره رزیدنتی ارتودنسی که ۳ -۴ سال طول می کشد شرکت کند تا بتواند تخصص ارتودنسی خود را دریافت کند.

 • چی زمانی باید به متخصص ارتودنسی مراجعه کنیم؟

این سوال ۲ جواب دارد؛ اول اینکه می توان برای کودکان ۶ الی ۸ سال از ارتودنسی پیشگیرانه استفاده نمود. علاوه بر آن، برای افرادی که نیاز به ارتودنسی جهت اصلاح و بهبود وضعیت دندانی دارند، بهترین سن ۱۰ الی ۱۴ سالگی است.

 • از جلسات ارتودنسی، چه انتظارهایی باید داشت؟

در جلسات مشاوره برای درمان ارتودنسی ابتدا وضعیت دهان – دندان بررسی می شود. سپس مراحل عکس برداری انجام می شود. بعد از آن با اسنکرهای دیجیتالی داخل دهانی، از وضعیت دندانی فرد تصویربرداری می شود و در نهایت روش مناسب درمانی انتخاب می شود.

 • متخصص ارتودنسی خانم بهتر است یا آقا؟

در واقع، تفاوتی بین متخصص ارتودنسی خانم یا آقا وجود ندارد. اگر به دنبال بهترین متخصص ارتودنسی در تهران هستید، باید به دنبال تجربه، تخصص و مدرک باشید. مهارت و تجربه بهترین متخصص ارتودنسی خانم یا آقا می تواند در نتیجه درمان بسیار تاثیرگذار باشد.

بهترین متخصص ارتودنسی تهران چه کسی است؟

شما می توانید به راحتی با جستجو کردن کلماتی مانند بهترین دکتر ارتودنسی، دکتر خوب ارتودنسی در غرب، شمال و شرق تهران، به لیستی از بهترین متخصصین ارتودنسی دسترسی داشته باشید.

آیا درمان توسط متخصص ارتودنسی، هزینه بالایی دارد؟

بله، ارتودنسی هزینه نسبتا بالایی دارد و بسته به میزان شدن ناهنجاری، نوع روش درمانی انتخاب شده، پوشش بیمه ای و غیره، می تواند متغیر باشد.

مراقبت هایی که توسط متخصص ارتودنسی، حین درمان گفته می شود، چه مواردی است؟

از جمله این مراقبت ها، شست شوی منظم دندان ها، حداقل ۲ بار در روز - تغذیه مناسب (خودداری از خوردن غذاهای سخت) و موارد این چنینی.

آیا این مقاله برایتان مفید بود؟

میانگین رای ۵ / ۵. تعداد رای: ۱

هنوز رای ثبت نشده است.

به اشتراک بگذارید :
[addtoany]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مشاوره آنلاین