دندان مصنوعی متحرک بهتر است یا ایمپلنت

دندان مصنوعی بهتر است یا کاشت دندان
۲
(۱)

دندان مصنوعی متحرک یا ایمپلنت؟

زمانی که فردی دندان های خود را از دست می دهد معمولا از چند جا دچار مشکل می شود، اولین مشکل، مشکل کاربردی است و شخص در جویدن غذا دچار مشکل می شود و دیگری از لحاظ زیبایی است، دندان مصنوعی متحرک و ایمپلنت از روش هایی هستند که برای حل این مشکلات و جایگزینی دندان اصلی مطرح می شوند، بسیاری از افراد که دندان های خود را از دست می دهند در انتخاب نوع دندان مناسب جایگزین دچار تردید می شوند، دندان مصنوعی متحرک یا ایمپلنت دندان کدام بهتر است؟ در این مقاله سعی داریم تا به بررسی این موضوع بپردازیم و ببینم که کدام یک برای شما مناسب تر است.

دندان مصنوعی متحرک

دندان مصنوعی متحرک

دندان های مصنوعی ابزارهای متحرکی هستند که می توانند جایگزینی مناسب برای دندان های از دست رفته شما باشند، اگر دندان های طبیعی شما به دلایلی از جمله بیماری لثه یا پوسیدگی دندان از بین رفته باشد می توانید از دندان های مصنوعی استفاده کنید، دندان های مصنوعی، زیبایی لبخند و امکان جویدن غذا را برای شما فراهم می کنند.

دندان های مصنوعی متحرک در دو نوع کامل و جزئی می باشند، دندان های کامل زمانی به کاربرده می شوند که دهان از تمام دندان ها خالی باشد و معمولا دندان مصنوعی کامل به دو گونه معمولی و فوری آماده می شوند، دندان مصنوعی معمولی پس از این که دندان ها کامل کشیده شدن و لثه ها بهبود یافتند در دهان قرار گرفته می شود، دندان های مصنوعی فوری همان لحظه به کاربرده می شود.

ارتودنسی دندان و معرفی بهترین متخصص ارتودنسی دندان در تهران

دندان مصنوعی متحرک

روش ایمپلنت

یکی دیگر از روش های جایگزینی با دندان های اصلی است که به دلایلی از دست رفته اند، این روش برعکس دندان های مصنوعی، ثابت هستند؛ ایمپلنتها پایه هایی هستند که از جنس تیتانیوم خالص می باشند، به عنوان ریشه در استخوان فک گذاشته می شوند و در واقع در نقش ریشه هستند که وظیفه نگهداری روکش هایی را دارند که به عنوان تاج دندان جایگزین می شوند، زمانی که ریشه های تیتانیومی محکم شدند دندان های برو روی آن ها نصب می شود و از نظر ظاهری و احساس بسیار شبیه به دندان های اصلی هستند. روکش ها به وسیله چسب های مخصوص دندانپزشکی زیبایی چسبانده می شوند.

مطلب پیشنهادی: بهترین متخصص ایمپلنت در تهران

اصلاح طرح لبخند

معمولا زمانی که در اثر از دست رفتن یک یا چند دندان بین دندان ها فاصله بیفتد از این روش استفاده می شود، یا زمانی که کلیه دندان های یک فک یا دو فک از دست رفته باشد.

پیچ های ایمپلنت داخل دندان

کدام روش بهتر است؟

به نظر می آید که با توجه به ثابت بودن، ایمپلنت بهتر از دندان مصنوعی متحرک است، اما مشکل این است که همیشه نمی توان از این روش استفاده کرد، فرآیند کاشت طولانی است و با توجه به جراحی های که انجام می شود، شاید آزاردهنده باشد، یک تفاوت مهم این دو روش، این است با وجود همه سختی ها، ثابت هستند و در واقع شباهت بسیاری به دندان های طبیعی دارند، دندان متحرک مصنوعی هم به راحتی می تواند از دهان خارج شود ساخت آن سریع است و به سرعت جایگزین دندان های اصلی می شوند و با رنگ دندان های کناری می توانند مطابقت داشته باشند، این دو روش از لحاظ هزینه ها هم با هم متفاوت هستند، دندان مصنوعی متحرک از لحاظ مالی باصرفه تر است و بسیاری از بیمه ها هم آن را تحت پوشش قرار می دهند.

کاشت دندان بهتر است یا دندان مصنوعی

نتیجه گیری

در کل می توانیم بگوییم که ایمپلنت مفیدتر از دندان های متحرک است اما استفاده از آن همیشه ممکن نیست به همین دلیل راه حل مناسب و ساده می تواند دندان مصنوعی متحرک باشد. در نهایت می توانید یکی از این دو روش را بر اساس سلیقه و شرایط خودتان انتخاب کنید که هم کاربردی باشد و هم اصلاح طرح لبخند شما انجام گیرد.

آیا این مقاله برایتان مفید بود؟

میانگین رای ۲ / ۵. تعداد رای: ۱

هنوز رای ثبت نشده است.

به اشتراک بگذارید :
[addtoany]
مشاوره آنلاین