ارتودنسی رنگی برای زیبایی دندان ها

ارتودنسی رنگی

یکی از موارد مورد علاقه کودکان نوجوانان و جوانان در درمان ارتودنسی دندان ، استفاده از ارتودنسی رنگی می باشد. در ارتودنسی رنگی کیفیت متریال بسیار مهم می باشد تا از خطرات احتمالی جلوگیری به عمل بیاید در ادامه توضیحات کامل را در ارتباط با این موضوع خواهیم داد.

ارتودنسی رنگی

همانطور که می دانید ایمپلنت دندان و ارتودنسی از درمان های دندانپزشکی رایجی است که افراد مختلف برای دندان های خود در صورت نیاز انجام می دهند و برای انجام آن ها به دندانپزشک و متخصص ارتودنسی مراجعه می‌ کنند تا بتوانند شکل ظاهری دندان‌ های خود را زیباتر کرده و آن ها را در کنار یکدیگر فیکس کنند.

ارتودنسی در واقع استفاده از سیم های فلزی با کیفیت و متریال مطلوب برای صاف کردن و مرتب کردن دندان هایی است که کج شده و به شکل نامناسبی رشد کرده اند. ارتودنسی در ناهنجاری های دیگری نیز قابل استفاده می باشد و می تواند باعث بهبود شرایط و سلامت دندان ها شود.

در این میان ارتودنسی رنگی یکی راه‌هایی است که برای زیبا سازی و درمان ناهنجاری های دهان و دندان مورد استفاده قرار می‌گیرد و به علت اینکه محدودیت رنگ ندارد و افراد می توانند تا از هر رنگی که می خواهند برای این سبک از ارتودنسی استفاده کنند این موضوع، نظر نوجوانان را به خصوص کودکان را بسیار به خود جلب می کند و آن ها بعد از انجام ارتودنسی با انتخاب رنگ دلخواه خود احساس بهتری نسبت به حالت عادی دارند.

ارتودنسی رنگی

چگونگی انجام ارتودنسی رنگی

در واقع ارتودنسی رنگی با کمک بریس رنگی در رنگ های مختلف انجام می شود که در تنوع رنگی بسیار بالایی ساخته شده اند و افراد می‌توانند رنگ های دلخواه خود را مورد استفاده قرار بدهند البته این نکته نیز وجود دارد که برای افرادی که انتخاب کردن رنگ برایشان سخت می باشد، امکان استفاده ترکیبی از چند رنگ و یا طرح مختلف برای ارتودنسی دندانشان وجود دارد.

همچنین نکته جالب دیگری که در ارتباط با ارتودنسی رنگی وجود دارد این است که نیازی نیست که شما یک رنگ را برای همیشه برای ارتودنسی خود انتخاب کرده و استفاده کنید بلکه می توانید تا هر زمان که خواستید رنگ ارتودنسی خود را تغییر داده و از رنگ های مختلف استفاده نمایید.

نگهداری ارتودنسی رنگی

برای نگهداری از ارتودنسی رنگی در واقع همان نکاتی که برای نگهداری از ارتودنسی معمولی وجود دارد رایج بوده و شما این اصول را از متخصص ارتودنسی خود فرا خواهید گرفت.

در واقع متخصص به شما خواهد گفت که چه نکاتی را برای نگهداری از ارتودنسی دهان خود رعایت کنید اما اگر بخواهیم به طور کلی به این اصول نگهداری از ارتودنسی به خصوص ارتودنسی رنگی اشاره کنیم، باید بگویم که مهمترین نکته در ارتباط با نگهداری از ارتودنسی، رعایت بهداشت دهان و دندان و همین طور تمیز نگه داشتن آن می باشد.

برای این کار نیاز به استفاده مرتب از مسواک و نخ دندان خواهید داشت به خصوص بعد از هر وعده غذایی باید از نخ دندان برای تمیز نگه داشتن فاصله بین دندان های خود استفاده نمایید تا از بروز عفونت ها جلوگیری نمایید. چرا که در روز های ابتدایی نصب ارتودنسی در دهان به علت خونریزی های لثه و درد و اذیتی که برای وجود سیم بین دندان های شما به وجود خواهد آمد احتمال بروز عفونت تا حد زیادی وجود خواهد داشت.

ارتودنسی رنگی

مصرف خوراکی در طول درمان ارتودنسی

یکی دیگر از کارهایی که برای مراقبت از ارتودنسی باید مورد توجه قرار بگیرد پرهیز از خوردن غذاهای چسبناک و همینطور سفت و سخت می باشد که ممکن است باعث تخریب ارتودنسی و یا بریس ها و نگهدارنده آن ها شود.

همچنین برای زمانی که می خواهید ورزش های سنگین انجام دهید حفاظ دهان می تواند به شما برای جلوگیری از آسیب رسیدن به ارتودنسی دندان کمک کننده باشد.

در ادامه هم باید بگویم که معاینه ارتودنسی دندان در زمان هایی که پزشک مشخص کرده است، بسیار مهم می باشد و قطعاً نباید این موضوع را پشت گوش بیاندازید چرا که معاینه به موقع از خطرات احتمالی جلوگیری خواهد کرد و در صورت تخریب بخشی از ارتودنسی و جابجا شدن آن متخصص می‌تواند آن را فیکس کرده و به حالت اولیه بازگرداند.

توصیه نهایی ما در ارتباط با استفاده از ارتودنسی رنگی برای کودکان و یا فرزندان خود این است که حتماً از متریال با کیفیت بالا برای این کار استفاده کنید تا از خطرات احتمالی و مشکلاتی که ممکن است به وجود بیاید جلوگیری شود.

برای اطلاع از قیمت انواع ارتودنسی با استفاده از روش های مختلف و یا هزینه ارتودنسی رنگی و ارتودنسی بی رنگ می توانید به صفحه تعرفه دندانپزشکی سیمادنت کلینیک مراجعه نمایید.

شما می توانید از طریق لینک زیر برای دریافت نوبت آنلاین از کلینیک تخصصی دندانپزشکی سیمادنت اقدام کنید.

ارتودنسی رنگی

۵/۵ - (۱ امتیاز)
به اشتراک بگذارید :
[addtoany]
مشاوره آنلاین