عوامل موثر در هزینه ایمپلنت دندان

هزینه کاشت دندان توسط متخصص
۰
(۰)

آشنایی با عوامل تاثیر گذار در هزینه کاشت دندان

ایمپلنت دندان یکی از درمان های دندانپزشکی بوده که بسیاری از بیماران جهت درمان دندانهای خود به این روش رو می آورند. لازم است بدانید در اینجا مسئله سردرگم کننده ای که وجود دارد در مورد عوامل موثر و تاثیرگذار در قیمت ایمپلنت دندان می باشد که لازم است جهت اطلاع از این هزینه های دندانپزشکی، مهمترین موارد تاثیرگذار را بشناسید.

ایمپلنت دندان چیست؟

استفاده از ایمپلنت دندان با توجه به مزایای زیادی که دارد امروزه به امری رایج تبدیل شده است. دقت داشته باشید به طور کلی می توان گفت ایمپلنت دندان قطعات فلزی بوده که از طریق عمل جراحی وارد استخوان فک و زیر لثه شده که در این مرحله هنگامی که متخصص ایمپلنت، ایمپلنت را به طور کامل درون استخوان قرار داد اقدام به نصب روکش روی ایمپلنت می کند.

با وجود اینکه هیچ کدام از روش‌های درمانی دندان با ایمپلنت برابر نمی باشد مشاهده می شود بسیاری از افراد جهت جایگزین کردن دندان از دست رفته یا دندان های آسیب دیده این روش را انتخاب می کنند. به طور حتم افرادی که قصد ایمپلنت دندان دارند در مورد هزینه ایمپلنت دندان سوال می پرسند لازم به ذکر است موارد زیادی بر این هزینه موثر می باشد.

موارد تاثیر گذار در هزینه ایمپلنت دندان

هزینه ایمپلنت دندان

قیمت و هزینه ایمپلنت دندان با وجود نیازهای منحصر به فرد هر کسی متفاوت بوده و به طور حتم در هنگام آماده سازی دندان این هزینه توسط دکتر متخصص برآورد می شود، که طبیعتاً هدف زیبایی و درمان این دندان با یکدیگر قیمت ‌های متفاوتی خواهد داشت. با این حال به طور حتم یکی از مهم‌ترین موارد تعیین کننده هزینه ایمپلنت دندان نوع درمان انجام شده می باشد. لازم است بیمار جهت برآورد تقریبی قیمت ایمپلنت دندان به صورت رایگان وزیت شده تا مشاورین قیمت تقریبی کاشت را به اطلاع وی برسانند.

حال در این بین موارد زیادی بر این هزینه تأثیرگذار بوده که شامل نوع و مواد به کار رفته، پیچیدگی درمان، تعداد درمان های انجام شده، تکنولوژی مورد استفاده و متخصص انتخاب شده می باشد. لازم به ذکر است که هزینه خدمات دندانپزشکی ایمپلنت دندان همیشه نسبت به دیگر موارد دندانپزشکی بیشتر بوده زیرا پیچیدگی این نوع عمل و مسئولیت کارای دندانپزشک بالا می باشد. با تمام این موارد لازم است بدانید علیرغم بالا بودن قیمت ایمپلنت دندان بسیاری از افراد این روش را جایگزین فرم های سنتی از جمله پروتز متحرک می‌کنند زیرا آنها واقف هستند که ایمپلنت های دندان با وجود هزینه های بیشتری که دارد مزایای طولانی مدتی را داشته به طوری که ایمپلنت ها می توانند برای بسیاری از بیماران برای یک عمر طول بکشد.

هزینه ایمپلنت دندان چقدر است؟

پیچیدگیهای درمان در ایمپلنت دندان

همانطور که ذکر شد پیچیدگی ‌های درمان یکی از گزینه‌ های مهم در تفاوت قیمت ایمپلنت دندان می باشد. مثلاً به طور حتم هزینه ایمپلنت دندان برای افرادی که یک دندان سالم داشته با افرادی که دندانی دچار پوسیدگی یا عفونت لثه مجاور دارند متفاوت می باشد زیرا به طور حتم برای دندان پوسیده درمان های بیشتر و گسترده تری نیاز بوده و طبیعتاً در صورتی که مشکل عفونت در لثه و استخوان وجود داشته باشد باید هزینه های پیوند استخوان و جراحی لثه نیز در کنار هزینه نهایی کاشت ایمپلنت پرداخت شود؛ اما در غیر این صورت تنها نیاز به پرداخت هزینه کاشت ایمپلنت دندان می باشد.

هزینه ایمپلنت برای دندان های پوسیده

تعداد دندان هایی که باید جایگزین شود

بررسی دندان های خراب شده توسط دندانپزشک به طور حتم یکی از مواردی است که می ‌تواند در برآورد قیمت ایمپلنت دندان موثر باشد. به طوری که می توان گفت تعداد دندان هایی که باید جایگزین شود از جمله مهمترین موارد تاثیرگذار در این هزینه می باشد. همچنین دقت داشته باشید که در هنگام بررسی دندانها توسط دندانپزشک متخصص به شما می گوید که آیا نیاز به پیوند استخوان بوده یا خیر و آیا باید هر دندان را قبل از جراحی ایمپلنت استخراج کرد و نوع ترمیم آن چگونه می باشد، که به طور حتم تمامی این موارد در قیمت ‌گذاری این درمان تاثیر می گذارد.

فاکتورهای موثر در هزینه ایمپلنت دندان

هزینه ایمپلنت دندان و موارد موثر در آن

با توجه به اینکه مواد استفاده شده در دندانپزشکی دارای انواع بسیار متنوعی است به طور حتم این مواد می تواند در هزینه ایمپلنت تاثیر گذار باشد. برای ایمپلنت دندان امروزه برند های مشهور زیادی وجود دارد که هزینه های آن با یکدیگر متفاوت است. مثلا سیستم قابل کاربرد در بیماران خاص مانند بیماران دیابتی به طور حتم هزینه ‌ای بالاتر نسبت به سایر ایمپلنت ها خواهد داشت.

همچنین دقت داشته باشید معمولا متخصصین از تیتانیوم برای ایمپلنت های دندانی استفاده می کنند با این حال افرادی که به این ماده حساسیت داشته باشند برای آنها از سرامیک خاصی استفاده شده که طبیعتا هزینه تولید و نصب تیتانیوم کمتر می باشد. همچنین لازم است بدانید که به طور کلی دو نوع ایمپلنت وجود داشته که ایمپلنت های اندوستئال و ایمپلنت های ساب پریواستیل می باشد.

در روش اول ایمپلنت ها درون استخوان قرار گرفته که به طور معمول شکلی مانند پیچ سیلندر دارد و می توان گفت جزو محبوب ترین گزینه ها می باشد. اما دقت داشته باشید برای این عمل استخوان باید عمق و عرض کافی برای نتایج مطلوب داشته باشد.

روش دوم نیز به گونه‌ای بوده که ایمپلنت های دندانی در بالای استخوان و در زیر خط ثلث قرار می گیرد که شامل یک قاب فلزی بوده و در صورتی که عمق استخوان کافی نباشد جایگزین مناسبی می باشد با این حال لازم است بدانید هزینه ایمپلنت پریواستیل بسیار گران تر از ایمپلنت اندوستئال می باشد. از طرفی نوع تصویربرداری نیز از جمله مواردی است که در این هزینه تأثیرگذار بوده به طوری که اگر دندان پزشک از اشعه ایکس یاسی استفاده کند طبیعتاً تصویربرداری بسیار دقیق تر صورت می گیرد که البته قیمت گران تری دارد.

هزینه کاشت دندان توسط متخصص

تکنولوژی مورد استفاده و انتخاب دکتر متخصص در ایمپلنت دندان

یکی از عوامل اصلی در اصلاح طرح لبخند که می‌ تواند بر هزینه جراحی ایمپلنت دندان تاثیر بگذارد تجربه جراح می باشد، زیرا با وجود اینکه متخصص، تخصص بیشتری در این زمینه دارد هزینه بیشتری نیز دریافت می‌کند. دقت داشته باشید از آن جایی که ایمپلنت دندان یک کار بسیار پیچیده و سخت است به هیچ عنوان توصیه نمی شود که بیماران به دنبال ارزان ترین گزینه باشند زیرا در بیشتر مواقع ارزان بودن این عمل می‌ تواند خطرات جبران ناپذیری را به همراه داشته باشد.

همچنین دقت داشته باشید کلینیک های اختصاصی ایمپلنت به طور حتم در انجام این عمل تخصص ویژه داشته و این فرایند کار اصلی آنها می باشد که با این حال می‌توان گفت قیمت آنها به طور حتم کمتر از یک دندانپزشک عمومی که گاه امور مربوط به ایمپلنت را انجام می‌دهد خواهد بود. از طرفی تکنولوژی که در این کلینیک ها مورد استفاده قرار می گیرد همچون دستگاه های تراش دیجیتالی، اسکن دیجیتال و موتورها ایمپلنت پیشرفته نیز می‌تواند از جمله مواردی باشد که در این هزینه ها تاثیر داشته باشد. البته بیمار می‌تواند با پرداخت هزینه درست با سرعت بیشتری درمان را انجام داده در حالی که دردی احساس نکند.

برای مشاهده تعرفه دندانپزشکی و هزینه کاشت دندان توسط متخصص ایمپلنت کلیک کنید:

آیا این مقاله برایتان مفید بود؟

میانگین رای ۰ / ۵. تعداد رای: ۰

هنوز رای ثبت نشده است.

دکتر مسعود داودیان (متخصص ارتودنسی)، بیش از 12 سال سابقه تخصصی در درمان انواع ناهنجاری های دندان و فک دارند. علاوه بر داشتن دارای بورد تخصصی، عضو هیئت مدیره ارتودنتیست های ایران و موسس انجمن ارتودنتیست های جوان بوده اند.
به اشتراک بگذارید :
[addtoany]
مشاوره آنلاین