بریس پشت دندانی برای چه کسانی مناسب می باشد؟

بریس پشت دندان
۵
(۱)

چه کسانی میتوانند بریس پشت دندانی انجام دهند

بریس پشت دندانی یکی از آیتم های اجرا شده در ارتودنسی دندان برای زیبایی و سلامت دندان و دهان می باشد که امروزه در بسیاری از کلینیک های دندانپزشکی مورد توجه بوده و بسیاری از افرادی بریس های پشت دندانی را در اولویت های خود قرار می دهند. لازم است بدانید که استفاده از این روش دارای یک سری از مزایا و معایب می باشد که از مهمترین مزایای آن می توان به مخفی بودن آن اشاره کرد. البته بالا بودن هزینه های مربوط نیز از مهمترین معایب استفاده از این روش برای درمان و رسیدن به زیبایی مورد نظر خواهد بود.

بریس پشت دندان چیست

دندان یکی از مهمترین و اصلی ترین اعضای بدن هر فرد می باشد که نقش بسیار مستقیمی را در زیبایی ظاهری و لبخند افراد داشته و به همین جهت امروزه بسیاری از مردم حجم قابل توجهی از بودجه خود را برای زیبایی و سلامت دندان های خود خرج می کنند. ارتودنسی یکی از رایج ترین روش ها برای رسیدن به زیبایی دندانی مورد نظر می باشد که شما امروزه می توانید بسیاری از افراد در سنین مختلف را با بریس های مختلف مشاهده کنید؛ اما آیا اطلاعاتی را نیز در مورد بریس پشت دندانی در اختیار دارید؟

بریس پشت دندان در واقع همان ارتودنسی می باشد که همه شما با آن آشنا هستید ولی این مدل از ارتودنسی از قسمت پشت به دندان ها اعمال می شود و شما نمی توانید در ظاهر متوجه شوید که فرد روبروی شما ارتودنسی داشته است.

نام علمی بریس پشت دندان را بریس های لینگوال می نامند که برای اولین بار در دهه ۷۰ میلادی اختراع شد و بعدها نیز توانست با نام بریس های نامرئی در کل جهان پیشرفت کند. امروزه بسیاری از چهره های هالیوودی و افراد سرشناس جهان نیز از بریس پشت دندانی استفاده می کنند و بدون اینکه شما متوجه شوید، به زیبایی مورد نظر خود دست پیدا می کنند.

همچنین بخوانید: ارتودنسی از پشت دندان

بریس پشت دندانی

چه کسانی می توانند از بریس پشت دندانی استفاده کنند؟

بریس پشت دندانی با پنهان ماندن خود، می تواند برای بسیاری از افراد مناسب باشند البته افرادی که دوست دارند به همراه زیبایی دندان های خود، علاقه مند به مخفی نمودن راه درمان خود نیز هستند. از مهمترین افرادی که از بریس های پشت دندانی استفاده می کنند می توان به فارغ التحصیلان اشاره کرد که دوست دارند در روز فارغ التحصیلی خود بریس های آنها مشخص نباشد.

همچنین از دیگر افرادی که امروزه علاقه مندی زیادی را برای استفاده از بریس های پشت دندانی از خود نشان می دهند می توان به عروس یا دامادهایی اشاره کرد که دوست ندارد در لبخند آنها بریس های ارتودنسی معلوم باشد. اگر شما نیز دوست ندارید تا یکی از مهمترین اتفاق ها و رویدادهای زندگی خود را به خاطر ارتودنسی دندان های خود به عقب بیندازید، می توانید از بریس پشت دندانی استفاده کنید و از مزایای این مدل از بریس ها بهره مند شوید.

همچنین بخوانید: ارتودنسی سرامیکی یا همرنگ دندان

بریس لنگوال

مزایای استفاده از بریس لینگوال

بی شک استفاده از بریس های لینگوال از مزایا و فواید بسیار ارزشمندی برخوردار می باشد که از مهمترین و اصلی ترین مزایای استفاده از بریس های پشت دندانی می توان به مواردی از جمله زیر اشاره کرد:

 • افزایش اعتماد به نفس: با توجه به این امر که بریس های استفاده شده پنهان می باشد افراد با خیال راحت تری لبخند می زنند و این امر اعتماد به نفس افراد را افزایش خواهد داد.
 • جلوی دندان ها را لکه دار نمی کند: استفاده از بریس های سنتی با مرور زمان و عدم توجه برخی از بیماران سبب می شود که لکه های متنوعی بر روی دندان به وجود آورد که بریس های پشت دندانی این مشکل را به همراه ندارند.
 • راحتی در غذا خوردن: در بریس های سنتی چسبیدن غذا به بریس ها باعث خجالت زدگی بسیاری از افراد می شد که در این روش نوین دیگر به راحتی می توانید غذای مورد نظر خود را میل کنید.
 • نامرئی بودن: از مهمترین مزیت های بریس پشت دندانی، نامرئی بودن آن می باشد که در پشت دندان قرار گرفته و از روبرو مشخص و معلوم نخواهد بود. البته در نظر داشته باشید که بریس ها به شکل صد در صد نیز در دهان نامرئی نیستند ولی به دلیل مشخص نبودن آن بسیاری از دندانپزشکان بریس نامرئی را به این مدل از بریس های اطلاق می کنند.

معایب استفاده از بریس لینگوال

توجه داشته باشید که استفاده از بریس های پشت دندانی به همان اندازه که فواید و مزیت دارد، می تواند معایبی را نیز به همراه داشته باشد. از مهمترین معایب استفاده از بریس های لینگوال می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • طول درمان بریس های پشت دندانی در مقایسه با بریس های سنتی بیشتر می باشد چرا که قدرت و مقاومت سیم های ارتودنسی در شکل سنتی آن بسیار بیشتر از پشت دندانی می باشد.
 • ذرات غذا در لابه لای بریس ها گیر می کند: با توجه با این مسواک زدن پشت دندان ها اری بسیار دشواری می باشد به همین جهت درآوردن ذرات غذا از میان بریس ها نیز مشکل تر خواهد بود.
 • دوری کردن از غذاهای سفت: توجه داشته باشید که در طول درمان نمی توانید از غذاهای فست فودی و سفت میل کنید چرا که آسیب زیادی به بریس ها وارد می کنند.
 • ایجاد اختلال در گفتار: از دیگر معایب استفاده از بریس های پشت دندانی می توان به ایجاد اختلال در تکلم اشاره کرد که به دلیل قرار گرفتن زبان در پشت دندان ها بی شک افراد در دوران اولیه درمان خود با مشکل تکلم مواجه خواهند شد.

همچنین بخوانید: ایمپلنت دندان

معایب بریس پشت دندانی

آیا بریس پشت دندانی با درد همراه است؟

یکی از مهمترین نگرانی که بسیاری از افراد در حین این نوع بریس می توان داشته باشد، این است که آیا بریس های پشت دندانی دردی را به همراه دارد؟ در پاسخ به این سوال می توان گفت درد حاصل از این درمان بسیار کم بوده و علت اصلی این درد نیز به دلیل ساییدگی دندان ها می باشد که البته برخی از بیماران بر این باور هستند که در حین بریس های پشت دندانی هیچ گونه دردی را احساس نکردند. البته در این خصوص نیز می توانید به راحتی با متخصص ارتودنسی مورد اعتماد خود مورت داشته باشید.

مطلب پیشنهادی: معرفی متخصص ارتودنسی در سیمادنت کلینیک

مراقبت از بریس پشت دندانی

این نوع بریس نیز مانند بریس های سنتی نیز نیاز به مراقبت و نگهداری بسیار زیادی دارد که افراد در صورت عدم توجه به این امر نه تنها به زیبایی مورد نظر خود دست پیدا کنند بلکه در کوتاهترین زمان نیز شاهد خرابی و نابودی دندان های خود خواهند شد. از مهمترین نکات مورد توجه در مراقبت از بریس های لینگوال می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • مسواک زدن به شکل مرتب بعد از هر بار وعده غذایی
 • استفاده از مسواک های شانه گرد
 • استفاده از نخ دندان
 • استفاده از دهان شویه
 • استفاده از دستگاه های دهان شویه که این دستگاه می تواند با فشار بالا دهان شویه را در دهان به چرخش در بیاورد.

آیا این مقاله برایتان مفید بود؟

میانگین رای ۵ / ۵. تعداد رای: ۱

هنوز رای ثبت نشده است.

به اشتراک بگذارید :
[addtoany]
مشاوره آنلاین