بهترین متخصص ایمپلنت در تهران

بهترین دندانپزشک برای ایمپلنت دندان

آشنایی با بهترین متخصص ایمپلنت در تهران

اگر به دنبال بهترین متخصص ایمپلنت در تهران هستید، بهتر است ابتدا با ویژگی های یک متخصص ایمپلنت آشنا شوید سپس با توجه به آن، برترین آنها را را انتخاب کنید. همانطور که می دانید از ایمپلنت برای جایگزینی دندانی که از دست رفته، استفاده می شود. اگر شما هم دندان خرابی دارید که قابل ترمیم نیست و باید کشیده شود، حتما تا پایان این مطلب با ما همراه باشید.

ایمپلنت چگونه انجام می شود

ایمپلنت توسط متخصص بدین صورت است که یک پیچ را به عنوان پایه داخل فک قرار می دهند سپس بعد از گذشت چندماه که پایه به صورت کامل در لثه محکم شد، با قالب گیری از دندان و با استفاده از چسب یا پیچ، دندان ساخته شده را بر روی پایه قرار می دهند. در این میان تخصص پزشک از جمله نکات مهمی است که در جراحی ایمپلنت و نتیجه آن تاثیر دارد. از جمله مهمترین ویژگی های بهترین متخصص ایمپلنت در تهران را در ادامه بیان می کنیم.

بهترین متخصص ایمپلنت در تهران

مدرک تحصیلی متخصص ایمپلنت چیست؟

دندان پزشکان پس از گذراندن دوره عمومی دندان پزشکی که شش سال است، می توانند ایمپلنت هم انجام دهند ولی فردی که به عنوان بهترین متخصص ایمپلنت در تهران شناخته می شود، کسی است که پس از پایان این دوره به دنبال دروه تخصصی پروتز دندان و ایمپلنت رفته است. در واقع این دوره هم نیاز به تخصص جداگانه و بیشتری دارد که چهار سال زمان آن طول می کشد.
پس از پایان این دوره، از متخصصین یک آزمون بورد گرفته می شود که به صورت عملی و تئوری است. در صورت قبولی در این آزمون، متخصص ایمپلنت دندانی با بورد تخصصی به حساب می آیند. درنتیجه بهترین متخصص ایمپلنت در تهران فردی است که متخصص ایمپلنت دندان و پروتز دندانی بوده و بورد تخصصی را دارد.

ویژگی های شخصیتی بهترین متخصص ایمپلنت در تهران چیست؟

یک متخصص ایمپلنت کسی است که علاوه بر تخصص و مدارک گفته شده در قسمت قبل، ویژگی های شخصیتی متناسب با محیط کار را داشته باشد. این ویژگی ها عبارتند از:

  • مهارت و سرعت بالا در کار با دست:

یکی از مهمترین مهارت هایی که هر متخصص ایمپلنت باید داشته باشد، چابکی زیاد و مهارت بالا در کار با دستان است. چراکه حفره دهان کوچک بوده و نیاز به هماهنگی زیادی برای انجام ایمپلنت دارد. همچنین لازم است تا ابزار های مورد نیاز با ایمپلنت را به صورت دقیق در جای خودش قرار دهد و این کار تنها با مهارت و سرعت بالا در کار با دست حاصل می شود.

  • مهارت ارتباطی قوی:

از جمله ویژگی های بهترین متخصص ایمپلنت در تهران این است که بتواند اعتماد بیمار را به خود جلب کند. یعنی به درستی با او رفتار کند و مهربان و دلسوز باشد. همچنین اطلاعاتی را که نیاز است تا بیمار از آن مطلع شود، به زبانی غیر تخصصی و ساده برای او بیان کند.

  • به روز بودن:

این ویژگی از مهمترین موارد برای بهترین متخصص ایمپلنت در تهران به حساب می آید. چراکه بسیاری از متخصصین با گرفتن مدرک تخصص خود دیگر سراغ مطالعه نمی روند و تنها از همان اطلاعات قدیمی خود استفاده می کنند. در صورتی که ممکن است در اثر گذشت زمان و کشف و تولید ابزار و راه های جدید برای ایمپلنت، بتوانند از روش های بهتری برای انجام کارها از جمله ایمپلنت استفاده کنند. پس نیاز به آپدیت شدن و با اطلاعات روز پیش رفتن یکی از ضروریات هر پزشک متخصصی است.

بهترین متخصص ایمپلنت در تهران

سابقه کار بهترین متخصص ایمپلنت در تهران چقدر است؟

داشتن سابقه کاری یکی دیگر از مهارت هایی است که یک متخصص ایمپلنت نیاز دارد. چراکه هرچه سابقه کاری فرد و تعداد ایمپلنت هایی که انجام می دهد، بیشتر باشد، مهارت وی نیز بیشتر خواهد شد. همچنین اشتباهات پزشک نیز کمتر می شود. پس بهتر است به دنبال پزشک با سابقه باشید.
به عنوان مثال اگر قصد ایمپلنت دارید، حتما تعداد بیمارانی که به آن مطب مراجعه می کنند را در نظر بگیرید. اگر تعداد کسانی که توسط پزشک معالجه می شود، بیشتر باشد و درصد رضایت آنها نیز بالا بوده، آن پزشک گزینه مناسب برای جراحی ایمپلنت دندانی به حساب می آید.

چه کارهایی را بهترین متخصص ایمپلنت باید برای بیمار انجام دهد؟

اولین وظیفه متخصص ایمپلنت این است که بیمار را به خوبی معاینه کند. وظیفه او توضیح درباره وضیعت کلی بیمار و کارهایی که قرار است برای او انجام دهد. همچنین لازم است تا به صورت دقیق درباره هزینه درمان وی توضیح داده شود که این کار توسط منشی پزشک نیز می تواند انجام شود. سپس در صورت درخواست بیمار برای ایمپلنت، پزشک رادیو گرافی و فوتوگرافی های لازم برای بیمار را می نویسد تا پس از انجام آن و در دست داشتن عکس ها شروع به جراحی ایمپلنت نماید.
یکی از تخصص هایی که پزشک متخصص ایمپلنت باید داشته باشد و برای بیمار توضیح دهد، راجع به پیچیدگی هایی است که احتمال دارد در طول جراحی ایمپلنت رخ دهد. به عنوان مثال در مواقعی لازم است تا لیفت سینوس صورت بگیرد، در مواقع دیگر نیاز است تا پیوند استخوان یا پیوند بافت نرم انجام شود که بسته به نیاز بیمار، متفاوت است.

بهترین متخصص ایمپلنت از چه نوع ایمپلنتی استفاده می کند؟

باید بگویم که بعضی متخصصین فقط از یک نوع ایمپلنت خاص استفاده می کنند ولی برخی دیگر از تمام ایمپلنت ها استفاد کرده و انتخاب را بر عهده بیمارمی گذارند. به دلیل تفاوت قیمت بین انواع جنس های ایمپلنت، بهتر است که این انتخاب بر عهده بیمار گذاشته شود ولی نباید ایمپلنت های بی کیفت را در چرخه انتخاب بیمار گذاشت.
در انتها
تمام ویژگی های بهترین متخصص ایمپلنت در تهران را بیان کردیم. اگر شما هم قصد ایمپلنت دندانی دارید، به سراغ پزشکی بروید که تمام ویژگی های گفت شده را داشته باشد. همچنین حتما در انتخاب جنس ایمپلنت با پزشکتان مشورت کنید و در صورت لزوم تحقیقات بیشتری انجام دهید. به پزشکتان اعتماد کرده و بدون داشتن ترس و استرس، اجازه دهید پزشکتان به درستی کار خودش را انجام دهد.

بهترین متخصص ایمپلنت در تهران

 شایان ذکر است کلینیک تخصصی دندانپزشکی سیمادنت، دارای کادری مجرب متشکل از پزشکان متخصص می باشد که به ارائه خدمات درمانی و زیبایی دندان اعم از ارتودنسی، ایمپلنت و اصلاح طرح لبخند می پردازد. شما می توانید برای دریافت نوبت معاینه به صورت آنلاین از طریق صفحه تعیین وقت اقدام نمایید و یا در صورتی که پرسشی در خصوص ناهنجاری های دهان و دندانی خود دارید می توانید با ما از طریق صفحه پرسش و پاسخ در میان بگذارید تا در سریعترین زمان ممکن توسط متخصصین به پرسش شما پاسخ داده شود.

به اشتراک بگذارید :