قیمت و هزینه ارتودنسی چقدر است؟

بررسی هزینه ارتودنسی

ارتودنسی یکی از درمان های زیبایی دندان است که امروزه بسیار مورد توجه قرار گرفته است. به طور کلی باید بدانید این روش به صورت های مختلفی برای اصلاح ناهماهنگی های دهان و فک انجام می گیرد. حال در اینجا نکته ای که بسیار مورد توجه افراد قرار می ‌گیرد در خصوص قیمت و هزینه ارتودنسی است که برای اطلاع از این هزینه شما می توانید به صورت آنلاین از کلینیک تخصصی دندانپزشکی سیمادنت کمک بگیرید.

هزینه ارتودنسی در سال ۱۴۰۱

در صورتیکه دندان های شما دچار ناهنجاری باشد و به شکل ناهماهنگ در فک قرار گرفته باشند و بخواهید اقدام به صاف کردن آن کنید، بهترین روش استفاده از ارتودنسی است. حال در اینجا طبیعتا سوال بسیار مهمی که برای افراد پیش می آید، در خصوص قیمت ارتودنسی می باشد. به یاد داشته باشید هزینه ارتودنسی در هر سال متفاوت بوده و اگر شما بخواهید به صورت به روز شده از قیمت ارتودنسی اطلاع پیدا کنید، به قسمت تعرفه دندانپزشکی ۱۴۰۱ مراجعه نمایید و یا برای اطلاع دقیقتر می توانید در جلسه اول مشاوره با متخصص ارتودنسی خود از ریز جزییات و هزینه ها مطلع شوید.

قیمت ارتودنسی

پرداخت اقساطی هزینه ارتودنسی

هزینه های ارتودنسی در سیمادنت کلینیک به صورت اقساطی است. شرایط پرداخت قسطی هزینه ارتودنسی به این صورت است که: یک سوم پیش پرداخت و الباقی ۶-۸ ماه تقسیط می گردد.

علاوه بر آنچه بیان شد لازم است بدانید قیمت ارتودنسی طبیعتاً بسته به موارد مختلفی تعیین می شود. مثلاً از جمله مهمترین عوامل موثر، نوع ارتودنسی بکار رفته است. طبیعتاً از آنجایی که انواع ارتودنسی ثابت و ارتودنسی متحرک و ارتودنسی نامرئی تفاوت هایی با هم دارند، هر کدام از آنها قیمت های متفاوتی نیز خواهند داشت.

به طوری که هزینه ارتودنسی با براکت های معمولی یا براکت های رنگی کمتر از هزینه ارتودنسی نامرئی می باشد. همچنین دقت داشته باشید هزینه ارتودنسی فک بالا و پایین نیز با یکدیگر متفاوت است. هزینه ارتودنسی فک بالا کمتر از فک پایین است.

علاوه بر این اگر متخصص ارتودنسی تشخیص به استفاده از هدگیر برای ارتودنسی دهد، طبیعتا قیمت کل ارتودنسی افزایش می یابد. میزان پیچیدگی درمان و میزان کج بودن دندان های شما نیز به طور حتم از دیگر مواردی است که در قیمت ارتودنسی تاثیر می گذارد. نوع پوشش بیمه، مدت زمان درمان، سن و سال بیمار و نوع سیستم یا تجهیزات به کار رفته در طول درمان از دیگر موارد تاثیر گذار در قیمت ارتودنسی می باشد.

عوامل موثر در قیمت و هزینه ارتودنسی

احتمال زیاد شما هم برای هزینه ارتودنسی با قیمت های مختلفی روبرو شده اید. برخی از عواملی که روی هزینه ارتودنسی تاثیر میگذارد را مطرح می کنیم:

سن بیمار

برای اینکه ارتودنسی بهتر جواب دهد بهتر است در سنین پایین این کار انجام شود. با اینکه ارتودنسی در سنین بالا هم انجام میشود اما هم هزینه بالاتری دارد و هم درمان کمی سخت تر و طول درمان ارتودنسی بیشتر خواهد بود.

تخصص دندانپزشک

یک یاز عواملی که بر هزینه ارتودنسی تاثیر میگذارد، تخصص و تجربه ارتودنتیست است. قطعا قیمت ارتودنسی توسط متخصص هزینه بالاتری دارد اما انجام ارتودنسی توسط متخصص می تواند شما را درگیر عوارض کمتر کند، طول درمان را کوتاه تر کند و نتیجه بهتری را برای شما رقم بزند.

روش ارتودنسی

همانطور که میدانید ارتودنسی با روش های مختلفی انجام می شود. اما اینکه چه روشی مناسب شما است باید توسط متخصص تشخیص داده شود. ارتودنسی ثابت هزینه بیشتری نسبت به ارتودنسی متحرک دارد. و در بین انواع مختلف ارتودنسی ثابت، نوع لینگوال به دلیل اینکه نیاز به تجربه و تخصص بیشتری دارد، هزینه بیشتری را برای شما رقم خواهد زد.

مدت زمان مورد نیاز برای انجام ارتودنسی

هر چقدر طول درمان برای شما کوتاه تر باشد، هزینه ارتودنسی هم کمتر خواهد شد. اما در شرایطی که مشکلات دهان و دندان بیشتر باشد و طول درمان را افزایش دهد، می بایست هزینه بیشتری را بپردازید.

هزینه ارتودنسی با بریس سرامیکی

همانطور که ذکر شد یکی از مهمترین عوامل تاثیرگذار در ارتودنسی نوع ارتودنسی به کار رفته می باشد. در این خصوص باید بدانید یکی از انواع ارتودنسی ها ارتودنسی نامرئی با براکت سرامیکی است که جزو پرطرفدار ترین روش ها بوده و بسیار مورد توجه بزرگسالان قرار میگیرد. دقت داشته باشید در این روش از براکت های سرامیکی استفاده شده که چندان مشخص نمی باشند و در نتیجه قیمت این ارتودنسی نسبت به دیگر انواع روش های درمان بیشتر خواهد بود.

 

 

قیمت ارتودنسی

 

 

 

 

هزینه ارتودنسی در سال 1401

 

 

قیمت ارتودنسی با بریس سلف لایتینگ

یکی دیگر از روش های ارتودنسی، ارتودنسی دیمون است که در آن از بریس های سلف لایتینگ استفاده می‌ شود. این روش که بهترین روش جهت درمان و اصلاح ناهماهنگی ‌های دندان است، بسیار راحت تر از دیگر روش ها بوده و در طول دوره درمان به جلسات کمتری جهت تنظیم سیم خواهد داشت. البته به طور حتم قیمت این روش نیز همچون دیگر روش های ارتودنسی بسیار وابسته به میزان ناهنجاری های دندان می باشد.

هزینه ارتودنسی با بیمه چقدر است؟

همانطور که پیشتر هم اشاره شد یکی دیگر از موارد موثر در قیمت ارتودنسی دندان، نوع بیمه به کار رفته می باشد. به طور کلی باید بدانید استفاده از بیمه برای خدمات زیبایی دندان کمی سخت است؛ زیرا معمولا بیمه برای مشکلات درمانی هزینه پرداخت می ‌کند و از آنجایی که ارتودنسی جزو روش های زیبایی دندانپزشکی است، بیمه به طور مستقیم هیچ کدام از هزینه ‌های آن را پرداخت نمی‌ کند.

شما می توانید برای اصلاح ناهنجاری های فک و دندان خود اعم از ارتودنسی و ایمپلنت از یک جلسه مشاوره و معاینه بهره مند شوید؛ در این خصوص می توانید از تعیین نوبت آنلاین مشاهده نمایید. همچنین می توانید پرسش های خود را از قسمت پرسش و پاسخ با متخصصان سیمادنت کلینیک در میان بگذارید.

جدول قیمت ارتودنسی دندان در سال ۱۴۰۱

 

نوع درمان / نام دستگاههزینه ارتودنسی در سال ۱۴۰۱ (به تومان)
ارتودنسی ثابت دو فک بدون کشیدن دندان۳۰,۰۰۰,۰۰۰
ارتودنسی ثابت دو فک با کشیدن دندان۳۲,۰۰۰,۰۰۰
ارتوسرجری (ارتودنسی جهت جراحی فک)  ۴۰,۰۰۰,۰۰۰
ارتودنسی دیمون (به ازای هرفک اضافه می شود)۱۰,۰۰۰,۰۰۰
ارتودنسی شبه دیمون (به ازای هرفک اضافه می شود)۵,۰۰۰,۰۰۰
ارتودنسی سرامیکی (به ازای هر فک اضافه می شود)۱۰,۰۰۰,۰۰۰
ارتودنسی متحرک دو فک۲۴,۰۰۰,۰۰۰
فیس ماسک۲۵,۰۰۰,۰۰۰
دستگاه فانکشنال۲۵,۰۰۰,۰۰۰
هدگیر ۱۰,۰۰۰,۰۰۰
فیکس ریتینر هر فک ۲,۵۰۰,۰۰۰
تعویض پلاک متحرک هر فک۲,۵۰۰,۰۰۰
چسباندن مجدد براکت شکسته معمولی۵۰۰,۰۰۰
چسباندن مجدد براکت شکسته دیمون۶۰۰,۰۰۰
چسباندن مجدد براکت شکسته براکت سرامیکی۷۰۰,۰۰۰
ترمیم فیکس ریتینر(هر ناحیه)۵۰۰,۰۰۰
ریتینر ثابت خلفی (هر ناحیه)۷۰۰,۰۰۰
الکتروسرجری هر دندان۶۰۰,۰۰۰
تسریع ارتودنسی با لیزر(هرجلسه)۶۰۰,۰۰۰
ارتودنسی۴×۲ دو فک ۲۵,۰۰۰,۰۰۰
تعویض نک پد۵۰۰,۰۰۰
تعویض فیس بو۵۰۰,۰۰۰
تنظیم لبه ی دندان (به ازای هر فک)۵۰۰,۰۰۰
دستگاه هایریکس ۱۰,۰۰۰,۰۰۰
هزینه هوک جراحی+قالبگیری استیج۳,۰۰۰,۰۰۰
مینی اسکرو۲,۵۰۰,۰۰۰

 

آیا هزینه ارتودنسی را باید نقدی پرداخت کنیم یا شرایط اقساط هم دارد؟

سیمادنت کلینیک شرایط پرداخت قسطی را برای رفاه حال شما عزیزان فراهم کرده است.

شرایط پرداخت قسطی هزینه ارتودنسی چگونه است؟

یک سوم پیش پرداخت و الباقی طی ۶-۸ ماه تقسیط می گردد.

۵/۵ - (۱۱ votes)
به اشتراک بگذارید :
مشاوره آنلاین