ایمپلنت یک روزه

ایمپلنت یک روزه

آیا دندان‌های شما شکسته و یا کامل از بین رفته است؟ آیا از دندان‌های مصنوعی استفاده می‌کنید؟ دوست دارید فقط در یک روز تمام دندان‌هایتان به حالت اول خود برگردد؟
با ایمپلنت یک روزه تمام مشکلات شما انجام می‌شود. ایمپلنت، مناسب کسانی است که تعدادی یا همه دندان های خود را از دست داده‌اند. یکی از مزیت های ایمپلنت در این است که باعث تحلیل رفتن استخوان‌ فک نمی‌شوند. مشکلی که دندان مصنوعی برای شما به وجود می‌آورده است.
دندان های مصنوعی علاوه بر تحلیل رفتن استخوان فک، از لحاظ روانی، بیمار را تحت تأثیر قرار می‌دهد. همچنین خوردن غذا نیز با استفاده از دندان مصنوعی سخت می‌شود. اما با پدید آمدن ایمپلنت تمام این موانع را کنار زده است.

ایمپلنت یک روزه در یک دقیقه:

همچنین بخوانید: طول عمر ایمپلنت دندان چقدر است؟

ایمپلنت یک روزه

درباره ایمپلنت دندان بیشتر بدانید

ایمپلنت های دندان در واقع جایگزین ریشه های شما می‌شود و در داخل استخوان فک قرار می‌گیرند. اندازه های ایمپلنت دندان با یکدیگر متفاوت است. جنس ایمپلنت دندانی از تیتانیوم خالص یا آلیاژ آن است.
ایمپلنت ها خاصیت بیولوژیکی دارند و با بدن شما سازگار هستند. روش قدیمی ایمپلنت کردن معمولاً در چند روز طول می‌کشد. اما امروزه کمتر کسی است که می‌تواند بیشتر از یک روز، خودش را بدون دندان تحمل کند. در نتیجه با پدید آمدن ایمپلنت یک روزه یا ایمپلنت فوری این درد، درمان شد.

همچنین بخوانید: آیا ایمپلنت دندان عوارض دارد؟

شرایط انجام ایمپلنت یک روزه چیست؟

داشتن یک سری از عادت ها، از جمله دندان قروچه کردن یا فشار دادن دندان ها به هم، می‌تواند یکی از عوامل هایی باشد که شما نمی‌توانید ایمپلنت کنید. از دیگر شرایطی که باید دارا باشید شامل موارد زیر است:
۱.یک یا چند دندان خود را ازدست ‌داده باشید. البته اگر همه دندان هایتان را نیز از دست داده باشید می‌توانید ایمپلنت استفاده کنید.
۲.تراکم استخوان کافی داشتن، این مسئله می‌تواند نکته مهمی باشد. اگر تراکم استخوان کافی ندارید باید قبل از جراحی، پیوند استخوان فک را انجام دهید.
۳.سلامت بودن دهان و دندان شما حرف اول را می‌زند. اگر بیماری های دهانی از جمله بیماری لثه فعال داشته باشید نمی‌توانید ایمپلنت کنید. مگر اینکه مشکل بیماری تان رفع شده باشد.
۴.کسانی که با بیماری های زمینه‌ای دست و پنجه نرم می‌کنند، متأسفانه نمی‌توانند ایمپلنت یک روزه کنند.
۵.اگر شما از دخانیات و مواد الکلی استفاده می‌کنید، ایمپلنت کردن فایده ای ندارد. چون بعد از مدتی مواد دخانیات و الکل به آن‌ها آسیب وارد می‌کند و مجبورید دوباره ترمیم کنید.

ایمپلنت یک روزه

همچنین بخوانید: مراحل ایمپلنت دندان

ایمپلنت یک روزه

مراحل ایمپلنت یک روزه

کاشت پایه های ایمپلنت یک روزه با ایمپلنت سنتی فرقی ندارد. در دو حالت باید پیچ های ایمپلنت درون فک جوش خورده شود. در ایمپلنت سنتی در ابتدا تاج های موقتی می‌گذاشتند تا در جلسات بعدی تاج اصلی برایتان ساخته شود.
در کاشت ایمپلنت یک روزه، دندان‌پزشک از شما چند تست می‌گیرد. نتایج این تست ها به دندان پزشک این امکان را می‌دهد تا چگونه برای جراحی دندانتان برنامه ریزی کند.
دندان‌پزشک بعد از اینکه لثه شما را بی حس کرد، عمل جراحی را شروع می‌کند. سپس به کمک دستیار خود طبق برنامه ریزی که کرده است، پیچ های ایمپلنت را در فک استخوان شما قرار می‌دهد. سپس با قرار دادن تاج بر روی فک، دندان های زیبا و طبیعی را برای شما به ارمغان می‌آورد.

فواید ایمپلنت یک روزه

در زمان گذشته بعد از اینکه دندان شما را می‌کشیدند باید مدتی را صبر می‌کردید تا جای لثه هایتان التیام پیدا کنند. سپس با گذاشتن پیچ ها در درون استخوان فک، باید دوباره زمان زیادی را صبر کنید تا دندان های شما ساخته شود. در اصل نزدیک ۵-۶ ماه بدون دندان می‌گذرانید.
اما در ایمپلنت یک روزه بعد از جایگذاری پیچ های ایمپلنت در فک تان، دندان های مخصوصتان را قرار می‌دهند و حالا دندان های طبیعی دارید.

همچنین بخوانید: قیمت ایمپلنت دندان سال ۹۹

ایمپلنت یک روزه

پیش از جراحی کاشت ایمپلنت دندان

قبل از اینکه جراحی کنید، ابتدا دندان پزشک از سالم بودن دندان هایتان اطمینان پیدا می‌کند. داروهایی که مصرف می‌کنید ممکن است برای دندانتان خطرناک باشد به همین دلیل دندان پزشک آن‌ها نیز چک می‌کند. در صورت لزوم برایتان دارو های آنتی‌بیوتیک را تجویز می‌کند. همچنین با استفاده از دهان شویه مناسب و نکات بهداشتی شما را برای جراحی آماده می‌کند.

همچنین بخوانید: شناخت انواع ایمپلنت و اندازه های آن

اقدامات بعد از جراحی کاشت ایمپلنت یک روزه

بعد از دو هفته باید به مطب برگردید تا دندان های شما چکاپ شود. در این جلسه قالب گیری ایمپلنت دندان برای ساخت ترمیم نهایی انجام می‌شود. دندان‌پزشک های زیادی با استفاده از تکنولوژی روز دنیا از جمله تکنولوژی سِرک استفاده می‌کنند.
ایمپلنت دندان بهترین گزینه برای جایگزینی دندان های ریخته شده است. شما می‌توانید با مراجعه به سیمادنت کلینیک به راحتی، دندان های زیبا و طبیعی را برای خودتان داشته باشید و از آن نهایت لذت ببرید.

ایمپلنت یک روزه

 

برای کسب اطلاعات بیشتر و یا دریافت نوبت ارتودنسی و ایمپلنت می توانید با ما در سیمادنت کلینیک از طریق صفحه تماس با ما در ارتباط باشید. در صورت وجود هرگونه سوال می توانید پرسش خود را در قسمت پرسش و پاسخ ثبت نمایید تا در سریعترین زمان به پرسش شما توسط پزشک متخصص پاسخ داده شود.

همچنین بخوانید: بهترین متخصص ایمپلنت در تهران

به اشتراک بگذارید :