روش های خانگی تسکین درد عصب کشی

روش های خانگی تسکین درد عصب کشی دندان

اگر عصب کشی کرده اید و به دنبال درمان خانگی درد دندان عصب کشی شده هستید، بهتر است تا پایان این مطلب با ما همراه باشید. احتمالا بیشتر شما این درد را تجربه کرده اید و می دانید که تحمل آن چقدر سخت و در بعضی موارد طاقت فرسا است. همچنین درد دندان می تواند منجر به دردهایی در ناحیه سر، فک و صورت و قسمت های دیگر شود.
در این مواقع که درد دندان به شدت افزایش می یابد، افراد فورا به دنبال مصرف مسکن های قوی هستند ولی توصیه ما این است که ابتدا از درمان خانگی درد دندان عصب کشی شده، استفاده کنید و بعد از عصب کشی و استفاده از درمان های خانگی، اگر دردتان کاسته نشد، سراغ مسکن های شیمیایی بروید. همچنین اگر هنوز عصب کشی نکرده اید و از درد دندان رنج می برید، می توانید درمان های خانگی را برای تسکین درد، مورد استفاده قرار دهید.

مطلب پیشنهادی: متخصص ارتودنسی در تهران


درمان های خانگی برای کاهش درد دندان

در اینجا می خواهیم مواردی از درمان سنتی درد بعد از عصب کشی که غیر از قرص خوردن است را بیان کنیم تا با کمک آنها درد دندان عصب کشی شده شما سریعتر التیام یابد.

استفاده از آب نمک به عنوان درمان خانگی درد دندان عصب کشی شده

یکی از علل ایجاد درد می تواند وجود عفونت باشد. با پخش شدن عفونت در قسمت لثه و دندان عصب کشی شده، درد و التهاب برای فرد بیشتر می شود. با استفاده از یک قاشق غذاخوری از نمک و حل کردن آن داخل یک لیوان آب می توانید از ایجاد عفونت جلوگیری کنید. همچنین نمک درمانی یکی از روش های موثر در درمان خانگی درد دندان شناخته شده است. بهتر است هر روز در تعداد دفعات زیاد، محلول آب نمک را قرقره کنید تا درد دندانتان تسکین یابد.

روش های خانگی تسکین درد عصب کشی

استفاده از کمپرس یخ برای آرام شدن درد دندان

پس از گذشت یک ساعت از عصب کشی دندانتان، سریعا از یک کمپرس یخ استفاده کنید. در صورت نداشتن کیسه آب یخ، می توانید یخ ها را لایه یک پارچه بگذارید و بر روی صورتتان قرار دهید. کمپرس یخ را تا پنج دقیقه نگهدارید و سپس از روی صورتتان بردارید. پس از چند دقیقه دوباره این عمل را تکرار کنید. استفاده از کمپرس یخ در ساعات اولیه هم سبب کاهش درد دندان می شود و هم التهاب ناشی از عصب کشی دندان را بسیار کم می کند.

روش های خانگی تسکین درد عصب کشی


استفاده از گل میخک به عنوان درمان خانگی درد دندان عصب کشی شده

استفاده از روغن میخک برای کاهش درد دندان بسیار موثر است. اگر عصب کشی کرده اید، حتما مقداری روغن گل میخک بر روی لثه سمت دندان عصب کشی شده بریزید و آن قسمت را مالش دهید. این کار می تواند سبب بهتر شدن دندان عصب کشی در خانه شده نیز بشود. همچنین می توانید با استفاده از پودر میخک و مخلوط کردن آن با مقداری آب، یک ماده خمیری شکل بسازید. با قرار دادن این خمیر بر روی دندان می توانید دردتان را تسکین دهید.

روش های خانگی تسکین درد عصب کشی

استفاده از آب پیاز و سیر به عنوان درمان خانگی درد دندان عصب کشی شده

یکی دیگر از مواردی که در درمان خانگی درد دندان عصب کشی شده مورد استفاده قرار می گیرد، آب پیاز و سیر است. شاید بگویید دوتا از بدبوترین درمان ها باشد ولی باور کنید که اثر آن معجزه گونه است.
برای چند دقیقه هم که شده رابطه تان را با سیر و پیاز بهبود بخشید و از این محلول استفاده نمایید. مطمئن باشید اثر آن می تواند راضیتان کند که دوباره از آن استفاده کنید. همچنین می توانید سیر و پیاز را رنده کرده، باهم مخلوط نمایید و بر روی دندان عصب کشی شده قرار دهید. از دیگر روش ها، جویدن سیر و پیاز بوده که در تسکین دندان درد بسیار موثر است.روش های خانگی تسکین درد عصب کشی


استفاده از روغن درخت چای به عنوان درمان خانگی درد دندان عصب کشی شده

روغن درخت چای را می توانید از عطاری ها تهیه کنید. از جمله ویژگی های این روغن به عنوان درمان خانگی درد دندان عصب کشی شده است. پس از تهیه آن، کمی روغ چای (سه تا چهار قطره) را با آب گرم مخلوط کرده و روزی چند مرتبه، محلول حاصل را قرقره کنید. به یاد داشته باشید که روغن چای برای معده مضر بوده و پس از قرقره کردن حتما تمام آن را از دهانتان تخلیه نمایید.

روش های خانگی تسکین درد عصب کشی

استفاده از گیاه دندان درد به عنوان درمان خانگی درد دندان عصب کشی شده

شاید این سوال برایتان پیش بیاید که اسم گیاه دندان درد چیست؟ باید بگویم که اسم این گیاه همان دندان درد است. این گیاه مخصوص دندان درد بوده و از قدیم همواره از آن استفاده می کردند. برای استفاده از آن هم می توانید عصاره اش را گرفته و بر روی لثه نزدیکتر به دندان مورد نظر بریزید و هم می توانید خود گیاه دندان درد را به صورت مستقیم بر روی دندان قرار دهید تا درد را تسکین دهد.روش های خانگی تسکین درد عصب کشی


استفاده از سیب زمینی به عنوان درمان خانگی درد دندان عصب کشی شده

سیب زمینی از دیگر مواردی است که در تسکین درد به صورت موثر عمل می کند. همچنین ویژگی مهم دیگر سیب زمینی این است که آنتی باکتری بوده و می تواند از رشد باکتری ها جلوگیری می کند و جلوی عفونت لثه را نیز می گیرد. برای استفاده از سیب زمینی، تنها کافی است یک برش سیب زمینی را روی سطح دندان قرار دهید و تا زمانی که تراوش نکرده، آن را از دهان خارج نکنید.

روش های خانگی تسکین درد عصب کشی

استفاده از روغن پونه کوهی به عنوان درمان خانگی درد دندان عصب کشی شده

روغن پونه کوهی یکی دیگر از درمان های خانگی است که باکتری و میکروب های را از بین می برد و سبب کاهش درد و تورم لثه ها می شود. بهتر است چند قطره روغن پونه کوهی را بر روی لثه بریزید تا اثر آن را از نزدیک ببینید. همچنین اگر به دنبال یک محلول برای قرقره کردن به عنوان دهان شویه هستید، ترکیب این روغن با آب گرم بسیار کارآمد است.روش های خانگی تسکین درد عصب کشی

روش های خانگی تسکین درد عصب کشی

مقاله زیر را حتما بخوانید:

هزینه ارتودنسی


در آخر
چندین مورد از مهمترین موارد در درمان خانگی درد دندان عصب کشی شده را بیان کردیم. همانطور که می دانید درمان های خانگی دیگری همچون استفاده از گیاه بومادران، نعنا و آویشن سفید، زردچوبه و… برای تسکین درد دندان وجود دارد. شما هم می توانید با استفاده از آنها پس از عصب کشی، دردتان را تسکین دهید تا به صورت کامل بهبود یابید.

۴.۲/۵ - (۵ امتیاز)
به اشتراک بگذارید :
[addtoany]
مشاوره آنلاین