انتخاب رنگ لمینت دندان

رنگ لمینت دندان شیری
۰
(۰)

لمینت دندان یکی از روش های پرطرفدار ترمیم و زیبایی دندان به شمار می آید. لمینت، تاثیر بسیار زیادی در اصلاح طرح لبخند داشته و می تواند پریدگی ها، جرم گرفتگی ها و ترک های دندانی را به خوبی پوشش دهد. انجام این اقدام زیبایی دندان، بسته به شرایط متقاضی، نوع کلینیک انتخابی و بسیاری از عوامل دیگر، متغیر بوده و تحت پوشش بیمه های درمانی قرار نمی گیرد. انتخاب رنگ بندی لمینت دندان ها یکی از دغدغه های همیشگی متقاضیان بوده و در صورت انتخاب نا صحیح و غیر اصولی، جلوه بسیار بد و غیر طبیعی برای آنها به دنبال خواهد داشت. مراقبت های پس از انجام لمینت دندانی در نتیجه بخشی این اقدام بسیار مهم بوده و از آسیب های احتمالی همه لمینت ها پیشگیری می نماید.

 رنگ لمینت دندان

لبخند زیبا و زیبایی ظاهری

داشتن یک لبخند زیبا، یکی از اصلی ترین و مهم ترین فاکتورهای موثر در حفظ زیبایی ظاهری بوده و می تواند چهره شما را بسیار زیباتر و جذاب تر نشان دهد. امروزه با پیشرفت علم ترمیم و زیبایی دندان، روش های متفاوتی به منظور اصلاح طرح لبخند ایجاد گردیده که یکی از مهمترین و پرکاربردترین آنها، لمینت دندان است. متاسفانه لمینت های دندانی هزینه های زیادی داشته و در انواع متفاوت و رنگ بندی های مختلف انجام می گیرند.

لمینت دندان چیست؟

لمینت دندان، به یک پوشش نازک از جنس سرامیک و یا کامپوزیت گفته می شود که به منظور پوشاندن سطح دندان های آسیب دیده، لب پر شده و جرم گرفته با هدف ایجاد زیبایی و اصلاح طرح لبخند در آنها مورد استفاده قرار داده می شود. یکی از نکات بسیار مهم در ساخت لمینت دندان، توجه به انتخاب رنگ های لمینت های دندانی بوده که تاثیر چشمگیری در ایجاد زیبایی ظاهری و طبیعی بودن رنگ دندان خواهد داشت. رنگ های مورد استفاده در لمینت دندان، همان مواد مورد استفاده در ایجاد رنگ های دندانی بوده و با تغییرات جزئی، تنوع بسیار زیادی در رنگ ها ایجاد می گردد.

کاربرد لمینت های دندانی چیست؟

لمینت دندان، به عنوان یکی از پرطرفدار ترین خدمات ترمیمی و زیبایی دندان، قادر به کاهش فواصل زیاد بین دندانی، از بین بردن رنگ ها و جرم های دندانی، ترمیم پریدگی ها و شکستگی های دندانی بوده و می تواند زیبایی از دست رفته دندان هایتان را به بهترین و آسان ترین شکل ممکن به شما بازگرداند. لمینت در انواع متفاوت می تواند دغدغه جرم گیری های مکرر، رنگ گرفتگی ها و پریدگی های کوچک و بزرگ لبه های دندانی را برطرف نماید.

همچنین بخوانید: ارتودنسی دندان

کاربرد رنگ لمینت دندان

جنس لمینت های مورد استفاده

امروزه جنس لمینت های دندانی در دو حالت سرامیکی و کامپوزیتی بوده و هزینه های متفاوتی خواهند داشت. لمینت های کامپوزیتی به دلیل ارزان تر بودن و تهیه آسان تر، نسبت به لمینت های سرامیکی طرفداران بیشتری داشته و عمومی تر تلقی می گردد.

انتخاب رنگ در لمینت دندان

یکی از مسائل بسیار مهم و قابل توجه در انجام لمینت های دندانی و ایجاد زیبایی پس از آن، انتخاب رنگ مناسب برای آنها است که تاثیر فوق العاده زیادی در جلب توجه افراد داشته و در صورت صحیح انتخاب شدن، می تواند دندان های شما را بسیار طبیعی و زیبا جلوه دهد. متاسفانه بیشتر متقاضیان انجام لمینت های دندانی، به دنبال رنگ کاملا سفید و براق برای دندان ها بوده و با این انتخاب به میزان طبیعی بودن دندان هایشان به شدت صدمه خواهند زد. خوشبختانه لمینت، رنگ بندی های متفاوتی داشته و امکان انتخاب آنها برای متقاضیان بسته به سلیقه شخص و پزشک معالج وجود خواهد داشت.

همچنین بخوانید: ارتودنسی بهتر است یا لمینت؟

انتخاب رنگ در لمینت دندان

ملاک های انتخاب رنگ لمینت برای دندان

به منظور انتخاب رنگ لمینت دندان،ملاک های متفاوتی وجود داشته که یکی از آنها، توجه به رنگ پوست صورت است. انتخاب رنگ سفید براق و درخشان، انتخابی عمومی و بسیار اشتباه برای تمامی افراد بویژه کسانی با رنگ پوست تیره، گندمی و مایل به سیاه است.

توصیه می شود افراد با رنگ پوست روشن و سفید از لمینت های روشن تر استفاده نموده تا تضاد ایجاد شده بین پوست و دندان ها خیلی جزئی به نظر برسد؛ در مقابل توصیه می شود افراد دارای پوست تیره به هیچ عنوان سراغ رنگ های روشن نرفته و به رنگ های تیره تر بسنده نمایند. باید خاطر نشان نمود امروزه تکنیک های متفاوتی در این علم ایجاد گردیده که قادر به ایجاد تغییرات و ایجاد طیف رنگی طبیعی در رنگ لمینت انتخاب شده می باشند.

نکته بسیار جالب و تایید شده در انتخاب رنگ لمینت ها، در نظر داشتن میزان سفیدی چشم هاست. توصیه می شود از انتخاب رنگ هایی که بیشتر از سفیدی چشمان شما سفید و براق هستند اجتناب نموده و به انتخاب رنگ های دیگر فکر نمایید. این نکات و توجه به آنها به شما کمک می نماید تا دندان هایی طبیعی، زیبا و درخشان داشته و در نگاه اول غیر طبیعی بودن دندان هایتان به چشم نیاید.

همچنین بخوانید: ایمپلنت دندان

ملاک های انتخاب رنگ لمینت دندان

ترکیب رنگ بندی در لمینت های دندانی چگونه است؟

امروزه شرکت های تجهیزاتی دندانپزشکی فراوانی در داخل و خارج از کشور به تولید لمینت های کامپوزیتی و سرامیکی پرداخته و آنها را مورد رنگ بندی قرار می دهند. راهنمای رنگ بندی در لمینت ها از یک الگوی کلی تبعیت نموده و در چهار سطح A ،B ،C و D قرار داده می شوند. درجه بندی رنگ های مختلف در این چهار سطح، از شماره ۱ تا ۴ قرار داشته و قدرت انتخاب در انواع متفاوتی برای متقاضیان وجود خواهد داشت. در مرحله اول، انتخاب رنگ لمینت بر عهده خود متقاضی بوده و پس از انتخاب اولیه، پزشک نیز نظرات خود را اعلام نموده و بیمار را در انتخاب کمک می نماید.

مشاوره به منظور انتخاب رنگ لمینت دندان با پزشک، کاری بسیار عقلانی و نتیجه بخش بوده و شما را در انتخاب بهتر و زیبا تر بسیار کمک می نماید. در انتخاب خود به سایر موارد مانند نوع آرایش صورت خود، رنگ رژ لب همیشگی، رنگ کرم های آرایشی و حالت صورت خود بسیار توجه نموده و از پافشاری های بی منطق در انتخاب رنگ های فوق العاده سفید اجتناب نمایید.

همچنین بخوانید: اثر قهوه بر تغییر رنگ لمینت دندان

مراقبت از رنگ لمینت دندان ها

مراقبت از رنگ لمینت ها

با اینکه لمینت های سرامیکی قدرت ماندگاری رنگ بیشتری داشته و با دوام تر از لمینت های سرامیکی می باشند، اما باید توجه داشت رسیدگی و توجه به دندان های لمینت شده تاثیر بسیار زیادی در افزایش طول عمر دندان ها داشته و از رنگ گرفتگی آنها پیشگیری خواهد نمود. توجه به نظافت و پاکیزگی دندان ها، مسواک زدن و مراعات کردن رژیم غذایی پس از انجام لمینت دندان، نکته بسیار مهم و قابل توجهی در پیشگیری از رنگ پذیری لمینت ها می باشد. هزینه های لمینت های کامپوزیتی به عوامل مختلفی مانند کیفیت لمینت، جنس انتخاب شده و حجم کامپوزیت مورد استفاده بستگی داشته و استفاده از کامپوزیت های مرغوب تر و با کیفیت تر احتیاج به هزینه بیشتری خواهند داشت. لمینت های سرامیکی دوام و مقاومت بیشتری داشته و به دلیل زمان بر بودن مراحل آماده سازی آنها، احتیاج به پرداخت هزینه های بیشتری خواهد داشت.

آیا این مقاله برایتان مفید بود؟

میانگین رای ۰ / ۵. تعداد رای: ۰

هنوز رای ثبت نشده است.

به اشتراک بگذارید :
[addtoany]
مشاوره آنلاین