مضرات خالی بودن دندان از دست رفته

خالی بودن دندان از دست رفته
۴
(۲)

خالی بودن دندان از دست رفته

خالی بودن دندان از دست رفته سبب بروز مشکلات بسیاری خواهد بود. در نظر داشته باشید ، کشیدن دندان راهکار مناسب برای درمان دندان پوسیده نیست. تا زمانی که مجبور نشده اید گزینه ی کشیدن دندان را فراموش کنید. دندان ها نقش بسیار مهمی در زیبایی صورت شما دارد. با استفاده از روش های مطلوب مثل عصب کشی از دندان های پوسیده نگهداری کنید‌. از دست دادن دندان با کشیدن نه تنها راهکاری برای درمان نیست بلکه روشی برای شروع دردسرهای عظیم است.

چرا نباید جای دندان از دست رفته خالی بماند

خالی بودن دندان از دست رفته چه مشکلاتی را به وجود می آورد ؟ کشیدن دندان تا چه حدی صحیح و معقول می باشد؟ در این بخش از مقاله سعی داریم با ارائه ی اطلاعات ارزشمندی در مورد خالی بودن دندان از دست رفته و کشیدن دندان شما را یاری کنیم تا تصمیم عاقلانه ای در این زمینه بگیرید. چرا نباید جای دندان از دست رفته خالی بماند؟ خالی ماندن جای دندان کشیده شده چه عوارض و مشکلاتی دارد.

دندان زیبایی های چهره و لبخند شما را تضمین می کند به همین دلیل باید به طور ویژه مراقبت های روزانه را برای حفظ سلامت دندان خود انجام دهید. هر چه بیشتر مواظب دندان هایتان باشید، زیبایی لبخندتان بیشتر خواهد بود . سعی کنید مسواک زدن روزانه را فراموش نکنید زیرا در این صورت مانع پوسیدگی دندان هایتان خواهید شد ولی حال اگر دندانی پوسیده شده است آیا راهکار آن است که آن را بکشیم و دور بیندازیم؟ خیر.

چرا نباید جای دندان از دست رفته خالی بماند

خالی بودن دندان از دست رفته

کشیدن دندان تا زمانی که مجبور نشوید، ممنوع است، زیرا خالی بودن دندان از دست رفته در اولین مرحله زیبایی شما را به خطر می اندازد . به همین دلیل به جای کشیدن دندان سعی کنید به دنبال راهکارهای درمان باشید. به دلیل عدم آگاهی و یا به دلیل تعرفه دندانپزشکی دندان های با ارزش خود را از دست ندهید.

متاسفانه فرهنگ بسیار بدی نیز بر جامعه ی ما حاکم است که فرد سعی دارد گزینه ای را برای درمان انتخاب کند که هزینه ی کمتری را درخواست می کند، ولی ناگفته نماند زمانی که اینگونه ناعادلانه با سلامت خود رفتار می کنید، آینده درخشانی در انتظار شما نخواهد بود و دیر یا زود مجبور خواهید بود هزینه های گزافی را بپردازید تا مشکلات به وجود آمده را درمان کنید، به همین دلیل توصیه ما آن است در همان آغاز کار راهکارهای اصولی را انتخاب کنید. خالی بودن دندان از دست رفته علاوه بر ایجاد مشکلات در زیبایی چهره ی شما ، سبب به وجود آمدن مشکلاتی در تغذیه فرد خواهد بود.


کشیدن دندان تا زمانی که مجبور نشوید، ممنوع است، زیرا خالی بودن دندان از دست رفته در اولین مرحله زیبایی شما را به خطر می اندازد . به همین دلیل به جای کشیدن دندان سعی کنید به دنبال راهکارهای درمان باشید. به دلیل عدم آگاهی و یا به دلیل هزینه های درمان دندان های با ارزش خود را از دست ندهید. متاسفانه فرهنگ بسیار بدی نیز بر جامعه ی ما حاکم است که فرد سعی دارد گزینه ای را برای درمان انتخاب کند که هزینه ی کمتری را درخواست می کند، ولی ناگفته نماند زمانی که اینگونه ناعادلانه با سلامت خود رفتار می کنید، آینده ی درخشانی در انتظار شما نخواهد بود و دیر یا زود مجبور خواهید بود هزینه های گزافی را بپردازید تا مشکلات به وجود آمده را درمان کنید، به همین دلیل توصیه ما آن است در همان آغاز کار راهکارهای اصولی را انتخاب کنید. خالی بودن دندان از دست رفته علاوه بر ایجاد مشکلات در زیبایی چهره ی شما ، سبب به وجود آمدن مشکلاتی در تغذیه فرد خواهد بود.

کشیدن دندان تنها در صورت اجبار معقول است

کشیدن دندان باید زمانی صورت بگیرد که هیچ گونه راه چاره ای در اختیار نباشد در غیر این صورت کشیدن آن به نقص عضو منجر خواهد شد. بله درست شنیده اید نقص عضو. زمانی که فردی دست و یا پا و یا عضوی از بدنش را از دست دهد در واقع به نوعی به نقص عضو مبتلا می شود. خالی بودن دندان از دست رفته نیز به نوعی نقص است. پس با این توصیف اگر قصد کشیدن آن را دارید برای یکبار دیگر نیز بیندیشید. دوره های درمان و عصب کشی اگرچه ممکن است نیازمند هزینه باشد ولی می توانید با پزشک خود صحبت کرده و هزینه ها ی درخواستی را به صورت اقساطی پرداخت کنید. امروزه کلینیک های بسیاری موجود است که هزینه های درمان را به صورت اقساطی قبول می کنند. از جمله مواردی که در آن ها کشیدن این عضو از بدن جزو اجبار قرار می گیرد می توان به موارد زیر اشاره کرد:

انجام فرایند ارتودنسی دندان از جمله مواردی است که پزشک مربوطه یعنی متخصص ارتودنسی تشخیص می دهد برای ایجاد فضای بهتر بین دندان ها برای انجام ارتودنسی باید دندانی از بین آنها خارج شود
پوسیدگی بیش از حد دندان، به گونه ای که سطح دندان با لثه یکسان شده و امکان درمان آن موجود نیست
وجود بیماری مزمن در لثه که ریشه در دندان های لق دارد.
در اینگونه موارد پزشک مربوطه به راحتی تشخیص می دهد که تنها راه چاره و درمان کشیدن است.

خالی بودن دندان از دست رفته
 

دندان هایتان را با کشیدن از دست ندهید

دندان هایتان بسیار ارزشمند و قیمتی هستند. خالی بودن دندان از دست رفته برای درمان هزینه های بسیاری را می خواهد. آیا می خواهید به طور تقریبی برآوردی از قیمت دندان هایتان داشته باشید کافی است هزینه های کاشت دندان یا ایمپلنت را در نظر بگیرید. با این توصیف می توانید ارزش واقعی دندان هایتان را درک کنید. برخی از افراد گمان می کنند که اگر دندان پوسیده شده می توانند آن را بکشند و دور بیندازند و به جای آن کاشت دندان یا ایمپلنت را در اولویت خود قرار دهند. چرا زمانی که با ترمیم دندان های خود با هزینه های کمتری به دنبال هزینه های گزاف هستید؟ دندان کاشته شده یا ایمپلنت دندان هیچ گاه مثل دندان واقعی شما نخواهد بود.

به همین دلیل سعی کنید با مراقبت های لازم، آن ها را حفظ کنید. دندان های سالم زیبایی شما را چندین برابر خواهد ساخت. جای خالی دندان همچنین هنگام لبخند زدن و خندیدن نیز ناخوشایند است. در مقاله متخصص ایمپلنت، مشخصات بهترین متخصص ایمپلنت را نام برده ایم و بهترین متخصص را معرفی نموده ایم.

 

خالی بودن دندان از دست رفته ، آغاز دردسر های عظیم

خالی بودن دندان از دست رفته ، تازه شروع ماجرا و دردسرهای عظیم است. وقتی دندان از دهان شما جدا می شود به شدت بافت های موجود در اطراف آن تحت تاثیر قرار می گیرد و این امر به نوبه ی خود سبب از بین رفتن فرم لب ها شده ؛ و همچنین صورت شما به جای پر بودن، افتاده می شود و این امر شما را مسن تر نشان می دهد و سبب چروک شدن پوستتان می گردد. با از دست دادن یک دندان بدون تردید با مشکلاتی در خوردن برخی از غذاهای سفت نیز روبرو خواهید شد. بیشتر افراد مسن به دلیل بی دندان بودن رژیم غذایی سالم را نمی توانند دنبال کنند و به همین دلیل دچار کمبود برخی از ویتامین ها در بدن هستند. جای دندان خالی بدون تردید لبخند و سلامت شما را نیز تحت کنترل خواهد داشت.

راههای جایگزین برای کشیدن

از راهکارهای جایگزین برای کشیدن دندان های پوسیده و جلوگیری از خالی بودن دندان از دست رفته ، می توان به عصب کشی اشاره کرد. اگر هر یک از دندان هایتان به دلیل پوسیدگی درد می کند ابتدا سعی کنید با مصرف مسکن و آنتی بیوتیک، درد آن را کاهش دهید و سپس بلافاصله اقدامات لازم را برای عصب کشی انجام دهید. معمولا پزشک مربوط به چندین دوره نیازمند است که فرایند عصب کشی را به اتمام برساند. در طول این فرایند نیز برای کاهش درد معمولا برخی از مسکن هایی تجویز می شود. ارزش دندان های خود را بدانید اول از همه سعی کنید مانع پوسیده شدن آن ها باشید. با مسواک زدن به صورت روزانه و البته استفاده از دهانشویه و همچنین مراجعه به پزشک به صورت دوره ای تا حدود بسیار زیادی می توانید از پوسیده شدن آن ها جلوگیری کنید ولی اگر بنا به دلایلی دندان هایتان پوسیده شد راهکار کشیدن آن ها نیست بلکه راهکار درمان آن ها و انجام فرایند عصب کشی است. به جای کشیدن دندان روش های جایگزین را امتحان کنید.

ابتدا سعی کنید اصلا کار به جای نرسد که مجبور شوید دندان ها را بکشیداما اگر بعد از کشیدن دندان جای آن خالی بماند اولین چیزی که روی آن تاثیر منفی می گذارد چهره فرد است.
از دست دادن دندان کم کم موجب آسیب دیدن بافت های لثه شده و این امر روی چهره شما تاثیر گذار خواهد بود و باعث میشود شما مسن تر به نظر بیاید.
همانطور که گفتیم سعی کنید از کشیدن دندان ها تا حد امکان جلوگیری کنید در غیر اینصورت با عصب کشی و بعد از آن اگر عصب کشی هم پاسخگو نبود ایمپلنت می تواند جای خالی دندان را پر کرد.

آیا این مقاله برایتان مفید بود؟

میانگین رای ۴ / ۵. تعداد رای: ۲

هنوز رای ثبت نشده است.

دکتر مسعود داودیان (متخصص ارتودنسی)، بیش از 12 سال سابقه تخصصی در درمان انواع ناهنجاری های دندان و فک دارند. علاوه بر داشتن دارای بورد تخصصی، عضو هیئت مدیره ارتودنتیست های ایران و موسس انجمن ارتودنتیست های جوان بوده اند.
به اشتراک بگذارید :
[addtoany]
مشاوره آنلاین