بهترین متخصص دندانپزشک اطفال (دندانپزشکی کودکان)

دندانپزشک اطفال
۱
(۱)

سلامت و بهداشت دهان و دندان یکی از مواردی است که در کشور ما کمتر به آن توجه شده و باعث بروز مشکلات جدی مرتبط با دهان و دندان در سنین بالاتر شده است. اما رسیدگی به دندان و بهداشت دهان می بایست از سنین کودکی اتفاق بیافتد. اما اضطراب و استرس کودکان از دندانپزشکی، باعث شده که پدر و مادرها به دنبال بهترین متخصص دندانپزشک اطفال و بهترین دندانپزشکی کودکان تهران باشند.

ما در این نوشتار تصمیم داریم:

 • ویژگی ها و مشخصات بهترین دندانپزشک اطفال بیان کنیم.
 • خدماتی که توسط بهترین دندانپزشکی کودکان ارائه می شود را معرفی کنیم (+توضیح هر مورد)
 • به رایج ترین سوالات مربوط به دندانپزشکی کودکان پاسخ دهیم.
قبل از مراجعه به دندانپزشک
بعد از مراجعه به دندانپزشک

دریافت مستقیم نوبت دندانپزشک اطفال از کلینیک سیمادنت

فهرست محتوا

دریافت نوبت اینترنتی

بهترین متخصص دندانپزشک اطفال (دندانپزشکی کودکان)

بهترین دندانپزشک اطفال (دندانپزشکی کودکان) کیست؟

شاید با خود بگویید که چه تفاوتی بین متخصص دندانپزشک اطفال با یک دکتر یا جراح دندانپزشک وجود دارد؟

ما در این قسمت قصد داریم، این تفاوت ها را بررسی کنیم؛ تا شما با خیال راحت بهترین دندانپزشک اطفال را شناسایی و انتخاب کنید.

یکی از موارد مهم در انتخاب بهترین دندانپزشک اطفال، این است که علاوه بر تخصص های دندانپزشکی، می بایست بتواند با کودکان به خوبی ارتباط برقرار کند و از میزان فشار استرس و اضطرابی که روی کودک است بکاهد. در کنار این موضوع، بهترین دندانپزشکی کودکان باید دارای محیطی جذاب و آرام برای کودک باشد تا کودک بتواند با بازی و سرگرمی ترس های خود را از بین ببرد. این فضا باید برای کودکان طراحی  شده باشد.

وجود اسباب بازی های مختلف، محیط های رنگی با استیکرهای مخصوص و جذاب برای کودکان، می تواند راهکار خوبی برای جذب کودک باشد.

اگر بتوانیم خاطره کودک از اولین تجربه دندانپزشکی را شیرین و جذاب کنیم، برای چکاپ های سالانه و ماهانه با کودک وارد چالش نخواهیم شد و به راحتی می تواند به دندانپزشک اطفالی که شما انتخاب کرده اید، اعتماد کند و درمان خوبی را در پیش بگیرد.

سوالات پرتکرار از دندانپزشک کودکان

جواب دکتر داودیان به سوال های شما

۱- کدام دندان‌های کودک در ابتدا می‌افتند؟

خدماتی که توسط بهترین دندانپزشک اطفال ارائه می شود؟

در این قسمت از مقاله در مورد خدماتی که توسط بهترین دندانپزشک کودکان قابل ارائه است، اطلاعاتی ارائه دهیم. در ابتدا این خدمات را نام خواهیم برد و در ادامه به توضیح هر یک به صورت جداگانه خواهیم پرداخت:

 • فیشورسیلانت تراپی
 • روکش دندان شیری
 • عصب کشی دندان شیری
 • فلورایدتراپی دندان های شیری
 • باندینگ دندان های آسیب دیده
 • درمان بیماری لثه ای کودکان
 • خدمات دندانپزشکی تحت بیهوشی کودکان
 • دندان قروچه در کودکان
 • دستگاه فضا نگهدارنده

فیشورسیلانت تراپی

یکی از دلایل پوسیدگی دندان های کودکان، وجود شیارهای دندان هاست که بسیار مستعد پوسیدگی هستند. یکی از روشهای مقابله با پوسیدگی دندان های شیری استفاده از روش فیشورسیلانت است. در این روش عمق شیارهای دندان با یک داروی خاصی پر می شود تا از بروز پوسیدگی دندان در سنین کم جلوگیری شود.

فیشورسیلانت تراپی میتواند بین ۶۰%-۸۰% از پوسیدگی دندانی را کاهش دهد. برای اینکه از روند درمان و نتیجه آن خیالتان راحت باشد، پیشنهاد می شود به بهترین دندانپزشک اطفال مراجعه نمایید.

فیشور سیلانت تراپی

جواب دکتر ترابیان به سوال های شما

۲- تفاوت دندان‌های شیری با دائمی در چیست؟

روکش دندان شیری

اینکه ریشه دندان شیری سالم و قابل نگهداری باشد اما تاج و رویه دندان شکسته باشد، پیشنهاد بهترین دندانپزشک اطفال استفاده از روکش دندان است. تقریبا همه دندانپزشکان کودک به نگهداری و مراقبت دندان شیری تا جایی که ممکن است اعتقاد دارند. در این مورد هم، بهتر است از روکش دندان شیری استفاده شود.

دو نوع روکش برای دندان کودکان وجود دارد. یکی سفید رنگ و دیگیر به رنگ فلز. استحکام و سازگاری روکش فلزی با لثه کودکان بیشتر است.

عصب کشی دندان شیری

اگر شما هم به این موضوع فکر میکنید که دندان شیری عصب و ریشه ندارد، در نتیجه به عصب کشی هم نیاز ندارد سخت در اشتباهید. دندان های شیری مانند سایر دندان های دائمی دارای عصب و ریشه هستند.

زمانی که دندان های کودک درد میگیرد، یعنی این پوسیدگی عمیق شده و به ریشه رسیده است. در مورد دردهای دندانی کودک کمی جدی تر باشید تا از آبسه جلوگیری کنید و برای اینکه کودک از اولین تجربه عصب کشی دندان های خود خاطر منفی در ذهن نداشته باشد، پیشنهاد می شود به بهترین دندانپزشک اطفال مراجعه نمایید.

فلورایدتراپی دندان های شیری

فلوراید تراپی به عنوان یکی از اقدامات پیشگیرانه تاثیر بسیار زیادی در کاهش پوسیدگی دندان های شیری دارد. فلورایدتراپی یکی از مهمترین خدمات افزایش دهنده طول عمر دندان های شیری و دائمی در دوران کودکی و نوجوانی به شمار می‌آید.

باندینگ دندان های آسیب دیده

باندینگ یکی دیگر از خدمات بسیار مهم متخصص دندانپزشکی کودکان به‌ منظور ترمیم و ایجاد زیبایی ظاهری در دندان های آسیب دیده اطفال است. مواد مورد استفاده در فرایند باندینگ دندان کاملا همرنگ دندان‌های طبیعی هستند. همچنین به منظور ترمیم و پوشاندن شکستگی‌ها و آسیب‌های ایجادشده در دندان مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

ترمیم پوسیدگی دندان های شیری

دندان های شیری پوسیده باید ترمیم شود. دندان های آسیاب شیری تا سن ۱۲ تا ۱۳ سالگی در دهان کودک قرار میگیرد و اگر برای دندان های پوسیده فکری نکنید در سنین بالاتر رشد دندان های اصلی با مشکل جدی روبرو خواهد شد. برای نگهداری دندان های شیری باید به توصیه دندانپزشک کودکان از روش های صحیح درمانی بهره برد.

بهترین متخصص دندانپزشک اطفال (دندانپزشکی کودکان)

درمان و معالجه بیماری های لثه ای کودکان

همیشه گفته شده که بهداشت دهان و دندان را از کودکی جدی بگیرید تا رشد دندان های دائمی با مشکی روبرو نشود. اما گاهی به دلیل عدم توجه به بهداشت دهان و دندان، جرم های بین دندانی کودک، بیماری های جدی لثه ای اتفاق می افتد که رویش دندان های دائمی کودک را نیز با مشکل های اساسی روبرو میکند.

یکی از راه های پیشگیری بیماری های لثه ای چکاپ های منظم دوره ای است که توسط متخصص دندانپزشک اطفال انجام می شود. در این معاینات اگر دندانپزشک اطفال متوجه بیماری های لثه ای شود، سریعا به درمان آن می پردازد و از بروز خطرات جدی جلوگیری می کند.

پوسیدگی-دندان-شیری
دندانپزشکی اطفال تخصصی

ارتودنسی کودکان

به جرات می توان گفت یکی از مهمترین و اصلی‌ترین خدمات ارائه شده توسط بهترین دندانپزشک اطفال در تمامی سنین، انواع مختلف ارتودنسی دندان است. ارتودنسی دندان برای کودکان معمولا در بازه سنی ۷ تا ۱۲ سالگی انجام می‌شود. متخصص ارتودنسی تاثیر بسیار زیادی در پیشگیری از ایجاد بدشکلی های دهان، استخوان فک و دندان‌های دائمی خواهد داشت. نتایج حاصل از ارتودنسی در دوران کودکی بسیار رضایت بخش‌تر از دوران بزرگسالی می‌باشد. همچنین زیبایی دندان های کودکتان را در بزرگسالی تضمین خواهد نمود.

جهت اطلاع از هزینه ارتودنسی برای کودکان و بزرگسالان می‌توانید به این مقاله از سیمادنت کلینیک مراجعه کنید. همچنین در بخش پرسش و پاسخ می‌توانید به دنبال موارد مشابه خود بگردید.


ترمیم دندان های شیری و دائمی

پوسیدگی دندان عوامل مختلفی دارد؛ از این عوامل می توان به شکستگی و پوسیدگی اشاره کرد. شاید فکر کنید که دندان های شیری نیازی به مراقبت های آنچنانی ندارد، اما این طرز فکر اشتباه است. دندان‌های شیری نیز به اندازه دندان های دائمی نیز اهمیت دارد. یکی از دلایل اینکه می گوییم دندان شیری نیز نیاز به مراقبت دارد این است که، اگر دندان‌های شیری دچار عفونت و یا شکستگی شود کودک در هنگام غذا خوردن دچار مشکل می شود. همچنین با گذشت زمان بدن او ضعیف خواهد شد.

درمان پوسیدگی دندان

دندانپزشکی کودکان تحت آرامبخشی

بسیاری از کودکان که برای انجام درمان‌های ساده تا پیچیده دندانپزشکی به سیمادنت مراجعه می‌کنند، ممکن است به دلیل سن پایین و یا ترس از دندانپزشکی همکاری لازم را با متخصص دندانپزشک اطفال نداشته باشند. در چنین مواردی لازم است که طی فرآیندی با نام سدیشن (آرامبخشی) درمان‌های مورد نظر توسط دندانپزشک کودکان انجام شود.

سدیشن یا آرامبخشی در دندانپزشکی کودکان به چه معناست؟

سدیشن یا آرامبخشی حالت خوابی عمیق را برای کودک ایجاد می‌کند که دندانپزشک اطفال می‌تواند به سادگی طرح درمان مورد نظر را انجام دهد.

ویدیوی رضایت از دندانپزشکی اطفال تحت بیهوشی در سیمادنت کلینیک

چه زمانی در دندانپزشکی اطفال نیاز به سدیشن است؟

در صورتی که کودکان شرایط زیر داشته باشند، به ناچار لازم است با استفاده از سدیشن (آرامبشخشی) طرح درمان دندانپزشک اطفال انجام شود:

 • کودکانی که سن زیر ۳ سال داشته باشند.
 • کودکانی که ناتوانی‌های جسمی و ذهنی داشته باشند.
 • کودکانی که مشکل رفلکس گگ داشته باشند.
 • کودکانی که فوبیا و یا ترس از دندانپزشکی داشته و همکاری نمی‌کنند.

اهمیت مراقبت از دندان های کودک

شایان ذکر است برخلاف باور عامه مردم، نحوه رویش، مراقبت و سلامت دندان‌های شیری تاثیر بسیار زیادی بر بهبود وضعیت قرارگیری، سلامت و طول عمر دندان‌های دائمی دارد. یکی از مهمترین درمان‌ها و اقدامات پیشگیرانه در دوران کودکی مراجعه به دندانپزشک کودکان به شمار می‌آید.

متاسفانه نادیده گرفتن سلامت و بهداشت دندان‌های شیری، پیش درآمد رشد ناصحیح و غیر اصولی دندان های دائمی بوده است. همچنین ریسک ابتلا به پوسیدگی‌های دندانی و سایر بیماری‌های دهان و دندان در بزرگسالی را افزایش خواهد داد.

دندان آسیاب شیری

اگر به متخصص دندانپزشکی کودکان و دندانپزشک اطفال مراجعه کنید با توجه به معایناتی که انجام می‌دهد به کودک و والدین توصیه های لازم را ارائه می‌دهد:

 • والدین باید دقت کنند که نباید با قاشق خود به فرزندشان غذا بدهند. به این دلیل که بزاق دهان شما می‌تواند یکی از دلایل پوسیدگی دندان کودکان شود.
 • باقی ماندن غذا یا فرنی در دهان کودکان یکی از عوامل ایجاد پوسیدگی می‌باشد. باید والدین با شستن و مطمئن شدن از تمیز بودن انگشتان خود با استفاده از یک دستمال باقی مانده غذا را از بین ببرند.

فواید مراجعه به دندانپزشکی اطفال چیست؟

خوشبختانه امروزه خدمات مربوط به حوزه دندانپزشکی اطفال، دستخوش تغییرات و پیشرفت های بسیار زیاد شده است. در جمعیت والدین کودکان و نوجوانان از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. خدمات ارائه شده دندانپزشک اطفال از تنوع بسیار زیادی برخوردار می‌باشد.

خدماتی که بهترین دندانپزشک اطفال ارائه می دهد، در برگیرنده انواع روش‌های ترمیمی، درمان ریشه، پیشگیری از ایجاد و گسترش پوسیدگی های دندانی و کمک به رشد صحیح و اصولی دندان‌های دائمی است. در ادامه بخشی دیگر از خدمات بهترین دندانپزشک کودکان را گردآوری کرده ایم:

 • انجام معاینات جهت تشخیص نوع درمان برای کودک
 • تشخیص مدت زمان درمان و مراقبت ها
 • اقدام به رفع ناهنجاری دندان ها با توجه به متفاوت بودن نوع درمان در هر بیمار
 • ارائه مشاوره و راهنمایی های لازم به والدین جهت رعایت نکات ارائه شده
 • توصیه های لازم جهت مراقبت های پس از درمان
دندانپزشک اطفال و کودکان

مشخصات بهترین دندانپزشک کودکان چیست؟

دندانپزشک اطفال علاوه بر اینکه بر سلامت دهان و دندان تمرکز دارد، سعی دارد بعد از اقدامات لازم برای رفع مشکلات دندان کودک، توصیه‌های لازم را برای والدین کودک بازگو می کند. والدین باید این نکات را جدی بگیرند تا دندان‌های کودکشان به حالت اول بازنگردد.

دندانپزشک اطفال برای اینکه کودک نترسد و دوران درمان را بدون ترس سپری کند با کودک به خوبی ارتباط برقرار می‌کند. چراکه کودکان مانند بزرگسالان آرام و بی سرو صدا نیستند و نمیتوانند برای مدتی ساکت یکجا بمانند. در نتیجه لحن دندانپزشک باید دوستانه باشد و از کلماتی استفاده کند که کودک درک می‌کند.

هزینه خدمات تخصصی دندانپزشکی کودکان

با توجه به این موضوع که روش‌های درمان متقاوتی برای هریک از انواع ناهنجاری‌های فکی و دندانی کودکان وجود دارد، در نتیجه نمی‌توان هزینه ثابتی را بیان داشت. اما شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر به صفحه تعرفه دندانپزشکی سیمادنت کلینیک مراجعه نمایید.

همچنین با متخصصین ما از طریق صفحه پرسش و پاسخ در ارتباط باشید تا بهترین راهکار را برای درمان ناهنجاری کودکتان دریافت نمایید. شما می توانید به راحتی از قسمت تعیین وقت آنلاین برای دریافت نوبت معاینه در کلینیک تخصصی دندانپزشکی سیمادنت اقدام نمایید.

هزینه خدمات دندانپزشکی کودکانتعرفه (ریال)
کشیدن قدامی (شیری/دائمی)۵.۰۰۰.۰۰۰
کشیدن خلفی (شیری/دائمی)۷.۰۰۰.۰۰۰
پالپوتومی شیری۱۰.۰۰۰.۰۰۰
پالپکتومی شیری۱۲.۰۰۰.۰۰۰
فلورایدتراپی و بروساژ هر فک۵.۰۰۰.۰۰۰
فیشور سیلانت هر دندان۸.۰۰۰.۰۰۰
استریپ هر دندان۵.۰۰۰.۰۰۰
بند و لوپ۱۸.۰۰۰.۰۰۰
اس اس کروان۱۲.۰۰۰.۰۰۰
ترمیم دندان شیری با آمالگام۱۲.۰۰۰.۰۰۰
ترمیم دندان شیری با کامپوزیت۱۵.۰۰۰.۰۰۰

معرفی بهترین دندانپزشک اطفال در تهران کیست؟

اگر شما هم به دنبال بهترین دندانپزشک اطفال در تهران هستید، حتما با گزینه های مختلفی روبرو شده اید که انتخاب شما را برای برگزیدن بهترین دندانپزشک اطفال در تهران بسیار سخت کرده است. یکی از مهم ترین نکاتی که می توانید هنگام انتخاب بهترین دندانپزشک کودکان در تهران در نظر بگیرید، مراجعه به نمونه کارهای متخصص دندانپزشکی کودکان است. 

رضایت مشتریانی که از خدمات بهترین دندانپزشک کودکان در تهران استفاده کرده اند، می تواند برای شما اطمینان خاطر به وجود آورد و سلامت دندان های فرزند دلبندتان را به دست او بسپارید.

یکی از بهترین دندانپزشک اطفال در تهران، دکتر نیوشا اباذریان، در سیمادنت کلینیک مشغول به فعالیت هستند و شما می توانید با دیدن ویدیوها و نمونه کارهای ایشان، در مورد تخصص و رفتار حرفه ای ایشان اطمینان کسب نمایید.

چگونه از پوسیدگی دندان های کودکانمان جلوگیری کنیم

استفاده از مسواک های مختص هر سن، چکاپ منظم و دوره ای به صورت هر ۶ ماه یکبار توسط دندانپزشک کودکان و در نهایت فلورایدتراپی

فضای دندانپزشکی کودکان باید چگونه باشد؟

دفعات ابتدایی مراجعه کودکان به دندانپزشکی می تواند موجب جذب یا تنفر کودک در فرایند دندانپزشکی شود. بهتر است از محیطی شاد با رنگ های جذاب و اسباب بازی های مناسب کودکان استفاده کنید.

مشاوره حضوری با متخصص دندانپزشک اطفال در شمال تهران

اگر ساکن مناطقی همانند نیاوران، اقدسیه، زعفرانیه، جردن، شریعتی، میرداماد، پاسداران و سایر محله‌های این مناطق هستید و قصد مراجعه به یک مرکز تخصصی اطفال در شمال تهران را دارید، می‌توانید به مطب شریعتی سیمادنت مراجعه نمایید.

آدرس: تهران، شریعتی، بین میرداماد و ظفر، خیابان منظرنژاد، ساختمان پزشکان منظرنژاد، طبقه ۳، واحد ۱۱

دریافت نوبت اینترنتی

کلینیک شریعتی سیمادنت

مشاوره حضوری با دندانپزشک اطفال در غرب تهران

علاوه بر مناطق شمالی تهران، سیمادنت در غرب تهران نیز شعبه‌ای دیگر دارد و شما می‌توانید برای دریافت مشاوره حضوری با دندانپزشک اطفال به شعبه ستارخان سیمادنت مراجعه کنید. در نتیجه اگر ساکن مناطقی همانند صادقیه، ستارخان، مرزداران، جنت آباد، سعادت آباد یا حتی کرج هستید قصد مراجعه به یک مرکز دندانپزشکی کودکان در اطراف منزل خود را دارید، می‌توانید به مطب ستارخان سیمادنت مراجعه نمایید.

آدرس: تهران، خیابان ستارخان، بین خیابان شادمهر و بهبودی، ساختمان پزشکان ستارخان، طبقه ۵

دریافت نوبت اینترنتی

کلینیک سیمادنت ستارخان

آیا این مقاله برایتان مفید بود؟

میانگین رای ۱ / ۵. تعداد رای: ۱

هنوز رای ثبت نشده است.

دکتر مسعود داودیان (متخصص ارتودنسی)، بیش از 12 سال سابقه تخصصی در درمان انواع ناهنجاری های دندان و فک دارند. علاوه بر داشتن دارای بورد تخصصی، عضو هیئت مدیره ارتودنتیست های ایران و موسس انجمن ارتودنتیست های جوان بوده اند.
به اشتراک بگذارید :
[addtoany]

دیدگاه ها:

 1. نگار قلیزاده گفت:

  سلام
  آیا استفاده از دهانشویه و نخ دندان رو برای جلوگیری از خرابی دندان کودک پیشنهاد میکنید؟
  چه برندی بهتر هست استفاده شود؟

  1. admin-hasanabadi گفت:

   کنار استفاده از نخ دندان و دهانشویه چکاپ مرتب شش ماه یکبار پیشنهاد می شود.

 2. محبوبه گفت:

  خانم دکتر اباذریان عالی هستند. هم کارشون هم رفتار و اخلاقشون.

 3. محمدصالح گفت:

  سلام وقتتون بخیر. یک سوال داتشم از خدمتتون. بهترین زمان برای انجام دادن ارتودنسی برای بچه ها کی هست؟ پسر من ۶ سالشه و فکر میکنم نیاز به ارتودنسی داره.

  1. admin-hasanabadi گفت:

   بهترین سن برای انجام ارتودنسی در کودکان بین سنین ۷ تا ۱۲ سالگی است.

 4. نازنین زهرا گفت:

  سلام برای پسر ۵ سالم چه مسواکی شما توصیه میکنید؟

  1. admin-hasanabadi گفت:

   برای اینکه به بافت لثه آسیبی وارد نشود بهتره که اندازه سر مسواک متناسب با دهان کودک باشد و از مسواک نرم استفاده کنید.

 5. سارا نیکزاد گفت:

  سلام برای کودکی که همکاری نمی کنه و دکتر از بیهوشی استفاد می کنه، داروی بیهوشی چه عوارضی داره روی بچه؟

  1. کلینیک تخصصی سیمادنت گفت:

   با سلام،
   اگر بیهوشی کودک توسط متخصص انجام شود، حداقل عوارض و در شرایطی بدون عوارض برای کودک می‌باشد.

 6. مهسا گفت:

  با سلام ما هفته پیش با تشخیص دکتر متخصص اطفال از دندان های پسرم عکس opgبه روش دیجیتال گرفتیم ولی به پسرم گان و لباس مخصوص نپوشوندن من خیلی نگرانم خواستم بپرسم عارضه ای براش پیش میاد یا نه ممنون؟

  1. کلینیک تخصصی سیمادنت گفت:

   با سلام؛
   به صورت کلی روش عکس برداری OPG برای کودکان به هیچ وجه توصیه نمیشود و نباید انجام شود. از تصویربرداری با اشعه ایکس به صورت مکرر خودداری کنید تا سلامت کودک شما به خطر نیفتد. همچنین با یکبار تصویربرداری OPG اتفاقی برای کودک شما نمی‌افتد. نگران نباشید.

 7. سمانه گفت:

  سلام خسته نباشید، پسر من اصلا با دکتر همکاری نمی کنه، بیهوشی اطفال برای درمان دندان عوارض نداره و خطر ناک نیست؟ امکان نداره وسط کار دکتر به هوش بیاد؟ خیلی برای عصب کشی هاش می ترسم و نگرانم، ممنون میشم کمکم کنید.

  1. سیمادنت کلینیک گفت:

   سلام دوست عزیز.
   به طور کلی بیهوشی دندانپزشکی ۳ نوع است. آرامبخش خوراکی، عمیق و عمومی. باید دقت داشته باشید عوارض بیهوشی برای کودکان زیر ۴ سال بسیار خطرناک و جبران ناپذیر می باشد. مورد دیگر، میزان زمان جراحی می باشد که تا زیر ۲ ساعت خطر جدید کودک را تهدید نمی کند اما بیشتر از آن می تواند خطرناک باشد.

 8. علی گفت:

  سلام، دختر من ۱ ساله ست و ما برای اینکه پیشگیری کنیم، دنبال روش هایی هستیم که درد نداشته باشه. در مورد برخی تراپی ها نوشتید، ممنون میشم توضیح بدید که دوره های پیشگیری معمولا در چند جلسه انجام می شه؟

  1. سیمادنت کلینیک گفت:

   با سلام دوست عزیز.
   اول از همه، بهترین راهکار برای جلوگیری از خرابی دندان در سنین پایین، مسواک زدن مرتب دندان با خمیردندان حاوی فلوراید می باشد. پس از فیشور سیلانت (لایه محافظ برای جلوگیری از پوسیدگی دندان) راه مناسبی است.

 9. شیما گفت:

  سلام خوب هستید؟ هر جلسه درمان حداکثر چند دقیقه طول می کشه؟ برای اینکه بچه کمتر خسته بشه و با دکتر همکاری داشته باشه می پرسم.

  1. سیمادنت کلینیک گفت:

   با سلام دوست عزیز.
   با توجه به اینکه عمل های متفاوتی وجود دارد، طبیعتا زمان هرکدام متفاوت است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مشاوره آنلاین